1. 1.
  zamanında hülya avşar deşifre etmişti kendisini, şimdi de sinan çetin.
  1 -1 ... penta-don
 2. 2.
  (bkz: acun ılıcalı)

  buna akp'ye oy veren bir de reklam yapan cahiller demek lazımdı...*
  6 -4 ... caesaraug
 3. 3.
  bedava kömüre ülkeyi sattıklarının farkında olmayan kesim.cahil midir evet cahildir lakin bizim suçumuzda vardır onları eğitmemekle.biz eğitmezsek elin yobazı gelir kendi çıkarı için iki kömür dağıtarak kullanır o kesimi.
  5 -3 ... firanzalhonan
 4. 4.
  kendi siyasi görüşlerini halkın beğenmemesi ve umduğu oranda oy vermemesi üzerine çılgına dönen demokrasi özürlülerin halka hakaret ifadesidir. ne de olsa halk onlar için cahildir, aptaldır, koyundur güdülmelidir. bir başka açıdan ise basit bir seviyesizlik ifadesidir.
  3 -6 ... ozgurluk
 5. 5.
  farklı bir tanımlamalar altına girmiş kişilerdir. onlara cahil demek kimin hakkıdır? bunu neden kendilerine hak görürler o da ilginçtir. nitelikli oy vermek akp ye oy vermemekse, diğer partilere oy verenlerin ülkenin kalkınmasında, büyümesinde büyük payları olduğunu düşünmemiz gerekirdi. ama ne yazık ki dar kalıplarla insanları tanımlamaktan ileriye gidemediler.
  3 -2 ... silte
 6. 6.
  (bkz: chp ye oy veren cahiller)

  (bkz: serbest cagrisim)
  4 -2 ... imitasyon
 7. 7.
  -chp ye oy veren cahiller-
  -mhp ye oy veren cahiller-
  .
  .
  .

  türevleri olan tanımlamalardan sadece biri. her toplum tabakasında her seviyede insan vardıra bir örnektir ayrıca...
  3 -2 ... sekerpinar
 8. 8.
  oy verdiği partiye oy verenlerin bilim adamı olduğunu savunan başlık .

  yazık sana be .
  sözlükte mal var .
  mal oğlu mal .
  baykal gaymiş .
  4 -4 ... shennay
 9. 9.
  Ülkenin gelmiş olduğu bu noktada hala akp'ye ve ona oy veren kişilere tolere edici bir şekilde bakmak son derece anlamsız ve beyhudedir. 83 yaşında kalp hastası bir adamı,sabahın dördünde alıpta karakola koymanın,seçim sonuçlarından sonra bize oy vermeyenleride sahipleneceğiz deyip, uzlaşı kültüründen uzak, sert ve uzun bir süredir iktidarda olan bir partiye yakışmayacak bir şekilde çocuksu hareket etmenin ve bu hareketlerin halkça anlaşılmamasının kalbi bırakalım elimizi vicdanımıza koyduğumuzda dahi bir açıklaması yoktur.
  Bu ağır bir tanımdır. Cahillik son derece ağır bir itham, böyle söylemek doğru olmayan hatta yanlış bir hitap şekli. Ama gerçekler ortadadır.* *
  4 -2 ... indiana_jones
 10. 10.
  chp'ye seri oy veren ipne .
  (bkz: seri eksi oy veren ipne)
  2 -3 ... shennay