bugün

(bkz: yeni putumuza evet dedik)
(bkz: liboşların kendilerini kandırma yöntemleri)
referandum kültürü yeni yeni oturan toplumumuzda pek anlaşılmayan söz.
(bkz: demokrasi özürlülüğü)
...evet dedik ve böylece savcıları adalet bakanının maşası yaptık. hayır hayır, biz akp'ye değil anayasaya referenduma evet dedik. yok olm yok lan ne alakası var adalet bakanıyla akp'nin?
(bkz: başbakan ın dsip e teşekkür etmesi)
(bkz: bu ülkeyi satalım mı sorusuna evet diyenler)
(bkz: iyi halt ettin)
anayasayasa ne ola ki? dedirten cümledir.
(bkz: evet dedim ama bir sor niye dedim)
(bkz: iyi bok yedin)
evet oyu verenlere uygun savunma cümlesi.
nurculara, rejim düşmanlarına rağmen ülkenin geleceğine ve gelişmesine inanmak isteyen bireydir.saf mıdır değil midir bilinmez ama bu ülkede artık birilerine güvenmek gerektiğine inanmaktadır.
(bkz: cemaat beleşçisi)
(bkz: olur söylerim)
türkiyede her insan böyle düşünmelidir yazık o kadar universite lise okumuş insanlara. bu bir yerel seçim değildi bir referandumdu evet diyince ak partili, hayır diyince chpli mhpli olunmadı ah zaten bu ayrım kavransa...
evet diyenlerin neye evet dedikleri sorulduğunda yanlışlığı belli olacak cümledir.

(bkz: külliyen yalan)
hayır diyenlerin neye hayır dedikeri sorulduğunda doğruluğu belli olacağı cümledir.
(bkz: bi siktir git)
öyle bir duruma getirildi ki konunun ehemmiyeti değil partilerin propagandası oldu referandum. insanlar kendi çıkarlarına yontmaya başladılar referandumu. kimisi hiç bilmeden sırf başbakan evet diyor diye gelişi güzel evet bastı. kimi de başbakan evet dediği için hiç bilmeden hayır... kim neye evet dedi neye hayır dedi farkında değil ki... sonuç hayırlı olsun umarım. şu saatten sonra gerisini tartışmak yersiz.
chp(sol), mhp(sağ) bu iki parti birden bu referandum icin ortak paydaya girdiklerini görmeyip, referandumda akp'nin yalnız ve yalnız meclisteki partilerden sadece bir tanesinden üstü kapalı destek aldığını da görmeyip, yine de evet dedin. iktidarda kim var be arkadaşım, o atamaları kim yapacak arkadaşım? beyin yok mu sende arkadaşım? akıl fikir diliyorum senin için arkadaşım.
muhtemelen, evet demiş ülkücü söylemi...

(bkz: yaşı yakan yaş görünümlü kuru)
gerçek olandır. chp referandumu güvenoyuna çevirse de oylama maddeler içindi.
(bkz: OKYANUS ÖTESiNDEN DESTEK VERENLERi DE KUTLUYORUM)
akp'nin kendisini kurtarıp diktatörya kurmasını sağlayacak olan değişikliğe evet diyen gerizekalıların söylemi.mallık bir seviyedir, siz çukur bile değilsiniz be canlarım.
evet, aynen öyle yaptık. şu saatten sonra kimseye kabullendirecek de değiliz efendim. ne yani oylanan maddelerin düşündüğünüz gibi olmadığını göstersek nolacak? hee haklıymışsınız deseniz ne kazanıcaz? öğrenmeyin efendim bu güne kadar öğrenemediyseniz bu günden sonra da öğrenmeyin oyladığımız maddelerle akpnin kendi yargısı oluşturamayacağını.

imparatorluklarını oluşturdular, artık istediklerini asıp istediklerini kesecekler madem, siz nasıl saldırıyorsunuz akpye anlamıyorum. anlatana minnettar kalırım.