bugün

yazarların hepsinin olumlu birşey yazmasıyla, olumlu bir sürü şeyi olacağından korktuğum, kendi kendini bitiren başlık.
olan şeydir. bana göre o tek şey de şehirler arası yolların şeritlerinin arttırlmasıdır. ama bunun yerine demiryolu ağına para yatırılması daha iyi olurdu o ayrı. *
1 mayıs 2008'de ölen olmamasıdır. ben demiyorum onlar diyor. öldüresiye kadar dövüp öldürmediler, gayet olumlu bir tablo.
kürt halkının sevgisini kazanmış olmasıdır , her ne kadar akp yi bir bütün olarak sevmesem de kürt halkının sevgisini böylesine kazanmış olan bir partinin liderini harcamak yerine bu yönde kullanmak daha mantıklı olur.
yapılan onlarca faaliyeti tek olumlu şey olarak yazmak haksızlık olacağından birini bile yazmamanın daha doğru olacağını düşündüren ifadedir.
ortada olumlu sayılabilecek birşey bırakmaması.
fakir insanlara hiçbir karşılık beklemeden seçim zamanı kömür ve gıda yardımı yapması.
ülkesi için elinden gelen her şeyi yapmak.
anasını da alıp gitmek olurdu!
(bkz: akp doneminde yapilmis iyi seyler)
rte'nin çiftçiye "anani da al git buradan" demesi.

zira "gitme" diyerek "olumsuz" bir görüş bildirmemiştir.

entryi ile alakalı olarak;

(bkz: ironiden anlamayan nesle aşina değiliz)
yıllardır resmen uyuyan karayollarını harekete geçirip, yeni yollar yapma, eski yolları genişletme konularında gösterdikleri önem.

gerçekten ulaşım çok önemli bir konu, çok değil 10 sene evvel şehirler arası yollara bakın, bir de bugünkü yollara bakın...
hastane düzenlemeleri. eskiden bu konuda çok sıkıntı çeken bizler bunu sölemeyi kendimden beklemezdim ama evet akp sayesinde sağlık hizmetleri konusunda çok ekmeğini yedik.
anbean forum tadında birikerek akp'nin 22 temmuz seçimleri'nde neden yüzde 47 oy aldığını ortaya koyacak şey(lerdir).

(bkz: ne yaptınız çocuklar)
akp'nin iktidarda olduğu şu son yıllarda yaptıklarının görmezden gelinişi dahası tekilleştirilmeye çalışılmasıyla oluşmuş konu ya da soru.

şimdi sözlüğe dönecek olursak akp'ye övgü ya da yergi yapalım derken format denen şey kaybolmuştur. haber sitelerinin haber altı yorumları tadı vardır. dikkat edin; forum tadı bile değil...
olması mümkün olmayan şey.
(bkz: olsa dükkan senin)
10 yanlışın 1 doğruyu götürdüğünü düşünüp iyimser davransak bile eksilere inildiğinden yok öyle bir şey.
ben eskiden atatürk'ün tekke ve zaviyeler konusunda niye bu kadar katı olduğunu anlamazdım hatta bayaa bayaa kızardım.. adam bunların huyunu biliyormuş meğersem.. 80 sene önce görmüş..

bir de ben abi evlerine, cemate falan da güvenirdim.. hatta 2 sene zaman gazetesi aboneliği bile yaptım.. şimdi anladım kimlerin maşaları olduklarını..

akepe bana bu gerçekleri gösterdi..

vallahi billahi de aklıma başka bi olumlu icraatları gelmiyor..

edit: bi tane geldi şimdi.. haluk ulusoy'u tff'nin başından indirip hasan doğan'ı getirmişlerdi.. günahlarını almayım bari..
görmesi mümkün olmayan şeydir! *
olmayan şeydir. yoktur öyle birşey. birgün gelipte yönetimden çekilmeleri olabilir.*
gençleri koruma kanun tasarısını geri çekmek.

dolu tarafından bakacan hacı.
ssk, bağkur ve emekli sandığına bağlı çalışanların özel hastanelerden faydalanması.
daha önce özel hastaneye girmek cesaret isterdi.

ayrıca aynı bağlamda bütün hastanelerden ve eczanelerden herkes eşit şartlarda yararlanıyor.

sağlık kurumlarında *sevksiz işlem yapılmasını sağlamaları.

çift yol yapımı (-ki bu bile yeter). ankara-adana yolunda 1997-2008 yılları arasında en az 400 kez gitmiş biri olarak bu yol çalışmalarından sonra kazaların azaldığını görmek beni mutlu ediyor.

her ne kadar sabote edilmeye çalışılsa da hızlı tren çalışmaları.

bunlar aklıma gelen olumlu şeyler.

olumsuzluklar ise malum ananı al gitler, gemicikler, kendi kızlarını abd'lerde okutmaları vs.

görünen şu ki;

daha önceki hükümetlerden daha az yolsuzluk , daha çok icraat yapmaktadırlar.
yaptiği icraatların büyük çoğunlugu ölümlüdür. bir daha ki hükümet geldiğinde değişecektir.
-baba bana akp'nin yaptığı tek olumlu şeyi söyle lütfen?
+sen nasıl doğdun sanıyorsun!
-aa, hakikaten, hihi.

(bkz: en az üç çocuk yapın) *