1. 1.
  kısa bir zaman dilimi içerisinde önce kara kuvvetleri komutanımız sn. ilker başbuğ, ardından hava kuvvetleri komutanımız sn. faruk cömert ve deniz kuvvetleri komutanımız sn. yener karahanoğlu ile hemen arkasından sn. cumhurbaşkanımız ahmet necdet sezer ile devam eden ve 2 ekim 2006 pazartesi günüde genelkurmay başkanı sn. yaşar büyükanıt'ın konuşmasıyla son bulan demokrasi dersi. demokrasiyi karanlık amaçlarına ulaşmanın kestirme yolu zannedenlere, kendilerinden başka hiçbir kişi ve kuruluşun konuşma hakkı olmadığını düşünenlere, ülkenin önde gelen insanları ''cumhuriyet'in hiç olmadığı kadar tehdit altında'' olduğunu söylerken dalga geçerek ''böyle birşey varsa gereğini yaparız'' diyenlere ve milleti bırakıp abd başkanının gözüne girmeye çalışanlara yapılan uyarı.

  eğer bir ülkenin en önemli komutanları ve daha da önemlisi cumhurbaşkanı ülkenin bölünmeye doğru gittiğini, anayasanın temel maddelerinin siyasi otorite tarafından ihlal edildiğini, dış destekli iç tehditlerle karşı karşıya olduğumuzu söylerse bu siyasete karışmak değildir. bu ülkede yaşayan her birey bu ülkenin çıkarlarını savunmak durumundadır. elinde yetki olan bu insanlar konuşmayacakta ne yapacak? ülkenin göz göre göre elden gitmesine eyvallah mı diyecek? akepe'ye ve onun temsil ettiği düzene bir dur diyen olmayacak mı?
  4 -5 ... shalamar
 2. 2.
  (bkz: en buyuk ayar sandikta olacak onlara)
  4 -2 ... scurtel
 3. 3.
  (bkz: sayın cumhurbaşkanımızın akp ye ayar vermesi)
  (bkz: kuvvet komutanlarının akp ye ayar vermesi)
  (bkz: penguen in akp ye ayar vermesi)

  (bkz: akp nin ayar üstüne ayar alması)
  (bkz: akp nin ayar almaya doymaması)
  6 -3 ... insomniac
 4. 4.
  (bkz: akpye ayar vermeyen kaldı mı)
  2 -3 ... snoptik
 5. 5.
  22 temmuz'da unutulmuş olan ayarlardır.
  1 ... ben hep 17 yasindayim
 6. 6.
  sehit ailelerinin sehitlere kelle dedigi icin tayyip erdogan'ı mahkeme karari ile "3 kurus"luk tazminata mahkum ettirmesi.
  2 ... atgmuls
 7. 7.
  başbakan recep tayyip erdoğan, kılıçdaroğlu ile ilgili ;

  rte : o yolunu bile bulamaz.
  k.oğlu : yolumu değil yolsuzluğu bulmaya geldim.

  onu bunu bilmem de hoşuma gitti abi.
  1 ... akatreil
 8. 8.
  alan: egemen bağış.
  veren: balıkçı.
  ayar: egemen bağış adlı siyasi figür beşiktaş'ta halkla konuşmaktadır. konu 2001 krizinde ahmet necdet sezer'in anayasa kitapçığı fırlatmasına gelir. akp'li bu zat bu olaydan ''adamın biri anayasa fırlatmıştı'' diye bahseder, yanındaki balıkçı ayarın allahını verir; ''o adamın biri değil cumhurbaşkanıydı.''
  ... taharetmuslugu
 9. 9.
  afyon'da cephane patlaması sonucu, 25 askerimizin şehit olduğu olayın arkasından bölgeye giden, genel kurmay başkanı necdet özel'e hediye takdim etmesiyle büyük tepki alan afyon valisi irfan Balkanlıoğlu'na bir tepki de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'den geldi. ergün, valiyi sert bir dille eleştirdi. bakanın bu eleştisi bir haber sitesinde yer aldı. ancak bombayı habere yorum yapan bir vatandaş patlattı.

  bakan ergün: Siz valiliğe gelen birisine kuşkusuz her zaman hediye takdim edebilirsiniz, ama o hediye takviminin o günkü şartlar altında kenara konulması, konunun ehemmiyeti üzerindeki görüşmelerin ön planda olması icap ederdi.

  alttaki yorum:vali de "bir kaç mehmet öldü diye hediye programından vazmı geçelim" dese ne diyeceksiniz?

  http://siyaset.milliyet.c....2012/1594169/default.htm
  ... kifayetsizkelimeler
 10. 10.
  hepiniz adam olacaksınız yoksa adam etmesini biliriz.
  ... combo hit 35