1. 1.
  muhalifleri yok et kimseden ses çıkmasın.
  ... teflon
 2. 2.
  bilimle, sanatla ilişkisini kesmiş kitleleri din, vatan, millet gibi kutsallar üzerinden manipule etmek ve beraberinde ekonomik sistemin içine çekerek halk tabiriyle yemlemektir.
  3 -1 ... nadia nadia
 3. 3.
  Millet vekillerine kepçe kepçe , suriyelilere kaşık kaşık , gariban halka miligram miligram maaş.
  ... haylaz sirin
 4. 4.
  Yanlış.
  Akepenin temel politikası asıl olarak hayali ve yapay düşmanlar üretmektir. Çünkü bir fikri savunuyorsanız ve bunu atesli bir sekilde yapıp kitleleri ikna etmek istiyorsanız, bir karşıta ve bu karşıtın yanlışlarına ihtiyacınız vardır.
  Tarihe bakarsanız, her fikir karşıtı ile var olmuştur. Rakibini egale ettiği an, o düşünce sistemi de yok olmaya mahkumdur.

  Bu sebepten akepe sürekli suni düşmanlar üretmektedir. Ömrünü tamamlamaya yaklaşmıştır ve kışkırtılacak kimse kalmadığı an tedavülden kalkmaya mecburdur.
  Nasıl ki önceden her halt muhalefete yükleniyorsa sonrasında Avrupa, daha sonra Rusya, sonra fetö, pkk diye rakipler türetilmiştir.
  Dikkat edecek olursanız, bitmeye yaklaşan pkk geri canlandırılmış, şehitler üzerinden oy muhasebesi yapılmıştır. Son zamanlarda yaşanan Hollanda krizi ise tamamen bilinçli bir şekilde planlamış ve uygulamaya sokulmuştur. Kendi çıkarttıkları, hicbir siyasi parti yurtdışında miting yapamaz yasasına yine bilerek zıt gitmiş, bir nevi rakibini kaşımıştır.

  Olayın özü budur.

  Edit: bu arada akepeyi çevrenizde gördüğünüz muhtar emmi ile sınırlı tutmayınız. Bunlar daha üst bir akıldan yönetilen, bilinçli tercihler yapan ve salt ıslam kisvesine sığınmayan bir güruhtur. Bugun memlekette islamcilar yok olsun, akepe anında başka bir görüşe doğru yol alır.
  1 ... odysseus