bugün

cocuklarimıza evrim öğretilirdi arap mitolojisi değil..
Daha medeni bir toplum olurduk.

Daha eğitimli bir toplum olurduk,

Daha birlik ve beraberlik içinde toplum olurduk,

Geleceğe daha umutla bakardık...
Düşmansız, eğıtımli, mutlu, umutlu, sağlıklı....
dış borcumuz 500 milyar dolar olmazdı.
Akp gelişmekte olan potansiyeli yüksek türkiye'nin ayağına vurulan prangadır. Tıpkı düdüklü tencerenin buhar ventili gibi akp ile Türkiye'nin enerjisi yavaş yavaş alındı. Artık düdüksüz tencereyiz.
ülke kesin net olarak toprak kaybına
uğramıştı. allah razı olsun
tayyip erdoğan hep bizim başımızda ol.
Ataturk un mucadele ettigi cemaat ve tarikatlar bu kadar güçlenmez ve ulke paslanmazdi.
Uzaya astronot gönderirdi. Irak suriye libya hala güçlü ülkeler olurdu. Ortadoğuya abd askerleri giremezdi. Bölgesinde ve dünyada lider bir Türkiye olurdu. işsizlik olmazdı. Heryerde işsiz üniversite mezunları olmazdı. Yalnızca hak eden okur hak eden kazanırdı. Zina serbest olmazdı. Ilımlı islama dayanarak allah allah diyerek kimse münafıklık yapmazdı. Tvlerde böyle abuk sabuk tipler olmazdı. Ülke her anlamda kalkınırdı. Suriyeliler ıraklılar afrikalılar ülkeye doluşmazdı. Devlet dairelerinin başında işin ehli adamlar olurdu. Fetö diye bir örgüt olmazdı
Bilim insanlarımız Nobel’den Nobel’e koşardı.

Kültür sanatta dünyaya öncülük eserdik.

Edebiyatta malum bizden iyisi olmaZdı.

Tanrı parçacığı CERN de değil izmir’de aranırdı.

Ekonomide çin i geçer ortalığın amına koyardık.

Futbolda her yıl şl şampiyonluğu her olimpiyatta 128 madalya her spor dalında madalyasız günümüz geçmezdi.

ithalatta dünyayı kasıp kavururduk tüm dünya sadece Türk malı ürünleri kullanırdı.

Etin kilosu 3,5 - 4 lira civarında olurdu. Malum hayvancılıkta adımızı tarihe altın harflerle yazdırırdık.

Tarımda dünyaya yön Beren marka ülke olurduk.

Kişi başına düşen milli gelir 110 bin dolar civarında galan olurdu.

imf ve dünya bankası halk bankasının şubesi yapardık.

Vs.

Akp olmayaydı tüm bunlar bizimdi işte.
açık hava kerhanesine dönerdi.

tıpkı kuruluş yıllarında olduğu gibi...
her yerde balolar,partiler düzenlenirdi.
sokaklarda heykellerden başka bişey olmazdı.
ezan sesine hasret kalırdık.
kıyafet özgürlüğü olmazdı,başörtülüler üniversitelere alınmazdı.
--spoiler--

ezan sesine hasret kalırdık.

--spoiler--

--spoiler--

açık hava kerhanesine dönerdi.

tıpkı kuruluş yıllarında olduğu gibi...

--spoiler--

--spoiler--

adın yorgo olurdu ulan.

--spoiler--

ülkede bu kadar çok düşünmekten, gelişmekten ve üretmekten aciz cahil olmazdı. hepiniz 2000 doğumlu falan mısınız oğlum ? 2002 den önce ülkede ezan mı okunmuyordu ? 2002 den önce ülkede bu kadar fuhuş bu kadar tecavüz olayı var mıydı ? ülkede 2002 den önce isimler hep jack michael falan mıydı ? babanızın adı yorgo mu sizin yani.
Çok iyi olurdu etrafimizda yarak kürek savaslar olmazdi.
Șu an daki durumundan çok daha iyi olurdu kesinlikle.
hiç kimsenin aksini iddia edemeyecek şeyler olurdu.
mesela;
ülke içinde arapları görmezdik. türklerin araplardan nefret ettiğini bilen araplar kesinlikle bu ülkeye gelemezdi.
reza zarrap ve halk bankası olayı olmazdı.
15 temmuz olmazdı mesela.
ben hep kaos hatırlıyorum, kualisyon hükümetleri vs.

yıkıyorlar yeniden kuruyorlardı.

terör çok daha beterdi. hala unutamiyorum o küçük çocukları pkk taramış. yer yatağına yan yana dizmişler. kabusum olmuştu. pkk kürt diyenlere yerde yatan o masumlar kürt çocuklarıydı.

böyle devam ederdik.

onun dışında ülkemizin jeopolitik konumu sebebiyle güçlü olmak zorundayız. yoksa bizi rahat bırakmıyorlar. adamlar ekonomimizle bir oynuyor, (kendide itiraf etti zaten) benim cebimdeki 100tl oluyor sana 20tl. bunu engellemenin bir yolu olmalı. ben, iktisadi idari bölümlerden birinden mezunum ama bu konu hakkında ciddi bir araştırma okumak isterdim. daha donanimli. arkadaşlar varsa aramizda bilgilendirirse sevinirim.
herkes küçüklerini korur, büyüklerini sayar, yurdunu milletini özünden çok severdi.
Zinanın suç sayıldığı, domuzun kasaplık hayvan olmadığı, her sene eğitim sisteminin değiştirilmediği, adalete olan güvenin hala sağlam olduğu bir ülke olurduk.
Türkiye bugünden daha güzel olurdu.
şu anki halinden çok saha iyi olacağı kesin en azından halk bu kadar cahil olmazdı.
muhalif gazeteler vb. işsiz kalırdı sağolsun varolsunlar.

şaka şaka.
Merak ediyorsanız bir önceki hükümet zamanına bakın Ecevit dönemine.
merak edenler 90'lar belgeseli izleyip görsün.
Daha özgür ve hür bir ülke olurdu. Gerisi aynı kalırdı.
güncel Önemli Başlıklar