1. 1.
  tarafsız(!) cumhurreisimiz sayın recep tayip erdoğan'ın da bugün belirttiği üzere "size bir imkan tanınmış, iş verilmiş. nankörlük yapmayın" şeklinde olandır.

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/28897553.asp

  kırk bin defa söyledik, yine söyleyelim. işte akp'nin işçiye bakışı bu. kendi zenginleri için ucuz iş gücü. şimdi anlıyor musunuz chp'nin 1500 tl asgari ücret vaadinin haklılığını?
  3 ... turkoman20
 2. 16777215.
  http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/28888373.asp

  mahkeme kararıyla uygulanan bir şeyi vaat olarak göstererek halkı ahmak yerine koymak da bu konuda bize ipucu verecektir.

  şu anda işçilerde sendikalılaşma oranı yüzde 6.6. kayıt dışı ve taşeron işçi sayısı 5 milyonu buluyor. toplam işçi sayısı olan 11.5 milyonun neredeyse yarısı. oecd ülkelerinde sendikalılaşma oranı yüzde 20lerde. aradaki uçurum korkunç.

  akp iktidara geldiğinde 358 bin taşeron işçi bulunurken şu an bu rakam 2.7 milyona ulaştı. 7.5 katına çıktı yani. 2002-2015 arası dönemde 14500 den fazla işçi iş kazalarında hayatını yitirdi. bu rakamlarla avrupada 1.liği kimseye kaptırmazken dünyada da 3. sırada bulunuyoruz işçi ölümlerinde.

  ayrıca işsizlik rakamlarının oldukça yüksek olduğu ülkemizde, akp işçiliği de akpli olma koşuluna bağlamış durumda adeta. soma'daki facia sonrasında madencilerin akp mitinglerine özel organizasyonlarla götürüldükleri iddia edilmişti. işçilerin alımında da parti torpili döndüğü söyleniyor: http://www.zaman.com.tr/g...tina-cagirdi_2291884.html

  taşeron işçilik, modern köleliktir. kendinizi kandırmayın boşuna büyüme rakamlarıyla. (gerçi artık o rakamlar da pek parlak değil ya, neyse) bu ülkenin ekonomik büyümesi büyük oranda işçi sömürüsüne dayalı. normalde bakkala çırak olamayacak kadar çapsız iş adamları, bedavadan kaptıkları ihalelerle ha bire inşaat yapıyorlar. asgari ücreti bile çok gördükleri işçilere "işe alınman için şu hesaba şu kadar bağış yapman gerekiyor" diye şartlar sürüyorlar. ucuza işçi çalıştırıyorlar, onların çalışma koşullarına gerekli düzenlemeleri getirmeyerek maliyetleri düşürüyorlar. tabi bu da işçi ölümlerini beraberinde getiriyor. gerekli denetimler de (bilerek) yapılmadığı için, işçi ölümleri türkiyenin kaderi haline geliyor.

  kaderin bu değil türkiye. elinde altın bir fırsat var. ancak unutmayın ki akp'ye verilen her oy, bu sömürü düzeninin devam etmesi için atılmış bir imzadır.
  ... turkoman20
 3. 0.
  koz maça batakta, maça onlusudur.
  ... buledbuledband
 4. 1.
  (bkz: Köle)
  1 ... asfaloth