1. 1.
  sağ ve sol olarak adlandırılan politik düşünce odakları, mevcut siyasal şartlar içerisinde yeni bir bakış, yeni bir anlayış ve siyaset ahlakı geliştiremeyip düşünce kısırlığı yaşamaktadır. bu durumda siyasi arenada kutuplaştırılmak istenen sine-i millet; iradesini ortaya koymakta alternatifsizleşir.
  ... akif57
 2. 2.
  yaşasın tkp! yaşasın devrim! ***
  1 -1 ... bir bucuk iskender yaninda light kola
 3. 3.
  maalesef üzücü bi durum.
  -1 ... gemmei
 4. 4.
  ülke insanlarının sadece iki parti arasına sıkışıp kalması ne kadar üzücü. akp ye oy veren ya da chp ye oy veren bir çok kişi bundan dolayı zaten veriyor. yeni bir oluşum şart. ama demokratik yollardan.
  ... bevete
 5. 5.
  işte Türkiyemin en büyü karın ağrısı.Herkes lider olma hevesinde olduğu için bir birliktelik,düzen yok.Demokrasi iyi güzel şeyde azizim belli amaçlara belli fikirlere hizmet eden daha az sayıda rengi daha belli daha net partiler olsa ya.imkansıza yakın birşey söylüyorum şu anda.Çünkü bakıyorum türk milletinin tarihi hep monarşik yönetimle ileriye gitmiş.Demokrasiye geçtiğimiz dönem olan Türkiye Cumhuriyetimiz ise Atamız döneminde monarşiyi yaşadığından ilerleme kaydetmiş. Atatürke serzenişim yok asla olmaz.Sadece kitleleri peşinden sürükleyen objektif,güçlü lider.ileriye dönük yatırımlar.Şimdi demokrasi türkiyede tanıdıkların cebini doldurma kadrolaşma olmuş başka birşey değil.Bunu akp'ye chp'ye binaen söylemiyorum yanlış anlaşılmasın.Özal geldi ne oldu,Çiller geldi ne oldu birton yolsuzluk,rezillik.

  Rakıyıda içmedim ama.

  Ne olacak bu memleket böyle.
  ... shackleton