1. 1.
    muhalafet olarak yapılabilecek en büyük hata olmasına rağmen yapılmaya ısrarla devam edilen harekettir.
    akp sosyologlarına insanların 2000 yıllık tarihini inceletirken, Osmanlı imparatorluğunun da etkisiyle insanların devlet otoritesine bağlı olmak ve bu otoriteyi günlük hayatta görmek istemek gibi eğilimlerinin olduğunu araştırıp bulurken, bilimsel olarak sosyal psikoloji ile uğraşıp bunu pratik olarak uygularken, muhalefet seçmenleri oduna kömüre oy vermekle suçladıkça kaybetmeye mahkumdur.
    oy pusulasıyla karşılaştığında insanın yalnız olduğundan da mı haberiniz yok sizin? isterse babalar gibi kömürü, makarnayı alıp yine akp'ye oy vermeyeceğini hiç düşünemiyor musunuz? ya da akp'ye oy vermiş fakat şimdi kararsız kısımda olanların bu aşağılamaları duyunca tekrardan akp'ye sarılacağını düşünemiyor musunuz?
    sözün özü arkadaşlar lütfen bilinçli ve mantıklı muhalefet yapalım zira sağlam bir muhalefet ülkenin kalkınması açısından iktidar kadar önemlidir.
    5 -1 ... seramascos
  2. 2.
    Başarısızlığını ve hazımsızlığını kendiyle aynı fikirde olmayanlara bok atarak zihinsel bir mastürbasyon yapmaktan başka bir şey değildir.

Ben ne yapayım o zaman? Oy attığım parti %1 bile alamadı.
    3 ... kalemvesilgi
  3. 3.
    harbiden ha bak şimdi kızdım sinirlendim bu dangalak solculara. ve ak partiye oy atmaya karar verdim dedirtti. (bkz: bi siktir git)
    ... enterrassanadam
  4. 4.
    kesinlikle doğru önermedir. verilen çamaşır bulaşık makineleri vardır sonra 100 liralar vardır havada uçuşan vardır da vardır yani.
    -2 ... freddyninortancabicagi
  5. 5.
    son halde "indirgemek" sözcüğünü anlamsız kılacak eylemdir.

göt kılı diyorlar hacı, ne makarnası-odunu-kömürü...
    2 ... poisonx
  6. 6.
    bu konuda söylemek istediğim çok şey var ama nasılsa okunmadan "göt kılı , yobaz gerici" gibi damgalar yiyeceğim için boşa nefesimi tüketmek istemiyorum bir insan oyunu kömüre oduna satmaz bu halkı seven iktidar olur halkı sen fakirsin sen zenginsin sen anadolu insanısın sen modernsin diye bölenler asla bundan sonra iktidar olamayacaklardır.
    1 -1 ... sex and lahmacun
  7. 7.
    Kıt zeka dar görüş kibirli siyasetle birleşince böyle olur tabi.hiç mi siyaset bilmiyorsun be adam.şu soruyu sor madem öyle niye ben olamıyorum bu kadar mı beceriksizim?
    1 ... acayipbiradam
  8. 8.
    türkiye sınırına dayanan kaçakçılar/#20711014
    geri çekilen pkk militanları/#20710923
    tbmm koltuk rengi/#20710165

şunları bilseler, makarnayla oy devşirmek isteyenler babayı alır. bence.
    ... islak guru
  9. 9.
    Kömür makarna bunlar cerez kardesim . 3 dönem oy verdik tokiden evi beleşe getirdik . Bu dönemde iktidar olursa verdiğimiz oy sayesin audi a4 verecekler sağolsunlar. Makarnaya kömüre oy mu verilirmis kardesim . cık cık cık . Biraz kafanızı kullanın. Yoksa nasıl oluyor bunlar iktidar. *
    1 -1 ... muhammet467
  10. 10.
    SIĞ bir MUHALAFETin repliğine dönüşmüştür. mantık hatası bir söylemdir, netekim akp ilk girdiği seçimi kazandığında dağıtacak kömürü odunu yoktu. marifet maharet odun kömürse iktidardaki bütün partiler dağıtıp oyları alırlardı.
    yok, velevki durum dağıtmakla kotarılacak birşeydiyse (yani seçmen iradesini odun kömür makarnaya yaftalarsanız) sırf bunu kavradığı için bile akp yi övmek gerekir.
    seçmenin yarısının iradesini küçümsemek adına odun kömüre bağlayanların, bu milletin niçe odun kömürünü kendisiyle beraber yaktığını bu milletin yarısı idrak etmiştir.
    1 ... redrack