bugün

bir anket konusudur.

http://anket.uludagsozluk.com/s/11584/

hayirli ugurlu olsun.
beyinim türkiye ortalamasının üstünde.
hırsız çünkü, çalan birine muhafazakar ahlak oy verebilir ama biz vermiyoruz.
devam eden anket.

kendilerinden ve zihniyetlerinden gına geldi.
çünkü o derecede çerez param hiç olmadı.
ak partiye oy vermeyecekler birkaç dakikalığına bekir Hazar'ın yazısını okusunlar.
"Bu ülke "Tren yolu yapmayacağız" diye söz vererek dilenen Başbakanlar gördü.
Bu ülke o yardım sözü yüzünden yıllarca memleketi kamyonlara muhtaç bırakan liderlerle yönetildi.
Bu ülke "Tren yolu bize gitmez" diye meydanlarda bağıran başka Başbakanlar gördü.
Bu ülke "Bu caddeye uçak mı inecek? Bu kadar geniş cadde mi olur" diye direnen liderlere tanıklık etti.
Bu ülke "Köprülere karşı çıkan" liderlere şahit oldu.
Bu ülke "3. Havalanına, 3. Köprüye karşıyız" diyenlerin en önünde yürüyen parti liderleriyle tanıştı."

http://www.takvim.com.tr/...ekirhazar/2015/05/27/halk

"yol, baraj, köprü nedir yeaaa" diyenlere ve kılıçdaroğlu' na sormak istiyorum.

madem bunları yapmak o kadar basitti
90 yıl neden bizi stabilize yollara, elektrik ve su kesintilerine, istanbul'un daracık yollarına ve trafiğine muhtaç ettiniz?

Avrupa, abd, rusya metrolarını ve trenlerini eskitirken bizde yıllarca neden tek ray döşenmedi?

bu kafadaysanız ak partiye vermeseniz de olur!
Cunku artik egitim sistemi icinde pestil olmaktan sıkıldım.
çünkü,

- ülkemi seviyorum,

- bayrağımı seviyorum,

-ülkemin parçalanmasını istemiyorum,

- milli kurumların satılmasından dolayı çok kızgınım,

- aksaray a harcanan paraya çok kızgınım,

-ülkenin kurucusuna yapılan saldırılardan dolayı çok kızgınım,

-müslümanım ve dinimin değiştiriliyor ve kullanılıyor olmasından dolayı çok kızgınım,

- baskılarlardan bıktım,

- fişlenmelerden bıktım,

- torpille iş bulma durumundan bıktım,

- yandaşların ali kıran baş kesen tavırlarından bıktım,

- benim maaşıma 30 tl zaammı çok görürken kendilerine 1500 tl zam yapmaları kıçıma kazık sokarmış gibi geliyor,

-hepsinin trilyonluk makam araçlarına binmeleri kıçıma kazık sokarmış gibi geliyor,

- hukuk sisteminin çökemsi beni çok korkutuyor.
yobaz bünyenin anketidir prim vermeyin.

ama bende ak'ye oy vermeyeceğim çünkü Atatürk'e ve kurduğu cumhuriyete saygım sonsuz. kemiklerini sızlatmaya hiç niyetim yok. ecdadımın kan dökerek kurduğu ülkeyi parsel parsel araplara satacak adama eyvallahım olmaz.
hırsıza, katile, kul hakkı yiyene destek verirsem öbür dünyada bunun hesabını veremem.
dini istismar ederek insanların duygularıyla kullanacak kadar aciz insanlara prim veremem.
benim ailemde şehit var terörist başına "sayın" diyecek adama oy verirsem hem dökülen kanına hem şehadetine en büyük saygısızlığı, ahlaksızlığı yapmış olurum.
madenlerde sırf avanta verildi diye denetim yapmayıp yüzlerce çocuğu yetim, yaşlı insanları kimsesiz bırakıp sonra da "iş güvenliği tedbirlerinde aşırılık 'Yüce Allah’a güveni sarsan bir davranış haline dönüşür' " fetvayla yine din üzerinden yürüyerek insanları aldatan insanlara tahammülüm yok.
bağımsız olması gereken yargıya da el atıp küçücük kızların tecavüze uğramasından sonra rızası vardı kararını çıkarttıkları için oy vermeyeceğim.
diyanet işleri başkanına milyonluk mercedeslere bindirip, makam araçları için çerez parası deyip yıllarca emek verip çalışıp emekli olana maaş diye kuş verdikleri için oy vermeyeceğim.
maliye bakanının 800 lira maaşla 4 kişilik aile rahatlıkla geçinebilir deyip, emekli vekillere 23.500 maaş biçmesine tepki olarak oy vermeyeceğim.

