bugün

kim bilir hangi sak sakcilarini memnun etmeye calisiyorlar.
Bunla beraber akpnin maskesi de dusmustur, kongo bile vatandașina yardım yaparken, bizim devlet halkindan Para istemistir. Sen kriz anlarinda devlet olduğunu hissettireceksin.
Lüks tüketim vergisi olmaz ise alınmaz.
Öyle ya, sabun vb temizlik hijyen malzemelerinde vergi oranlarına bakarsak en az %18 vergi olmaz ise küserim.

Virüs salgını oluyor.
Tedavisi yok, aşısı yok, maske eldiven korumadan çok yaşanan güven ve yanlış gereksiz kullanım ile virüsü daha çok yaymaktan başka işe yaramıyor.
Tek çare ellerinizi yüzünüzü sık sık sabun ile yıkamak deniyor.
KDV indirimi uçak biletine geliyor.
''şecaat arz ederken merd-i kıpti sirkatin söyler'' der bir dizesinde koca râgıp paşa. Ne de güzel der ama.
akabe gibi sikkinsonik partiden ne bekleyebiliriz ki ?

yuvarlak kafada sipsivri zekalar

kendilerini bütün dünyanın kıskandığına inanıyorlardı

şimdi diğer devletler vatandaşa yardım yaparken

bunların parayla maske sattığını görünce

çok çok çok az da olsa uyanır gibiler.

amerika 1. bunlar 2ydi, ossssssmanlı da yoldaydı

şimdi düştüler parayla maskeye.
duygulandırmıştır. saygısız ekrem beleş veriyor utanmadan. babayın malını mı dağıtıyon !
Ruhsar Pekcan kim la?Adını ilk defa duydum.
iban'a atılanları ceplediler, sıra ticarette.

bol bol maske alın lan ak kefenliler.
Herşeye para verip 3 liralık maske üzerinden trollük yapmak enteresandır.

ibelediyeler bedava maske dağıtıyor diyerek övmüş. Övemez değil övebilir kimse karışamaz ama sadece 2 belediyeyi övmesi troollün daniskası.
Marketlerin önünde bedava veriyorlar çünkü maske. çok istersen gel vereyim ben ağlama gel gel.
diyanet vergisi, trt katkı payı koymazlar inş.
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Koronavirüs'e karşı maskelerin halkın daha kolay ulaşabileceği noktalarda satışı için çalışma yaptıklarını bildirdi. Pekcan, “Vatandaşımız ekmeğini ya da sebzesini nereden alıyorsa ona yakın yerden bunlara daha rahat ulaşabilecek” dedi.

görsel

Türkiye’nin maske üreticisi ve ihracatçısı bir ülke olduğuna dikkati çeken Pekcan, “Bakanlığımızın maskelere yönelik bir çalışması var, halkın ulaşabilir olduğu noktalarda inşallah bunların satışını gerçekleştireceğiz. Vatandaşımız ekmeğini ya da sebzesini nereden alıyorsa ona yakın yerden bunlara daha rahat ulaşabilecek” diye konuştu.

https://www.google.com/am...ktalarda-satilacak,870702
çooook eskiden çocuklar boyunlarına aslı kızılay kumbaraları ile gezer, insanlar da onun içine bozuk para atardı. o çocuk da para atanın yakasına toplu iğne ile kağıttan yapılmış kızılay amblemini iliiştirirdi. aynı o günler gibi.
satacağınıza herkese bol bol verinsenize ya.
1 maskeyi 1 tl ye imal etsek üzerine 4 tl koysak, 83 milyonun yarısı yasaklı olsa, 41,5 milyonun yarısı almasa, 20 milyonun 4 milyonu arap mülteci olsa (onlara ücretsiz verilse), 16 milyonun yarısının alacak parası olmasa, 8 milyonun yarısı almasa.
4 milyon çarpı 4 iyi para

hesaplayan insanlar
ak parti (rte) ve yandaşlar halktan para dilenip maske üretip yine halka satarak halkı soyuyor gerçekten yazık güzel ülkemin geldiği hâle bak.
Bakalim hangi yandas bu ișten zengin olacak. Bir balli maske ihalesi hop gitsin paralar yandas in cebine. Yanılmiyorsam dünya lideri kolonya ve maske dagiticaz demisti, e noldu ona. Hem Para topla hem maskeyi parasiz dagitma. Ne anladım bu ișten.
(#43110623)

(bkz: maske satış noktaları)

--spoiler--
bi kez al evde dezenfekte et defalarca kullan.
--spoiler--

Ulan bu nasıl aklıma gelmedi, Ne zeki adamlar var şu ülkede.
Maske zaten ulaşılamaz yerlerde değil. Mesela bizim burada bir eczane var gayet ulaşılabilir ve bağdat caddesi üzerinde.

Ama maskenin pakedi 200, eldiveninki 50 tl. Paranız varsa kazıklanma pahasına ulaşabilirsiniz yani.

(img:#2004082)
Manidardır.

Bizi gısgandığı iddia edilen devletler vatandaşının hesabına para yağdırıyor, bunlar maskeyi parayla satma derdinde.

Diğer taraftan istanbul ve Ankara belediyeleri toplu taşıtlarda ücretsiz maske dağıtımı kararı aldı.

Halkçı iktidarın zamanı yaklaşıyor...
Benim akp’lim işini bilir.
Ülkeyi kapatıp eczane açalım bari aq.
istanbul ve ankara belediyelerinin ücretsiz dağıttığı maskeleri yasak diyerek "bloke" ederek el koyduktan sonra satacaklardır. akp li arkadaşlar hiç böyle başlıklara gelmiyorlar nedense.
Maske takmanın mecburi olduğu açıklandığı an, bu durumu tahmin etmiştim zaten. Bu hükümet oy almak için dağıttığı kömür ve makarna dışında bedavaya hangi acil ihtiyacımızı karşıladı ki bunu karşılasın. Acaba son zamanlarda yüklü maske stoğunu kim yaptı, kimi zengin edecekler?
akp'nin maske ticaretine gireceğini öğrendiğimiz gelişme.

evet, akp'li bakan halka maske satılacağını açıklamış. (bakın dağıtılacağını değil, satılacağını)
görsel

--spoiler--
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Koronavirüs'e karşı maskelerin halkın daha kolay ulaşabileceği noktalarda satışı için çalışma yaptıklarını bildirdi. Pekcan, “Vatandaşımız ekmeğini ya da sebzesini nereden alıyorsa ona yakın yerden bunlara daha rahat ulaşabilecek” dedi.
--spoiler--

demek ki maske satışı için tanzim satış çadırları kuracaklar.

eh, bu ara da maske satışı iyi getiriyor tabi.

soran olursa "bütün dünyaya ücretsiz gönderdik ama kendi halkımıza parayla sattık" dersiniz, sizi yine de milyonlarca kişi alkışlar nasılsa.
vatandaştan bağış topla, sonra o bağışlarla maske üret ve yine vatandaşa parayla sat.

güzel sistem valla.

kaynak: https://t24.com.tr/haber/...ktalarda-satilacak,870702

not: bu arada istanbul ve ankara büyükşehir belediyeleri halka ücretsiz maske dağıtarak ülke güvenliğini resmen tehdit(!) ediyorlar.