bugün

madde 1 ; esad arap değil.

madde 2 : suriyelilerin çoğu arap bir yana aslı çeçen ve çepnidir.
arapça konuşuyor diye ırk değiştirilebiliyorsa bak onu bilmem.

madde 3 ; k.k da gizli akabelidir.
yoksa koskoca adam nasıl akıl edemez ?
o fesli benzeri bir raporluyu bulup
atatürke hakaret eden ve ettirenlerin
anasına bacısına avradına
tv lardan sövdürüp saydıramaz.
ne kadar tesadüf değil mi ?

madde 4 ; esad vatikana gidip papazın elini mi öpmüş ?

sonuç : k.k da gizli akabelidir.
ciddi ciddi suriyelilerin çeçen veya çepni olduğunu iddia eden insanların olduğu gerçeği kadar acıdır.
türkiye'nin somut çıkarlarını savunmak kimsenin götünü yalamak değildir, kendileri reislerinin götünü yalayıp bokunu yiyor diye herkesi aynı sanıyorlar.
daha önceki girdilerimde söyledim. esad bir melek değil, mükemmel biri falan değil. diktatör. 2000'de kendisi için apar topar anayasa değiştirildi.
ama suriye için ve türkiye için tek seçenek. ortadoğu bataklıklarına böyle ilaçlarla müdahale edilir. suriye, zamanında ırak gibi içine edilmiş bir halde değildi. neden? insanları kışkırtmak da o kadar kolay değildi.

madem ypg'yi tost etmek istiyorsunuz, bu adamla anlaşmak zorundayız. yardım et bu adama. ypg'yi bitir. üzerine birkaç ekonomik anlaşma çak, güneydoğu kalkınsın. suriyelileri postala geri. ülkenin imarı derken yığ buraya sektörleri.
ama amerikan menşeili osmanlıcılık hayalleri varken nerdeee...
kötü götün yalayıcıları nasılda sazan gibi atlıyorlar ama .

ibretlik vesselam .
Yönettiği devletin adı (bkz: Suriye Arap Cumhuriyeti)
Bağlı olduğu parti ise (bkz: Baas) partisidir. Bizim milliyetciligimiz gibi olmasa da arap milliyetcisidir. Dinsel ve mezhepsel anlamda alevidir ve Şii destekleyicisidir. Sosyalist bir yonetimin lideridir de bu yüzden toplumsal yaşam bireysel yasamdan öndedir ama bu ve babası kişisel cikarlari uğruna toplumları katlettiler bir kişi yüzünden binlerce insanı hiç acımadan oldurebilecek bir ruha sahiptir. Totalde esed daeşten bile daha zalimdir. Savaş öncesi hapse girmiş 250 bin kisiden ancak 12 bin kişi sağ cikabilmistir ona da sağ çıkabilmek denirse artik. Her türlü iskence yillarca siyasi suc adı altinda sunni topluma uygulanmıştır. Aslinda suriye esed den daha çok istihbarat tarafindan yonetilmektedir ve herkes bundan korkardi ama ana babasi katledilmis biri artık neyden korkakr ki ilk firsatta intikam almak ister bu savas bitse bile esed ve onun düşüncesi uzun süre yasayamayacak. Ve bugün onu destekleyen bizim hainler de zamani gelince psiliklerinde yüzüp gebereceklerdir.
kılavuzu mısır koçanı olunca

her sakallıyı dedesi, orta doğu da

her gördüğünü de arap zanneder mal.

oysa ortadoğuda bir çok etnisite var.

keldani, süryani, maruni vs vs vs.

aslında ortadoğunun lideri esadın

kökeninin tartışılacağı yer bu işsiz

güçsüz boş beleş güruhunun kahvehane

gibi kullandığı yer değil.

keşke olsaydı ama hülagu maalesef

benim dedem değil ama senin halifeye

iyi koymuş da bu ciyaklamanız ondan.

ayrıca akabeye asla arapları sevdiği bir şey

diyemem zira sadece ve sadece qatar hariç

orta doğunun hiç bir yerinde ne recaiyi

ne de akabeyi seven kimseyi görmedim.

bunlar arapları tek taraflı aşkla seviyorlarsa

orasını da bilmem.

beyin yok ki anlayabilsin kaç kere söyledik

oysa hem de türkçe olarak

k.k. da aynı bahçeli gibi gizli akabelidir.

senin anlama sorunun varsa

o da benim problemim değil.
madde 5; hepiniz siktirolup gitseniz ya şu ülkeden amk yobaz sapık ibneler.