aslında o kadar çok sebep var ki ama hepsini oturup yazamıyorum...
bu sahtekarlığa göz yumup oy verirsem anamdan emdiğim sütte, türk olarak damarlarımda akan da haram, zıkkım olur bana.
sağolun(!) ben haram yemiyorum.
Herşeyi geçtim ülkenin herhangi bir sorununu çözme vaadi vermiyorlar. Paralel yapı ile mücadele ve başkanlık sistemi kendilerinin derdi, halkın değil.
insanlarla dalga geçmelerini istemiyorum.
terör ile pazarlık yapanları ne ben ne de tarih affetmeyecek.
(bkz: beyin dll bulunamadı)
akp'ye oy vermeme gerekçesidir.

Yıllarca beğendiğim tek icraatleri olan yollar ve yerleşim yerleri için oy verdim. Eh artık iran sınırına kadar güzel yolları yaptılar. Şehirler de düzgün. 90'ların türkiyesi yok.

Artık bir görevleri kalmadı. Verebilecek başka bir şeyleri yok çünkü kadınım, feministim, ateistim, hayvan severim, eşcinsellere saygı duyarım, adalete inanmak isterim ve akp benim bu değerlerimin hiçbirine sahip çıkamaz hatta yıkar ve yıktı her seferinde.

Üstüne üstlük hileli kpss'lere girmiş ve mesleğini yapabilmek için türkiye'nin en ücra köşesinde eşinden 4 yıl ayrı yaşamak zorunda bırakılan, sevmediği bir milletle yaşamak zorunda bırakılan bir öğretmenim. Oy vermek için hiçbir sebep yok ama oy vermemek için çok sebep var.
Onlar konuşur ak parti çalar. Evet çalar. Ben kpssye hazırlanayım gecemi gündüzüme katayım atanmak için adamlar gece atamasıyla haksız yere göreve gelsin. Ben ne oyumu veriyorum. Ne de hakkımı helal ediyorum.
yoo verecegim. istiririm, yalarim. aga bu nedir ya. Feci güldürdün.
chp anadoluyu tanımayan parti .kişi bilmediğine düşmandır sözü mucibince anadoluyu hor gören aşağılayan parti. bu ülkenin kültürel ve dini geleneklerine cephe alan parti.mhp ise chp nin aynısı milliyetçiliği kullanıyor sadece. fikir yok proje yok sadece nefret söylemi var .başa geçtiklerinde ne yaparlar bunun vaadi yok.geçmişine de bakacak olursak adam kayirmaciligin iltimasin daniskasini yaptığını görürüz. beni sasirtmadilar bu zamana kadar vay be dedirtmediler. ufuk açan açıklamalar yapmadılar. milliyetçi düşünceyi temsil ettiklerini sanmıyorum. hdp katrani kaynatmakla olur mu şeker cinsini siktigim cinsine çeker sözü icabı devlet geleneğinden terbiyesinden nasibini almamış teröre kaosa sığınan islama düşman insana düşman mazide yasamaktan kurtulamayan hesaplasmalara giren parti. milli ittifak iyidir ama anketlerin barajı geçemeyeceği yönünde olmasından dolayı oyum ak partinindir. düşündüm çok düşündüm teröristlerin dış güçlerin koltuk sevdalısı çıkarcilarin plan taslağı üretim fikri olmayan vasat siyasilerin cephe aldığı bunu yaparken geçerli argumanlarinin olmaması beni bu yöne sevketti. ak parti halkıni seviyor kucaklıyor hizmet yapıyor ben bu ülkenin siyah beyaz tonda olduğu donemleri de gördüm. ufak tefek beyin yakan açıklamalar gaflar olabilir. onlar da peygamber değil sonuçta. türkiye gibi kelimenin tam manasıyla girift karmaşık zor bir ülke ancak bu kadar yonetilebilirdi. dönüp akp ye laf eden kitleye bakıyorum karakter noktasında sicilleri konusunda pek iç açıcı olmayı bırak karanlık kitleler olduğunu görüyorum istisnalar var mutlaka bu ülkenin fikir işçiliğini yapan halkına değerlerine işine karakterine leke getirmeyen onları düşünen akp dışında insan yoktur demiyorum. türkiye bir yerlere getirilirse kim ne derse desin umursamıyor değilim haklılık payları olabilir ama yine bu parti ile gelir.
Çünkü;

