bugün

gönül belediyeciliği dedikleri bu olsa gerek.

gaziosmanpaşa meydanında bulunan akp seçim standı ve seçim arabasına sokaktaki elektrik direğinin panosuna girerek kablo çekmişler, halkın cebinden elektrik kullanıyorlar.
https://streamable.com/8y02w

ben sayaç falan göremedim.
siz gördünüz mü?

biz de 47 liralık elektrik kullanmışız bu ay, 92 lira ödeyeceğiz.
kimden ötürü?
bunlardan ötürü...

not: aslında geçtiğimiz seçim dönemlerinde de vardı bunun başka örnekleri.
ama başlığı bulamadım.
Akapelilerin geleneksel tavrıdır.
Adamların olayı bu zaten.
Direkmen çaldı dikkat edersen.
işin detayını öğrenmek gerek.

merak ediyorum, videoyu çeken tengir zihniyetli çapulcu neden seçim aracına yanaşıp "trafodan kablo yardımı ile kullandığınız elektrik bir sayaçtan geçiyor mu yoksa kaçak mı kullanıyorsunuz" diye sormamış.

cidden, merak ediyorum.

neden olayı sadece yüzeysel bir şekilde kaydedip adına da "ak parti elektrik çalıyor" diyerek servis etmiş. sanıyorum pislik bir zihniyete sahip olduğu için. eğer öyle olsaydı, net bir şekilde yorum yapabilirdim.

ama bu türlü mümkün değil. tabi siz çok bilmiş çapulcular için işin iç yüzünü, gerçeği öğrenmek önemli değil. "n'olmuş, akp elektrik çalmış. vurun abalıya."
akp seçim otobüsünün, elektrik panelinden elektrik (ç)alması durumudur.

hırsız kendi hırsızları olduğu için onlar için sorun yoktur.

şaşırdık mı hayır?

Yukarda biri de sormuş mu sayaç var mı diye, sayacı g.tümüze bağladılar haberi yok. giren şemsiyeleri saymak için.
yahu şimdi onlar çalmasaydı ateist bir partinin seçim arabası çalacaktı. tabi lan deli misin.
Yahu birak alsınlar.
Ayrintida boğulurken büyük resmi göremiyorsunuz.
Baklava çalan çocuklarin 20 yıl hapis yemesini eleştirmiyormuyduk.
Bu da onun gibi birşey.

Milyon dolar götürenlere topluca tepki vermezsek daha çok elektrik direği gibi geçirirler bize.
adamlar fetöyle senelerdir kol kola gezip kendilerinden kimseyi hapse atmadılar, buna mı şaşırıyorsun.
Gayet normal olan durum. Tersi olsaydı bu haber olurdu.
Müslüman halkımızdan bazıları, Bunun suçlusu chpliler, onlar çalmıştır diyecek olanlar çıkacaktır :-)