bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. .
    (bkz: akp nin trakya da hezimete uğraması)
    1 -2 ... rakimalboga
  2. .
    siyasetin ve ülke gündeminin kalbi istanbul ve ankara'da attığından ak parti'nin gerek duymayacağı şey. olursa sadece bonus olur.
    2 -3 ... tu kaka bana
  3. .
    kedinin ulaşamadığı ciğere mundar demesi hesabı "yaa zaten gerenk yok ki" tarzında açıklamalarla imkansızlığının üstü kapatılmaya çalışılan hayal mahsulü.
    5 -2 ... rakimalboga
  4. .
    aslen trakyalı olanların akp altından kaldırım yapsa bile akp'ye oy vermeyeceği aşikardır. çünkü trakya'da insanlar zaten huzur içinde yaşar. yani çok zengin sayılmasa da amerikayı keşfetmeye gerek yoktur. yerinde oturur, boş işlerle koşturmaz. evine gider ufak rakısını açar, evdeki kızanlarla takışır.

haftasonu da baraja pikniğe gider. tabi durup durup yasak koyan, saçma işlerle uğraşan akp'ye karşı trakya halkı bilnçlidir. tabi gel gelelim bu saçma işlere. diğer bölgedeki insanları eğitim ve sağlık diye kandırabilse de , ne kadar doğru bilemem, trakya'da bu da zordur. insanlar yeterince eğitime önem vermiş her sene öss yeleştirmelerde ilk 4 ilin 3'ü trakya illeri olmuştur. (bkz: öss 2008)

yani, insanları bu şekil "sizi feraha ulaştırcaz" diye kandırmanın geçerli olamayacağı bölgedir trakya. malum diğer şehirlerdeki insanlar yapılan kömür yardımlarını pek sorgulamaz ama trakya'da "kömür yok ama neden yok, bana kömür verme iş ver "diye sorgulayabilir insanlar. "allah razı olsun başbakanım, açıkta kalmayacağız" diye dua etmez, sorgular biraz.

ama artan göçler tipik trakya insanlarını kızdırmaktadır. tabi trakya'yı üvey evlat diye gören bir zihniyet varken de işler zor.
    6 ... tipik trakya cocugu
  5. .
    trakya'nın ülke siyaseti, ülke ekonomisi açısından ne önemi olduğunu bilmeyenlerin genel seçimlerle karşılaştırarak değerlendirdiği rüya.
    (bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)

edit: tenezzül ederse başına ne geleceği için:
    http://img.sabah.com.tr/im/2007/07/23/chpharita.jpg
    2 -1 ... rakimalboga
  6. .
    tenezzül edip etmemesi gerektiğiyle ilgili fikir veren bir harita için;

http://arsiv.sabah.com.tr...499E980590C0F6DE66FE.html
    2 -3 ... tu kaka bana
  7. .
    gümbür gümbür gelendir. sen yine istersen eksile ama yine de bir oku istersen yazacağımı. tekirdağ/saray memleketim. 5 yıl önceki belediye seçimlerinde sadece 400 oy farkı ile chp ak partiyi geçti ve belediye başkanlığını kazandı. geçen 4 yıl süre zarfında ak parti ilçe teşkilatı tabiri caiz ise arı gibi çalışmakta ve nokta nokta tüm ilçeyi ziyaret ederek kafalama çabalarına devam etmekte. chp li hemşehrilerimizin ise içki masasından kafayı kaldırıp da ya seçime 5 ay kaldı biraz çalışalım deme durumlarına hiç şahit olmadım. bu durumun neticesini mart seçimlerinde hep birlikte görücez.
    2 -4 ... imhotep
  8. .
    (bkz: abd den gelen soğuk hava dalgası)
    3 -2 ... karin
  9. .
    çorlu, çatalca, lüleburgaz, çerkezköy gibi tekstil, cam, iplik, çimento, alkollü içki üretimi bakımından türkiye'de lider konumda olan şehirlerin trakya'da bulunduğundan habersiz, muhtemelen coğrafya dersleri sırasında sıra arkadaşıyla beraber sümüklerini yerken bu önemli bilgileri öğrenemeyen insanın "trakya sanayi de nedir ki" gibi buram buram cehalet kokan açıklamalarla seçimlerde alacakları yenilginin şimdiden yolunu yapmaya çalışması da üzücü tabi.

tanım: a ka pe ve a ka pelilerin hayalidir. he madem gerekli değil trakya neden kemal unakıtan yerel seçimler için edirne'yi hedef gösteriyor?

edit: istanbul'da sanayi kuruluşlarının büyük çoğunluğunun çatalca ve gebze'de olduğunu bilmeyen cahillere laf anlatmaya çalışıyorum. hata bende.

cam atölyesi: http://www.trakyacam.com.tr
    2 -1 ... rakimalboga
  10. .
    kemal unakıtan'ın izmir'i teslim almak hayalinden sonra, ortaya atılan trakya'yı teslim almak hayalidir. eğitim seviyesi düştükçe akp'ye verilen oyun artması çerçevesinde değerlendirmek gerekiyor bu tutumu. eğitim seviyesi en yüksek olan yerlerden biri trakya'dır. o yüzden insanlar kime oy verdiklerini bilirler. ahbap-çavuş zihniyetiyle, erzak dağıtma zihniyetiyle alınan oylar da bir yere kadardır. misal; trakya'nın geneli, istanbul'da kadıköy, beşiktaş, bakırköy; izmir büyükşehir belediyesi, mersin büyükşehir belediyesi, eskişehir büyükşehir belediyesi, ankara'da çankaya.. buralar hep sadece eskişehir dspli olmak üzere chpli belediyelerin yönetimindedir. ve çoğu kişi memnundur yönetimden. aynı zamanda bu il veya ilçelerin eğitim seviyesi bakımından türkiye ortalamasının üstünde olduğu açıktır. ha burada oturan okumuş cahiller de vardır elbet, ama istisnalar geneli etkilemez. o yüzden yerel seçimlerde akp'nin trakya'yı teslim alması, iyi yönetim amaçlı değil, " teslim almak " zihniyetini barındırır. 2009 yerel seçimlerinde de bu pek mümkün görünmüyor.
    4 ... kizkaciran damat