1. 1.
  asıl başlık: Laikler AKP'ye oy kaybettirmek için terörü kullanıyor
  Irak'a müdahale ihtimalini gündemde tutan laikler, Erdoğan hükümetinin teröre yumuşak davrandığı izlenimi yaratıyor. Amaç, AKP'yi seçim öncesi zayıflatmak

  Ordu ve laiklerin AKP politikalarına karşı saldırı başlatma kararı aldığı açık; ülkedeki askeri eğilimi Kuzey Irak'ta çatışmalar çıkararak güçlendirmenin de, halkın bu seçeneğe desteğini artıracağı söylenebilir. Özellikle de AKP'nin Iraklı Kürtlerle diyalog kurduğu bir zamanda... Dolayısıyla, PKK eylemlerinin askeri yanıt gibi 'siyasi bir karar' alınmazken artmasının ve Türk kanının akmasının sorumluluğu, Türk kanından ödün vermekle suçlanacak AKP'ye yüklenecek ve partinin halk desteği azaltılacak. Fakat partinin zayıflaması ve oy kaybetmesi, Kuzey Irak'taki Türk askeri tehdidini de geriletir.

  Türk ordusu, Irak'a askeri müdahalenin Türkiye'nin NATO'daki müttefiki ve Irak'taki fiili komşusu ABD'ye karşı savaş anlamına geldiğini herkesten önce biliyor. Peki Türk ordusu ABD'yle böyle bir çatışmaya girer mi? Yanıt bin kere 'hayır'.

  'Aşırı laikler' ve askerin politikalarının Türkiye'yi siyasi ve sosyal çatışmalara götüreceği açık. işte bugün Türkiye'yi maceralara sürüklüyorlar. Üstelik bu maceralar, ne Irak'ta ne de Türkiye'deki Kürt sorununa çözüm bulunması konusunda başarı elde eder.

  Diğer yandan, Kürt sorununun seçim öncesi iç siyasi hesaplar adına kullanılması ayıp olmanın yanı sıra, güç odaklarının ve derin devletin soruna yönelik yanlış politikalarının da sürmesi anlamına geliyor. Köklü çözüm kaçarak bulunamaz.

  Ordu, AKP'yi terörle savaşta hoşgörülü davranıyormuş gibi göstererek partiyi çembere almak istiyor. Bu yaklaşım MHP'ye oy getirecek ve meclise daha fazla parti girecek. ikincisi, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in cumhurbaşkanını halkın seçmesiyle ilgili düzenlemelerin referanduma sunulmasını bile reddetmesiyle AKP zayıflatılmak isteniyor.

  Askerin şu anki misyonu AKP'nin istediği cumhurbaşkanını seçme imkânını kendisine verecek üçte ikilik meclis çoğunluğunu elde etmesini engellemek. Bu yüzden Türkiye ilk kez, muhtıralardan yargı kararlarına ve askeri maceralara kadar bütün silahların açıkça kullanılmasına sahne oluyor. Doğrudan bir askeri müdahaleye gerek kalmayabiliyor. Acaba Erdoğan'ın akıbeti 28 Şubat kararlarının devirdiği Necmettin Erbakan'ınkine benzeyecek mi?

  Bahreyn gazetesi Misak, Beyrut Stratejik Araştırmalar Merkezi Direktörü,
  21 Haziran 2007

  Muhammed Nureddin
  Radikal
  24/06/2007
  7 -8 ... eşşağan ala gazuğu
 2. 2.
  akp yeahh come on oy kaybettirmek için oh yeah terörü kullanıyor. siyasetin gereği bu come on.
  3 -5 ... laz pacino
 3. 3.
  bundan önce ıç ve dış borcu ondan önce başörtüsü meselesini daha önce okunan şiirleri, çok önce kazandığı paraları, baya baya önce okuldaki hareketlerini kullandılar, şimdi terorü kullanıyorlar, hızını alamayan bazı insanlar var ki benim onlara insan dediğime bakmayın aslında başka bir şey, cocuklarını kızlarını kullanmadılarmı?

  bir babanın en mutlu olduğu günü çocucğunun okuldan mezun olduğu günü siyasi arenaya çevirmedilermi, o çocuğu tebrik etmek yerine aşağılayıp paris hilton a benzetecek kadar şerefsizleşmedilermi?

  her akp ye hakaret ettiklerinde onlara oy veren insanlara da hakaret ettiler, bu sefer akp iktirada gelmeyecek yalnız, bu sefer aşağıladıkları halk gelecek iktidara, salak dedikleri, kapasitesiz halk dedikleri, ikinci sınıf halk dedikleri gelecek bu sefer.

  yaptıkları pis muhalefete cevap olsun diye gene ak parti ye oy verecek insanlar, tek derdi tertemiz ve huzurlu bir ülke isteyen insanlar verecek oylarını akp ye.
  5 -6 ... cehennem tanrisi
 4. 4.
  doğru önermedir.
  akp nin sınırötesi harekatı 4 yıl düşünmesini gerekçe gösteren diğer partinin 'hareketi'.
  1 -1 ... pantalassa
 5. 5.
  amacı belli olan yazı. yazıya laikler şöyle yapıyor böyle yapıyor diye başlamışsın da arkadaş madem laik değilsin, laik demokratik sosyal bir devlet olan türkiye'de ne işin var o zaman? madem laik deilsin senin için önerilerim çok, mesela iran. olmadı suudi arabistan. buralara gidebilirsin. eğer akp denen oluşum laik bir partiyse, laiklerin ona karşı olması gereksizdir ama eğer değilse -ki değil- o zaman da onun türkiye cumhuriyeti'nde yönetimde olması gereksizdir. eğer bu ülkenin laiklik savunucuları rejime bir tehdit olarak görüyorsa akp'yi bunla mücadele etmeleri normaldir. ancak emin ol ki Muhammed Nureddin isimli yazar bozuntusu, laikler öyle onurlu ve bu ülkeyi seven insanlardır ki siz laik olmayanlar gibi adice yöntemlere başvurmaz. terör, türban, kürt-türk ayrımı gibi aşağılık politikalar gütmez çünkü buna ihtiyacaı yoktur.
  1 -1 ... tayk
 6. 6.
  --spoiler--
  Acaba Erdoğan'ın akıbeti 28 Şubat kararlarının devirdiği Necmettin Erbakan'ınkine benzeyecek mi?
  --spoiler--

  merak etmeyin bunlarin kaderleri hep aynidir.
  2 -3 ... scurtel
 7. 7.
  eksik bir önerme olsada kastedilenler göz önüne alındığında doğru gibi gözüksede; sen 4 sene teröre kılını kıpırdatmazsan bu durumu kullanmayan kendinden utanmalıdır. *** *
  -1 ... aburcubur
 8. 8.
  efenim bu tip bir politika izlemeye gerek yoktur. zaten kaybedeceği oyu kaybetmiştir bile.
  ... kavraal
 9. 9.
  sıçtı tayyeap bez getir diye cevaplanası önermedir.
  1 ... meureate