*işsilikte çığır aşmış olup, liyakat ilkesini tamamen görmezden gelmişlerdir.

*tamamlanmamış lüks rezidansları her gün görüntü montajlı reklamlarla insanların gözüne sokup; en zayıf zeminlere en kötü malzemeyle ihalelerle toki adı altında birilerine peşkeş çekmişlerdir.

*bir kentin heryerinde her sokağında resmi, yürüdüğümüz, çalıştığımız her alanda sivil polislerin üzerimizde oluşturduğu tahakkum stratejisiyle adeta dışsallaştırımış bir f tipi yarattıkları için.

*yol, hastane v.s. temel yatırımları sanki bir lütufmuş gibi sürekli hizmet hizmet söylemiyle defaatle dile getirmelerinden gına geldiği için.

*tiyatro, resim, heykel v.b. somut toplumsal sanat alanlarına piç muamelesi yapılmasından duyduğum gerici tutum yüzünden.

*yırca da ağlayan anaların gözünün yaşına bakmadan 6000 zeytini yasal süresinden önce dozerlerle sökenler hakkında tek bir işlem başlatmayacak kadar aymaz oldukları için.

*gezi parkı eylemcilerine terörist muamelesi yaptıkları yaraladıkları, öldürdükleri ve arkasını arayıp soranlara zulmettikleri için.

*roboski yi kim vurdu siyasetine çevirdikleri için.

*her köşe başına kurulan avm zihniyetiyle insanları çılgınca tüketim toplumuna doğru sürüklediği ve buraları vatandaşlatın sosyalleşme alanıymış gibi algı siyaseti güttükleri için.

*ücretsiz eğitim politikası altında dünyanın en pahalı ve eşitliksizci eğitimini ülkeye yavaş yavaş soktukları için.

*iktidara ilk geldiklerinde dokunulmazlığı kaldıracağız şeklinde seçim bildirgesine koydukları metnin birdaha esamesini bile okumama samimiyetsizliğini güttükleri için.

*ne idüğü belirsiz suçlardan binlerce insanı hücrelere tıkıp sonra hiç bir sorumluluk almaksızın aaa pardon biz bi hata yapmışız diyecek kadar uyanmaz oldukları için.

*israil e one minute çıkışı yapıp; şu an tarım ürünlerinin tohumunu savaş araçlarının çoğunun yedek parçalarını israilden temin ettikleri için.
ha sahi bi ara kolalar dökülüyordu ne oldu onlara?

* üniversitelerin akademik araştırma kabiliyetini sımırlandırmak için elinden geleni yapmalarından ötürü.

*aslında en çokta yolduzluğu ve hizipçiliği meşru kılmak için medyayı bir maşa gibi kullanmaktan hiç çekinmemeleri göz göre göre halka yalan söylemeleri hepimizi aptal yerine koymalarından bıktığım için.
Hırsız ve Yobazlara hayır.

akp nin birinci parti ciktigi ankettir.
Yol yapmayı, hizmet etmeyi sıradışı bir eğilim sananların tuttuğu partiye oy yok !

(bkz: onlar konuşur akparti çalar)