bugün

barrak parti *
halama amca deyince amcam mı oluyor misali, halam kendisine ben amcanım deyince amcam mı oluyor misali, akpye ak parti deyince aklanıyor paklanıyor mu bu kirli oyunların partisi.
akp açıldığı zaman belki geçerli olabilecek, şimdilerde ise "koyu grimsi parti" olabilecek adlandırma. esas kendi cumhurbaşkanlarını da seçince "kara parti" yi göreceğiz.
kesinlikle yanlıştır. zira söz konusu parti "ak" olmayı hakedicek en ufak bi icraatte bulunmadığı gibi "kara parti" denirse daha uygun düşebilir.

(bkz: aqp)
isteyen istediğini der! böyle bir kural mı var: "oy pusululasında ne yazıyorsa o'dur" diye bir dayatma olmaz. ancak kraldan çok kralcıların yapacağı şeydir bu. "o'na öyle diyemezsin, buna böyle diyemezsin..." ne lan bu, yüzde 47 ile gelindi diye kullandığımız kelimelerden dahi haraç alacak haliniz yok herhalde? benim keyfim de kimseyi germesin, keyfim neyi istiyorsa ben onu derim.
ayrıca, sayın başbakanımız da keyfine göre davranmıyor mu zaten? "yasa da çıkartırız, anayasayı da değiştiririz, kimseye de sormayız" diyen birinin partisine esasen başka bir şey denir ya neyse...

edit: efendim, kimseyi "ak parti ya da akp" dedi diye belli yaftalar yapıştırmıyoruz, önce yazdıklarım okunursa daha iyi anlaşılır. bu ak mı akp mi olayının suyunu çıkartanlara lafımız. hele ki "yok oy pusulasında böyle yazıyo" gerekçesini gösterip de "böyle diyeceksiniz" diyenler de ayrı bir komik oluyor. yoksa ak parti diyen ya da demeyen karşı bir garazim yok. benim derdim bu olayı militanca, kraldan çok kralcılık yapanlarladır. yoksa bana ne ak parti demiş bana ne akp demiş. ha senin için fesatsa ben ne yapayım be adam? peh laf!
simdi birileri tepki adina akp diyebilir,ya da muhalif bir yazar makalesinde yaptigi islerin iyi olmadigini dusunerek akp diyebilir;ancak bir haber spikeri ak parti demek zorundadir,gazetelerdeki spot haberlerde ak parti yazilmak zorundadir meclis kursusunde baskanvekili * ak parti demelidir,demek zorundadir.

acin parti tuzugunu okuyun,

-parti adi adalet ve kalkinma partisidir.kisaltmasi ak parti dir diye yazmaktadi.
"akp ye ak parti demek" diye bir başlık olamaz.zira resmi olarak akp isimli bir kurum bulunmamaktadır.Bu, partilerin kısa isimlerinin genel olarak toplum veya belli bir siyasi görüş sahibi gruplarca keyfiyeten belirlendiğini zanneden ya da bunun böyle olmadığını bildiği halde bilmeyenleri yanıltmak için bu iddia da bulunan, acar, ulusalcı sözlük gençliğinin bir yumurtlamasıdır.

Yine beyin adlı organlarına zerkedemeyecek biliyorum ama tekrar etmekten başka yapacak birşey yok:siyasi partiler kanununa göre partiler kurulurken kısa olarak kullanmak istedikleri ismide bildirirler.Ve bu isim adalet ve kalkınma partisi için AK PArti'dir."Aa sikseler ben bu dincilere ak demem" yobazlığı ve fanatizmiyle kompleks yapmak çok çocukçadır.Anavatan partisi'ne nasıl AP değilde ANAP diyorsan adalet ve kalkınma partisinede ak parti diyeceksin.

Obsesif beyinleriniz bunu kendinize hakaret olarak görmenin dışına çıkamadığından size bir öneri sunacağım.Bu söylediğime 5 yaşındaki çocuğun sermet erkin ilüzyonlarına şaşırması kadar şaşıracaksınız eminim.

