20 sene önce CHP’liler bunlara koyun diyordu. Aradan 20 sene geçti akpli bakan “yerel halk” diyor.

Toplumda çoğunluk olup bu kadar hor görülen bir kesin daha yoktur herhalde.
7 uyuyanlar bile arada bir uyanıp ihtiyaç giderir, bunlarda 20 küsür senedir tık yoh. Gerçi şu aralar bazıları uyanmaya başlamış ama bunada şükür.
Neden demliler, lgbt ve din düşmanları gibi onlarda chpye oy vermiyor diye eleştirilen ak parti seçmenidir.
Aslında çoğunluk kısmı apolitik denebilecek bir seçmendir, din millet vatan gitmesin (!) diye akp'ye basar, vatan müdaafası yaptığını sanar onun dışında tam olarak neyi savunduğunu dahi bilmez.

aynı şey bazı chp'li kesim içinde söylenebilir bu arada, benzer mantıkla oy veriyorlar, "atatürk laiklik 6 ilke" diyorlar basıyorlar oy pusulasına.

iki tarafın da bazı kesimlerine koyun denilebilir açıkçası, benim görüşüm bu...
--spoiler--

20 sene önce chp’liler bunlara koyun diyordu. aradan 20 sene geçti akpli bakan “yerel halk” diyor.

--spoiler--

Yirmi sene boyunca koyun diyenlere koydular. Artık onlarda bıktı. Biraz soluk alsınlar yeniden refahla koymaya kaldığı yerden devam ederler.
Son seçimlerde de ispatlandığı üzere kendilerine koyun diyenlerden daha koyun değillerdir.

Ek; ülkenin 2002-2018 arası dönemi cehape vesayeti ve kontrollü muhalefeti altında geçen 80 yıldan her türlü evlaydı. Ha ben ideolojik olarak islamcı bir partiye oy vermeyeceğim için oy vermedim ayrı konu.
son seçimlerde koyun olmadıkları nasıl ispatlanmış oldu? 20 yıl, ülkeyi göstere göstere batırana kadar akp'ye oy verip, hepimize kazığı batırdıktan sonra akp gemisinden tüyünce mi?

ek; sen hiç verir misin "islamcı partiye" oy? az kaldı partiniz (akp) devrilip gidecek. ondan sonra "aha ben oy vermedim, aha sen oy vermedin. bunlar zamanında o fetö referandumlarında %52 oyu nasıl topladı yahu" da diyeceksiniz.
Koyun demeyelim ama mal oldukları kesin. Gözlerini kırpmadan CHP ye teslim ettiler belediyeleri.
chp seçmeni gibi bir seçmendir ama seçimlere daha çok zaman vardır.
CHP gibi diğer parti seçmenlerinde olduğu gibi koyunları, aklı başında olanları vardır yani homojen değildir, mozaik bir görüntü sergiler. Kimi sırf Erdoğan için AKP'ye oy verir kimi siyasetle ilgili bile değildir ben ampüle vereceğim der benim babaannem bu sonki gruptandı siyaset ile gram ilgilenmezdi, siyaset hakkında bilgisi bile yoktu.. Büyük amcam AKP'ye oy verip babaanneme de ona oy atmasının daha iyi olduğunu söylediği için gider AKP'ye atardı..
Kimin gerçek koyun olduğunu ispatlamış bilinçli seçmendir.
sayelerinde hem sabah, hem öğlen, hem akşam makul fiyatlarla dışarıda karnımızı doyurabildiğimiz, yine makul fiyatlarla alkol ve benzeri keyiflerimizi devam ettirebildiğimiz, ülkemize ilim için gelen yabancılar sayesinde aydınlandığımız, çok uygun fiyatlarla güney sahillerinde tatil yapabildiğimiz dev seçmen. hele ekonomimiz öyle kıskanılıyor ki anlatamam. helal olsun !
güncel Önemli Başlıklar