bugün

sadece akp değil aslında. akp bu oluşumların en büyüğü olduğu için onu başa koydum.

koca ülkede dini söylemleri olan, allah'ı dilinden düşürmeyen kim varsa paçasından pislik akıyor. özellikle üst seviyede dini kullanan kesimin büyük çoğunluğunun adı hırsızlıkla, yolsuzlukla, adaletsizlikle, lüksle, israfla, vurdumduymazlıkla, baskıyla, ötekileştirmeyle, zulümle, kutuplaştırmayla anılıyor.

akp'nin yanına the cemaat'i de koymak lazım. sınavlarda usülsüzlükler, hak yemeler, yargıyı ele geçirip aydınları, askerleri, suçsuz onca insanı şafak vakti operasyonlarıyla içeri tıkıp hayatlarını karartmalar...

bir nesil bu gerçeklerle büyüdü ve "eğer bunlar müslümansa ben neyim?" diye sordu kendisine. apolitik ve asosyalliğin yanına ateizm de eklendi çoğu zaman. ateizmi bir hastalık olarak değerlendirmiyorum. bir tercihtir. benim takıldığım nokta bu din tüccarlarının bu nesli daha çok dinden uzaklaştırması.

ha ben dinci miyim, hayır. dindar mıyım, eh. benim derdim dindar bir neslin yetişmesi mi, yok. sadece bir tespit.

tek cümleyle özetlersek;

akp ve cemaat bir yandan dini kullanırken diğer yandan din dışı hareketler yaparak yeni nesli dinden soğuttu.
son kelimesine kadar haklı bulduğum önerme.
Dini kur'an dan, hadisten değil, dinini yaşamayanlardan öğrendik.
Bu durumda da bir çok kişinin dinimize karşı olması kaçınılmazdı.
bir ateistten esintiler.
chp saysesinde atatürkten soğuyan nesille çatışacaklar.
oruçlu bir türk gencinden tespitler.
salt olarak akp'nin değil müslüman yurttaşların suçudur.

liberalist kapitalist bir siyasi parti olan akp'ye oy vermek, yandaşlarını desteklemek, "infak edin" emrini ciddiye almayan müslümanımsıların işidir. iyilikte değil maddiyatta yarışan andavalların işidir.

mevcut cemaatlerin hepsi de, akp'nin kendisi de feci şekilde "maddiyatçılık" pompalıyor. din bu işin sadece şerbeti konumuna geldi ve bu gayet net. yurttaşların çokta sikinde olan bir konu değil din. vicdani bir masturbasyondan öteye gitmiyor. hayatına uyarlama ve ameli sorgulama gibi bir durum yok.. o yüzdendir ki bu adamlar durmadan ekonomiden falan bahsediyorlar. açıkça ortada mevzunun ne olduğu. rasim ozan kütahyalı gibilerde tv'ye çıkıp bu cahil ve tefekkür etmeyen salak halkı gazlayıp duruyor, kendini iyi hissetsin, herşeyin yolunda olduğunu düşünsün diye bir nevi cehaletin şarj dinamosu gibi orospu çocuğu.

kısacası yurttaşlar, birkaç kira daha alabilmenin derdinde, şurdaki burdaki arazisinin para etmesinin derdinde, biraz daha yatırım olsun, kredi olsun da daha kaliteli arabaya bineyim derdinde.... sorun yurttaşlarda, kimse kusura bakmasın.
cemaatler demişken;

türkiye'de sadece nur cemaati yok. dünya kadar cemaat, tarikat var. bu cemaatlerin, tarikatlerin dünya kadar mensubu var. bunların ortak özellikleri liderlerinin yolundan çıkmamalarıdır. yani lider ne düşünürse onu düşünürler, neye karar verirse ona karar verirler. müritlerin karar mekanizmaları yoktur. kayıtsız şartsız bağlanma vardır.

bu noktada neredeyse hiçbir cemaatin veya tarikatin akp'den şikayetçi olmaması da çok rahatsız ediyor beni. (fetoyu saymıyorum. onunki güç savaşı. düne kadar araları süperdi.)

yani sen dinden, haktan bahsediyorsun, insanlara dürüst olmalarını, hak yememelerini, çalmamalarını söylüyorsun. öbür tarafta gözünün önünde yapılan bunca şeye gözünü yumuyorsun. bu açıdan tüm tarikat ve cemaatlerin de iki yüzlü duruşunu göz önüne aldığımda bu neslin neden dinden bu kadar uzak olduğunu daha iyi anlıyorum.
http://www.yenisafak.com....m-nasil-yonetmeli-2014490

unutmuşum. bir de bu tip islam alimleri (!) var. adam ciddi ciddi hilafet diyor. dinden soğuyan neslin bir diğer sebebi de bu akp yardakçıları.
güncel Önemli Başlıklar