bugün

hemen hemen hergün şu meşhur sol framede akp yi yeren entry ler okuyorum. Hele de şu son zamanlarda memura yapılan haksızlık, kürtaj, sezaryen, grev derken bir sürü başlık ve sayısız entryler... Çoğu yazarımız da ya direkt akp ye suçlama yapar yada entry lerinde kıyıdan köşeden dem vurur. Sanırsınız ki hemen neredeyse tüm yazarlar akp düşmanıdır. Sadece sözlükte değil çevremde de kime sorsan kemalist ve akp düşmanıdır. iyide nasıl oluyor da bu akp hükümeti türkiyenin yarısının oyunu alarak başa geçiyor. Karşıdan gelen birinci insandan sonraki insan akp yandaşıdır. Sen vermedin, ben vermedim, o vermedi de kim verdi de birinci yaptı bu adamları? Yazık türkiyem in hali kötüye gidiyor. Ve biz bunu bile bile susuyoruz...
ustalık dönemimiz dediler ve oy istediler. bizim millette oyları verdi. verdi ama ebesininkini de tersten gördü. al sana ustalık dönemi. şimdi icraatlara bir göz atalım;
1) üç çocuk yetmez 5 çocuk istiyoruz.
2) kürtaj 1983 yılında darbecilerin türk milletine oynadığı bir oyundur, yasaklıyoruz.
3) öğretmenler haftada 15 saat çalışırken düz memurlar haftada 40 saat çalışıp öğretmenle aynı parayı alıyorlar. burada bir adaletsizlik var diyerek öğretmenleri hedef göstermesi.
4) televizyonlarda her gün şehit haberleri verilirken halen sabrımız taşmak üzere diyebiliyor.
5) kendisine muhalif olarak gördüğü herkesi ergenekoncu ve balyozcu olarak nitelendirip silivri'ye tıkması.
6) devlet memuruna %4+4 zam vermesi ancak emekli ve çalışan milletvekillerine bir gece ansızın %60 zam vermesi.
7) tekel işçilerine yasa dışı sol örgütler demesi. ( halbuki adamlar ekmeğinin derdinde )
8) geçmişle her daim hesaplaşması ve toplum içinde kutuplaşmaya yol açması.

işte bu yazdıklarım ustalık döneminin icraatlarından küçük bir demettir. yorum siz değerli sözlük yazarlarımızındır.