bugün

sadece düşünmenin bile moral verme ihtimali olan olasılık. keşke ak partinin kucaklayıcı eylemlerde bulunması, ak partinin umut dağıtması gibi cümleler kurabilsek; yurttaşlarımız bunların farkındalar mı acaba? yani mağduruz diyerek ölümüne pres yaptıkları insanların aslında onlara zulmedenlerle ilgisi olmadığını, zalimlerin paçayı bir şekilde kurtarabildiğini, en iyi ihtimalle %1-2 sinin ettiğini gerçekten bulduğunu biliyor mu herkes?

varsaymaya devam edelim, bence yerlerine kurulacak hükümetin belli konularda katı olması koşuluyla gerçekleşecek eylemdir. vasıfsız kim varsa temizlenmesi, başka örgütlerin ve örgüt başlarının önceliklerini türkiye ve türk halkının önünde tutmaması, şiddetin devlet tekelinde olması ve elbette tüm bunların yazılı kanun ve kurallar çerçevesinde yürütülmesi koşuluyla.

ve kişisel fikrim önce siyasi partiler yasasının değiştirilmesi koşuluyla.. diğer türlüsü geçici süreli bir toparlanma görüntüsü; arkasında değişmeyen sonuçlarla kapanacaktır.
Oldukça zor olan durumdur.

Zira akp nin bağzılarına verdiği imtiyazlar öyle 1 yılda yok sayılabilecek şeyler değildir.

Bakın hani övünülen köprüler, yollar ve havalimanlarına, en azından şu kütahya zafer havalimanı olayında 2044 yılına kadar kaz gibi yolunacağımizı görürsünüz.

Bu adamlara yok lan anlaşma manlaşma tanımıyorum seni dese yeni hükümet, büyük ihtimal ingiltere mahkemelerinde daha büyük tazminata mahkum olunur.
yana döne 70 yıldır cuhabe iktidarını hayal eden iktidarlarında her şeyin güzel olacağını sanan cahil kişi düşüncesidir. gerçekten çok yazık.

görsel
20-25 yıl sonra ancak düzeliriz.
20-25 yıl sonra ancak düzeliriz.
şu an buzdağının sadece görünen tarafı için bile 1 yılda düzelmek imkansızdır. temelinden sarsılan eğitim, hukuk, adalet, ordu, ekonomi... bunlar bir sihirli değnek ile düzelecek şeyler değil.
Akpli degilim sosyalistim.fakat türkün olduğu yerde hirsizlik eksik olmaz.bende türküm fakat bu bir gerçek.
Gidişat olumlu bir yola girer elbet, ama çok uzun sürecek bir düzelme olacak.
1 senede ekonomi hariç her alanda düzelir bu ülke.

Ekonomi için 3-5 seneye ihtiyaç var.
Kılıçdaroğlu sayesinde şahlanacağız inşallah.
Edit: atam atam sen kalk ordan ben yatam.
Çocuklarımızı iyi eğitir ve vatana, millete, en önemlisi insanlığa faydalı bireyler olmalarını sağlarsak, işte o zaman hangi partinin enkazı olduğu farketmez, her türlü enkazı kaldırıp kendilerine yaşanabilir bir dünya yaratırlar.
Yoksa hangi parti olduğu zerre kadar önemli değildir, bugüne kadar her iktidar enkaz bıraktı, güzel bir ülke ve ekonomi bırakacak olan parti zaten iktidardan inmez.
Gitsin de gerisi önemli değil.
Doğru tesbittir berat gittiğinde 1 tl düştü dolar bunlar komple giderse 3 tl olur.
Akp'nin verdiği hasarı hafife almak kapsamına giren boş umuttur.
düzelmekten kasıt hdpye bakanlık verip pkk operasyonlarını bitirmek olsa gerek.

akpye hayatımda oy vermedim ama mumla arayacağımızı tahmin ediyorum. bunu da buraya yazın.
bugün hepimiz elimizdeki az da olsa para ile borsadan hisse alsak (zaten hisseler dipte) akşama ak parti hükümeti istifa etse yarın 2 kat değerlenmiş hisselerimizi güle oynaya satabiliriz. malum kısa bir süre önce "boş koltuk teorisi" bu ülkede test edilmiş oldu!

şaka bir yana, 1 senede toparlanacak bir şey olacağını sanmıyorum. uzun sürer ama olur! bazı şeyler hemen olacağı için daha rahat bir hayata kavuşuruz elbet. ama birçok şey o kadar kolay olmayacak.

bir kere devasa bir bürokrasi makinesine bürokrat temin edilmesi gerekiyor. elde bu kadar yetişmiş ve tecrübe edinmiş insan kaynağı yok. malum bürokraside birçok görev için önceden bürokraside görev yapmış olmanız gerekiyor. ak parti ilk dönemde bu konudaki boşluğunu cemaat elemanları ile doldurdu. muhalefetin bu konuda elinde yeterli kaynak yok. mevcuttaki bürokratlar da birçok işi tıkayabilir.

kolay olmayacak, elbet üzüleceğiz, mutlaka bir iz bırakacak...
pudra şekerini nereden kullanıyorsun muhterem?

hayır bir de ciddi ciddi bunu yapacaklar diye inandırmış kendini, sanıyor ki başa başka parti geçince bütün vatandaşlar norveçli gibi davranmaya başlayacak. yiyenin adı değişecek sadece haberi yok. bu ülkeden ümidi keseli çok oldu.
öncesi sonrası en az 5 yıl.

ha o da geleceklerin içinde hiç laz olmayacağı varsayımı ile...
görsel