Değerli ulusalcı, faşist, kemalist, atatürkçü(işte her ne iseniz) arkadaşlar bu partinin ismini (a)(ka) parti olarak söylemekte hiçbir sakınca yoktur.hem giderek komik olan akp zorlamasından kurtulursunuz hemde "aka parti" akp'ye göre çok daha aşağılayıcı bir söylenişe sahip.

Dolayısıyla bu başlığa konu olan husus şudur; "ak partiye akp demek". Başlığın bu şekilde değiştirilmesi önerimi moderasyona sunarım.
rte'yi fena halde kızdırmış hede.

http://www.ntvmsnbc.com/id/24972621/

açıkçası kendi adıma çok tırstım. şimdi hemen bir kağıda "bir daha akp demeyeceğim, ak parti diyeceğim" yazacağım, hem de 100 defa.

o da olmaz halen akp diyorsam bir hocaya kendimi okutup üfleteceğim.

ya da en iyisi bir ulemaya danışalım akp mi ak parti mi diye?
eğer bir parti başkanı partisi için ak parti diyor ise ve partisini de ak parti olarak tanıtıyor ise doğru olanıdır.
zira senin ismin ahmet ise ben sana ahmet derim, amt demem, böyle net bi durum.
türkçede kısaltma isimlerin neye göre oluşturulduğunu bilmeden, kendini aklamak isteyenlerin gereksiz ve komik söylemi.
ak pak olsalar anlayacağımda, kendi başbakan yardımcıları * bile elma çürümüş artık diyor daha nesi ak bu partini. ali diboları, deniz fenerleri, gemicikler, kanunlara aykırı olarak yapılan özelleştirmeler son olarak yahudilere suriye sınırını 49 yılığına hibe etme olayı vs... daha senin neren ak kalmış allah aşkına? akp sin ve bitmek üzeresin. biraz tatil iyi gelebilir zira böyle saçma gündemler yaratmak size yakışmıyor...
(bkz: ak ı kapatıp boku kurmak)
memleketin sanki tek büyük sorunudur. adalet ve kalkınma partisi değil mi bu? e o zaman akp işte. inadına akp.
Bir tür 'hüsn-i talil' sanatıdır. Daha güzel bir aklama olamazdı.
halk dilinde *mına koyim'in kısaltması olan ak'nin bir partiye eşsiz uyumudur.
"pekaka"ya "pekeke" demek gibidir. o mantık.
türkçe dersinden sıfırı alan insanların yapabileceği bir durum.

ak parti neyin kısaltması?
kötü olan birşeyi iyi gibi gösterme çabasıdır. *
akp * genel başkanının istemi. ak parti deyince ak olacak sanıyor tahminimce.
Başbakanın ülkeyi kutuplaştırmak için yeni hamlesi. Bu şekilde enteresanlıklar çıkararak kim benden kim benden değil öğrenmek istiyor.

Aynı şekilde başbakan bunu halkımıza hangi gazeteleri okuması gerektiğini söyleyerek yaptı.

(bkz: bu gazeteleri evinize sokmayin)
dedim, dedim de bir sor niye dedim...
yıllardır kullanılan isim olan akp'yi kullanılanların şimdi sanki sadece kıllık olsun diye bunu yapıyormuş gibi gösterilmesidir. yıllardır ne diyorsam onu demeye devam edicem, sen istediğini diyebilirsin.
bir spiker de, gazeteci de, meclisdeki birisi de akp diye konuşmaya devam edebilir, edemeyecek olursa zaten kanunu vardır, davası açılır. herkes istediğini yaptığı halde ortada bir dava yok demek ki böyle bir kanun bulunmuyor veya zorunlulu değil. pusulada o yazıyo, bilmemnerde bu yazıyo diyerek götten kural uydurmanın alemi yoktur.
bunun cezası sadece tayyip'in etrafındaki yalakaları için geçerlidir ve bu da tayyip tarafından azarlanmaktır. tayyip'in kafasına göre insanlara bağırıp çağırma yetkisi nedir diye sorulacak olursa o konuda bir bilgim bulunmamaktadır.
(bkz: küfür mü ettik sanki)
akp'nin millete yüzünü temiz göstermek için uydurduğu isimdir ak parti. neresi aksa hiç görmedik.
(bkz: tayyip-recep)