1. ?.
  turban sorununun oy kapisi oldugunu bilen akp nin bu soruna bilerek cozum bulmamasidir.
  8 -6 ... scurtel
 2. 1.
  türban sorununa çözüm bulmaya çalışmıyor ki bulsun dedirten durumdur...
  3 -1 ... ergenekon
 3. 2.
  sadece akp ile sınırlı olmayan turban sorununun oy kapisi oldugunu bilen tüm siyası partilerin aslında hiçbir çözüm bulamadıkları halde çözecekmiş gibi vaadlerde bulunması daha sonrasında ise hiçbir uygulamaya geçmemesidir...

  bir zamanlar chp'nin de vaadleri arasında idi ama sonuç yine aynı her seçim öncesi temcit pilavı gibi halka çözeceğiz diyen siyasi parti liderleri oldu/olacaktır...
  2 ... fatal
 4. 3.
  sorun olmayan bir şeyi ilk önce sorun yapmak ve sonrasında ona çözüm aramak gayesi güdülmüş eylemin açtığı başlık.
  bu gibi söylemlerle sorun haline gelen türban denen şey her ne kadar gereksizse de, gereksiz olduğu kadar da sorun haline getirmek saçmadır.
  olaya tek perspektiften bakarak, sujeyi sadece türban başörtüsü vesaire sayarsanız tabi ki kendisi sorun olur. hadi gelin şuna geniş perspektiften bakalım.

  --spoiler--
  ayşe hatun devlette öğretmenlik yapmak istemektedir. fakat izin verilmez niye kendisinin başı kapalı. yarın öbür gün bunu televizyona intikal ettirmek suretiyle gündemdeki "sınırdışı operasyon"la, "euro'nun 3 gün içinde ne çıkara hizmet yükseltilip alçaltıltığı"yla ilgili bütüüüün haberler geride kalır ve yorumcular 32. gün ve teketek gibi programların sandalyelerindeki yerlerini alır, kim zındık kim değil tartışmasına taraf olurlar.
  ve ayşe hanım demokrasi neferi olarak halka izah ettirilir.

  gündem eskimeye, yine turizm gibi, incirlik üssünden çerçeve andlaşmasına uyulmayan iniş kalkışların yapılmasından dolayı iran'ın duyduğu rahatsızlık gibi, pkk'nın yeni bir dağı illegal olarak üstlenmeleri gibi gereksiz haberlerle dolmaya başladığı sıralarda,
  bu kez fatma hatun piyasaya çıkar.
  fatma hatun'un kafası dalak, orta yerinden tren rayı şeklinde saçlar havaya doğru 15 cm. diken yapar surette jolelenmiş.
  devlette öğretmenlik yapmak için her türlü başvuruyu yapar ve devlet "giyim kuşam nizam" kurallarına aykırı gördüğü gerekçesiyle kendisini kabul etmez.
  bakar üstüne başına, ayşe hatunu hatırlar, o da aynı eyleme maruz kalmıştı, onun ondan ne farkı var ki, demokrasi değil mi kardeşim, o da yararlanmalı bu demokrasi denen şeyden. aynen gider gündem belirliyicilere, kapıdan bile alınmaz, neymş efendim, tipi uymuyormuş.
  yapma yahu?
  acaba bu ayşe hanım hangi gerekçeyle girdi.
  %99u müslüman bir millettin neferi, yine %10 pankçı olan bir grubun demokrasi neferi olamıyor! neden???
  hangi demokrasiden bahsediyorsunuz?
  ne oldu sustunuz kaldınız, bence eksi oydan daha da fazlasını hak ediyor bu entry.
  --spoiler--
  ... chemsuk
 5. 4.
  aslında çözüm bulan partidir.

  son yıllarda cuma namazından sonra nutuk atan, takkeli cübbeli abileri veya kampüslere alınmadıgı için gösteri yapan ablaları ne bileyim imam hatiplileri görüyor musunuz?
  1 ... raper
 6. 5.
  hangi konuda bulmuştur ki, ortamı germekten başka partisi.
  1 ... bohemian rhapsody
 7. 6.
  devletin toplumun önemli bir kesimini ikna edemediği fenomen sorun değildir diyemeyeceğimizden hareketle, bahsedilen partinin siyasi güç dengeleri yüzündenden çözemediği yönünde savunma yaptığı ve uygun konjoktür beklediği, ortada duran çözümsüzlüktür.
  ... sıpa
 8. 7.
  Türban sorunu diye birşey yoktur inançlarını başkalarına dayatan kapalı dimağlar vardır.
  2 ... phoenixxx
 9. 8.
  bu ülkede annesini okuluna gezdirmeye bile getiremeyen, diploma törenine çağıramayan kişilerin de bulunduğundan haberi olmayanlar için sorun teşkil etmeyen konunun çözümsüz ve ayrımcı bir halde devam etmesidir.
  2 -1 ... peyderpey
 10. 9.
  e normaldir. neye çözüm buldu ki?
  1 ... no promise