bugün

17 aralık süreci itibariyle; cemaat ve akp arasında oynanan satranç oynunda akp nin rakibine şah demesidir. eğer cemaat bir yanıt veremezse mat olacaktır.
şeytanın bile aklına gelmeyecek bir planla, herkesin unutmaya başladığı ergenekon sanıklarını tahliye eden akp demek istiyor ki; al bakalım, ben şimdi aradan çekildim hesaplaşın.
bir anda; cemaat karşısında yıllarca savaştığı ve yılarca sabırla dokuyup ürettiği gücü kullanıp bitirdiğini sandığı kişileri karşısında buldu.
işin en tuhafı; düne kadar ergenekon un savunucusuyum diyen, avukatıyım diyen chp, cemaat ile işbirliği sonunda bir kere bile adını anmadığı, ziyaret etmediği ergenekoncularla karşı karşıya kaldı.
şimdi en kötü durumdaki chp ; sen o kadar yıl ergenekon de, ama iktidara yürüyen yolda herşey mübahtır mantığıyla cemaatin emriyle adamalrı dışla ama hop adamlar çıkıversin.
cemaat desen zaten şokta. adamalrı içeri tıkmak için o kadar uğraş ama yargıdaki gücü kaybedince hop adamlar dışarıda.
mhp yi zaten saymıyorum.

akp ise ; yerel seçimlerde gelen anket sonuçlarını alınca bir sonraki hamleyi düşündü. cumhurbaşkanlığı ve 1 yıl sonraki yıl olacak genel seçimler.

akp nin mesajı şu; bakın yargı elime geçince ben adaleti sağlıyorum. ayrıca 1 yıl boyunca cemaat v ergenekon savaşı yaşanacak.
ergenekon sanıklarının ise; akp ye söyleyecek bireyi kalmadı. hedefleri cemaat olacak.

ama akp ninz ekice bir planı şu ki; akp en çok oyu ergenekon sanıkları sayesinde aldı. ve kendine yeni bir düşman yarattı diğer seçimelr için. periçek, tuncay özkan, yalçın küçük ,sedat peker gibi adamları kullanıp yine oyları arttıracak.
mat'ı aslında tahliyelere ön vermesiyle çekmiş olmasıdır.

tüm ülke olarak akp'nin seçim propagandası olmuş bulunmaktayız. berkin'in ölmesiyle olayları körükleyecek olanlar da bence gezi'den sonra olanlara bir bakmalılar.

17 aralık günü söylemiştim, vegas'da kasa, türkiye'de otorite her zaman kazanır.