bugün

teröre bir an önce son vermektir. yandaşlara partilerinin samimiyetini bu doğrultuda değerlendirmelerini öneririm.

bakın, ihanet sürecine en baştan beri karşı olduğumu yazılarımı takip eden herkes bilir. fakat diğer taraftan bir çok yazımda "ihanet sürecinin alternatifi, her gün üç beş ana kuzusunun şehit olması, diğer taraftan birilerinin yükselen inşaatları ve dolgun banka hesaplarıyla hayatına devam etmesi ise ihanet sürecine devam etmek daha vatansever bir tutumdur" dedim defalarca...

böyle dememe rağmen ihanet sürecine hep karşı çıktım zira başka bir alternatif olduğuna can-ı yürekten inanıyorum. o alternatif topraklarında pkk'nın barınmasına izin veren barzani'nin tehdit edilmesi ve gereğini yapmazsa kuzey ırak'ın işgalidir. kalıcı kamp yerleri kalmayan pkk'nın bugünkü kadar etkili olabilmesi imkansızdır.

dikkat ederseniz sözünü ettiğim alternatif çözüm hiç uygulanmadığı gibi, siyasilere "neden böyle yapmıyoruz?" diye sorulmadı bile... siyasiler de neden bu yolu tutmadıklarını halka izah etmeye tenezzül bile etmediler doğal olarak.. şahsen yetkili birileri halkı adam yerine koyup, gerekçelerini açıklamadıkları sürece bu fikrimi değiştirmeye niyetim yok. kendi kıçından uydurduğu gerekçelere inanmayı tercih edenlere ise "koyunsunuz" diyorum. hayır, kendinize bir sorun, neden kendi kendinize gerekçe bulmaya uğraşıyorsunuz ki? neden yetkili birileri size resmi gerekçeleri açıklamıyor?

her ne kadar uyduruk gerekçe bulmaya karşı olsam da kendi bulabildiğim tek gerekçeyi izah edeyim: türkiye'nin dediğim gibi bir yol tutması halinde batının protesto etmek ve belki ekonomik ambargo uygulamak dışında bir seçeneği yoktur. harekatımıza asla müdahale edemezler; iran'la savaşmayı göze alamayanlar, topraklarını korumak dışında bir şey yapmayan türkiye ile asla ve kat'a savaşamazlar. fakat uygulayacakları ambargoların bedeli ağır olur. sadece göbeği şişkin olanlar değil, orta halli halk da zarara uğrar... o bol bol kullandıkları krediler, kredi kartları ellerinde patlar... bana göre vatan için ödenmesi gereken küçük bir bedeldir ve ödenmelidir.

işte akp'nin mhp ile koalisyon yapması ve dediğim doğruıltuda hareket etmesi için hiçbir engel kalmadı. eğer dediğimi yaparlarsa, işte burada söz veriyorum, sıkı bir öz eleştiri yaptıktan sonra akp'yi desteklemeye başlayacağım ve bir sonraki seçimde oyumu akp'ye vereceğim.

akp eğer bu yola girmezse veya düşünemediğim başka bir yolla bir an önce terörü bitirmezse, alternatifi ihanet sürecine dönmektir. onu da yapmaz, her gün verilecek şehitler pahasına iktidarlarını sürdürmeye kalkarlarsa, haklarında bugüne kadar söylediklerim, bundan sonra söyleyeceklerimin yanında hiç kalır. alt tarafı bir sözlük köşesinde yazıyorum ama olsun... elimden gelen budur ve de elimden geleni ardıma koymayacağım... tabi ihanet sürecini canlandırırlarsa da -ki tahminim o yöndedir (bkz: akp nin ihanet sürecini canlandıracak olması)- bir araba laf edeceğim ama şu anki durumda olduğu kadar değil...