1. 1.
  apaçık bir gerçektir. işte bir çok sersem hala "efendim chp'den oy geçişi oldu" diye saçmalayıp duruyor... yahu oldu ama ne kadar oldu? sen burnunun önündeki doğu anadolu ve güneydoğu anadolu gerçeğini görmüyorsun, sonra böyle saçmalıyorsun!...

  işte taha akyol bugünkü yazısında belirtmiş: 2011 seçimlerinde doğu anadolu'da %51 olan akp oyları %36'ya düştü. hdp oylarını %26'dan %40'a yükseltti.

  güneydoğu'da yine %51 olan akp oyları %36'ya düştü. hdp %28'den %43'e yükseldi.

  böyle olacağını yazmıştım zaten... geçen hafta müfteriliği ve yalancılığıyla tanınan bir yandaş "efendim doğunun muhafazakar oyları yerinde durmakta olup..." filan diye saçmalamıştı. lan geri zekalı, işte sen söylüyorsun; "muhafazakar" diyorsun!.. seçmen de götünü muhafaza etmeye çalışıyor...

  ya ne yapacaktı? sen pkk'ya vergi dairesi, mahkeme, kolluk kuvvetleri kurma izni verirsen olacağı budur... sersem yandaşlar birbiri ardına hdp'ye geçtiklerini söyleyen, barış yemekleri yiyen korucu aşiretlerini görmek istemedi... sen korucuları satışa getirirsen, pkk'nın insafına teslim edersen olacağı budur.

  seçimden önce şunları yazdığımda (bkz: halkı hdp nin kucağına iten akp zihniyetidir) ahmak yandaşların ne cevap verdiğini aynı başlık altında görebilirsiniz... tam ibretlik... burunlarının ucunu görmekten acizler...

  boşuna mı diyorum, akp, mütareke döneminin teslimiyetçi, işbirlikçi, hain ve de yobaz hürriyet ve itilaf fırkasının devamıdır diye?...
  2 -1 ... rumeli71
 2. 2.
  söz konusu bölgelerin nüfus yapısı bilindiğinden ötürü, oradaki oy kaymaları için "kürtlerden" vurgusu yapılmaya gerek görülmemiştir. zaten yazdıklarımıza bakılırsa, kimden ve hangi sebepten dolayı oy kayması yaşandığı açıkça izah edilmiştir.

  üstelik söz konusu izahatlar sadece seçim sonrası değil, seçim öncesi de yapılmıştı: (bkz: halkı hdp nin kucağına iten akp zihniyetidir) başlığındaki birinci maddeye dikkat...

  sabahtan beri hdp'nin oy patlamasının, hdp'ye kayan türk oylarından değil, kürt oylarından kaynaklandığını izah etmeye çalışıyorum. daha ne yapayım?

  oradaki mesele ise "efendim denedi, başarmıştı, seçmen vazgeçti" basitliği ile izah edilemez. zamanında doğu ve güneydoğu'daki devlete bağlı insanlardan oy almayı başaran tek parti akp olmadı. buyurun 1999 seçimleri:

  http://tr.wikipedia.org/w...kiye_genel_se%C3%A7imleri

  isteyen önceki seçimlere de bakabilir. peki bu partiler o bölgelerdeki halktan teslimiyetçilik yaparak mı oy aldılar? keza akp ihanet sürecinden önce o bölgelerden oy almıyor muydu?

  sen oradaki halkın içindeki devlete bağlı kesimleri pkk'nın kucağına oturtursan olacağı budur... yahu neden anlamıyorsunuz? korucu aşiretleri satışa getirildiklerini düşünüyorlar haklı olarak...
  1 ... rumeli71
 3. 3.
  ne kadar haklı olduğu, hdp'nin hala devlete bağlı kalan az sayıda korucuyu tehdit etmesiyle bir kere daha ortaya çıkan gerçektir:

  http://www.milliyet.com.t...detay/2071322/default.htm
  ... rumeli71
 4. 4.
  kanıtları hem malum itiraflarda (bkz: çözüm sürecinde silahlandık/#29270494),

  hem de hemen her gün yaşanan olaylarda (bkz: devletin giremediğini itiraf ettiği mahalle)

  görülebilecek olan tezdir.
  1 -1 ... rumeli71
 5. 5.
  iş işten geçtikten sonra ayakları suya eren sucukçu muhasebecisinin toplantı yaptığı aşiret liderlerinden bazılarının saygı öztürk'e yaptığı açıklamaların da doğruladığı gerçektir.

  http://www.sozcu.com.tr/2...ezaevinde-gibiyiz-970002/

  ey ahmak yandaşlar! siz hala hdp'nin nişantaşı oylarıyla (!) fırladığını sanadurun... size bu mavalları okuyanlar neyin ne olduğuna geç de olsa uyandılar da haberiniz yok!..
  1 -1 ... rumeli71