bugün

Aslında herkesin içten içe bildiği, pek fazla dile getirilmeyen hadise.
Daha düne kadar %99'u müslüman olarak tabir edilen ülkeydi burası.
Bugün itiraf edemeyenler hariç tutulsa %70'i geçmez.

Teknolojinin, küreselleşmenin, bilimsel araştırmaların da bu konuda etkisi var ama; bizim gibi Ortadoğu coğrafyasında siyasal uygulamalar en büyük nedendir.

islam'ı kendine paravan edip her türlü çağdışı uygulamayı gerçekleştirmeye çalışmanın sonucudur bu.
islam ülkesi olabiliriz fakat siyasetle dinin harmanlanması çok rahatsız edici. Bir siyasetçinin siyasi mitinginde Kuran kaldırması bizim inançlarımızın ve duygularımızın sömürüldüğünü gösterir. Fakat biz ülkede yapılanları görmeden gelerek namaz kılıyor, Allah korkusu var diye kendimizi avutuyoruz. Ben en çok sahtekarlığa ağzından en çok Allah duyduğum kişide rastladım ve bu beni çok yıpratıyor.
merak etme, en ufak bir şey de sen bile kuran'a sarılıp harıl harıl ayet arıyorsun. bitmez o yüzden.
müslümanım, islamcıyım diyenlerin ikiyüzlülüğünü ortaya koymak için ayet takdim etmenin, dertlere çare için ayet aranması gibi gösterilmeye çalışılmasının örtbas edemeyeceği gerçektir.
Pireye kızıp yorgan yakmaya benzer.kişi dinini kurandan öğrenmeyip siyasilerin hal ve hareketlerine bakarak yorumluyorsa zaten o aptaldır aklı yoktur.
‘Ateizmi benimseyenlerin sayısının 1 milyarı geçmesi.’
Evet, herkes onların din üzerinden insanları sömürdüğünün farkında. Ama bu insanın dinini yaşamaması için bir gerekçe olamaz. Bu sadece üşengeç insanların onları bahane ederek imandan uzaklaşmasıdır.

Kitap belli, yazan belli. "Sen neden onların aklına uyup imanından vazgeçiyorsun? Senin kendi aklın yok mu?" diye sorarlar adama. Sen kendini biliyorsan hiç kimseye gerek kalmaz.
O kadar çok istismar ettiler ki; inananlar bile utanmaya başladılar. Türkiye’deki deist, ateist sayısı bugün rekor kırıyor. Bunda teknolojiye ve bilgiye ulaşmanın ne kadar payı varsa, en az 5 kat fazlası siyasal islamın insanlarda yarattığı aydınlanmadan kaynaklanmaktadır.
sopayı oynatan: tayyip
sopa: tayyibin tek numarası din tacirliği
kedi: götündeki donu kaybetme aşamasına gelen türk halkı
görsel
--spoiler--
siz öyle sanın gerizekalı aptallar.
--spoiler--

Kes lan tescilli fetöcü.