bugün

(bkz: lüzumsuzsa söndür)
zar zor olacak iştir. büyük ihtimal olacak ama asla eski saltanat , güç kalmayacaktır.
tutarlı ama geçersiz bir önermedir.*

(bkz: acele etme papaz efendi)
neredeyse kesin gibi.
şimdi bu entryi eksileyecek arkadaşlar için söylüyorum.. görünen köy klavuz istemiyor. akp nin ölüsü bu ülkede, bu şartlarda tek başına iktidar olur. karşısında durabilecek hiç bi kuvvet yok. ne sağda ne solda hiç bi rakibi yok. bu su götürmez bi gerçek. bakmayın siz milletin akp nin ardından atıp tuttuğuna. o sandık önlerine geldiğinde tek bastıkları amblem ampül oluyor. gerisi hikaye.
kim oy verdi bunlara, ülkeyi sata sata bitiremediler, yine mi zam, işsizlik almış yürüyor, gitsinler artık diyenlerin yine bunlara oy verip başa getircekleri partidir.
türkiyede bazıları sistemi iktidar ve muhalefetten oluşur sanar. yine bu eksende doğrudan doğruya şuan mecliste kim varsa bi sonraki seçimde de o partilerin yanlızca yer değiştirerk geliceğini sanırlar.

halbuki türkiyede 20 yi aşkın siyasi parti ve grup var.her biri koalisyon oluşturabilir her biri iktidar olabilir.ayrıca akp nin önümüzdeki seçimde %10 u geçmesi kesin sayılır ancak tekrar iktidara gelmesi zor gözüküyor. ama yinede a.b.d. nin ülke işlerinin yönettiği komplosu ortaya atılırsa bizde susarız... ee nediyelim haklısısnız...
kömüre makarnaya muhtaç olan insanların var olduğu anlamına geliyor. yada kömüre makarnaya oyunu verebilecek insanların bitmediğini gösterir.
memleketteki kömür madenleri tükenmediği sürece olası tek seçim sonucudur.
bir önceki seçimlerde;
(bkz: kendini gerçekleştirmiş kehanet) olduğu için (bkz: göte giren şemsiye açılmaz)
işsizliğin, yoksulluğun, cehaletin, rüşvetin, adam kayırmaların, usulsüz ihalelerin bitmediği ülkemde herhangi bir partinin iktidarını korumasından farkı yoktur.
tüm milletin ziki tutacağı durum ya da dha açık şey kendi ülkemizde miafir durumuna geleceğimiz kesindir ülkenin her taarafı satılmış olacak allah göstermesin.
recep tayyip erdoğan cumhurbaşkanı olacaktır. ali babacan da başbakan. aha da buraya yazıyorum.
kesin olmayan kehanettir. zira kürt açılımı fena patlamıştır. dahası sorun büyüyecek gibi görünmektedir.
bazılarını nedense çok üzen bir olasılık.
evet akp'ye geçen dönem oy verdim. bu dönem de aynı şekilde oy kullanmayı düşünüyorum. kömür veya makarna yardımı almadım. götünüzden uydurmayın. herkes fakir bi siz para içerisinde yüzüyorsunuz sanki.
şimdi jakuziye gidip osbir çekcem.

hatta öğrenciyken başvurduk yine vermediler lan.

(bkz: ogrenciye komur veremiyoruz)
(bkz: nah bak bunu görüyor musun)
kömür ve hediye dağıtma kapasitesiyle doğru orantılıdır. halk, yapılanlara karşın, oyunu 1 torba kömüre satacak kişilerle doludur.
şu demokratik açılım dönüp dolaşıp başlarını yakmazsa şu an için kaçınılmaz gibi görünen durum. *
(bkz: alternatifsiz olmak)
eğer 2009'da kurulan partilerin hiçbiri alternatif olarak yer almazsa*, beklenebilecek durumdur.
(bkz: önüm arkam sağım solum sobe)
(bkz: önümüze gelene bir tekme)
elektrik kesintisi ile gerçekleşebilecek durumdur.
(bkz: 60 yasindaki kelebek) gibi (bkz: #6669051) düşünenlerin var olduğunu gösterir. bunların durumu daha da vahimdir. kömür, makarnaya gerek duymaz olta atmaya bile gelmezler.ulan 60 yaşıma kadar kelebek oldum ot'a böceğe kondum, silkineyim kartal olayım demezler. tek düşündükleri jakuzi'ye girip 4 karı hayal edip kendilerini tatmin etmektir.
bedava un, bulgur, pirinç, ilaç, sağlık hizmeti, kışlık kömür, bebelerin bez parası verecek başka parti olmadığından ilk seçenek olarak seçilecek partidir. diğerleri cebine atmaktan ve zenginlere para vermekten başka bir şey bilmiyorlarsa akp'yi örnek alsınlar az.
ne bulgurla ne kömürle alakası var aldıkları oyların. bizim millet okumuşundan çalışanına , zengininden fakirine böyle tiplere oldum olası hastadır.çünkü kendide öyledir. bizim millete entel dedinmi ibne sanar, böyle yıkılmadım ayaktayım gibi mazlum edebiyatına bayılır. kendinden güçsüzlere bağırıp çağırıp ayar verenlere hasta olur. sadece rte değil ibrahim tatlıses, fatih terim vs bi nevi güce tapınma vardır bilinçaltında.
hatta önemli bi mevkideki bi insan kirada oturup çocukları devlet okuluna giderse ona helal olsun demez , kendine hayrı yok bize ne hayrı olacak der.
çalıyo ama çalışıyo abi der.
%50 oy verir darbe olur bitanesi çıkıp benim oyum nerde diye sormaz çünkü artık güç başkasındadır ona yanaşıverir hemen.
akp gene iktidar olur yada o gider fkp gelir umrunda olmaz. türk milleti kendini yönetecek olana kendi hayat standartını yükseltecek olanlara oy vermez o kendini güdecek olanı seçer.
ben bilmem, obama bilir !
elinin hamuruyla obama'nın işine karışma !
oy verilmemeye devam edilmesi durumunda kaçınılmaz olacak durumdur. oy vermeyen herkes akp'ye oy vermiş olur henüz bunu anlayamamış isek vay halimize...