1. 1.
  eğitimin ne kadar hayati bir öneme sahip olduğunu anladık.
  10 ... serdarsl06
 2. 2.
  (bkz: yol yabdı)
  1 -1 ... rootz
 3. 3.
  birlikte yaşadığımız insanları gerçek manada tanımamızı sağlamalarıdır. en yakın komşularımızı, arkadaşlarımızı hatta yakın akrabalarımızı aslında çokta tanıyamadığımızı göstermişlerdir. bu bakımdan teşekkür ediyorum sayın cumhurbaşkanına. kendisi iyi veya kötü manada bir şey yaptığından değil buna vesile olmasından dolayı.

  misalen son 4-5 senedir görüşmediğim 2 arkadaşım var. 5 sene öncesine kadar 20 küsür senelik arkadaşlarımdı. savundukları şeyleri görünce ( pedofili, cinayet, hırsızlık, yalan ) aslında 5 sene öncesine kadar onları hiç tanıyamadığımı anladım. sonrasında zaten selamı sabahı da kestim. savundukları şeyleri savunmamış olsalar belki devam edecektik ve hiç beklemediğim bir anda bana veya aileme zararları olacaktı. bunu demogoji olsun diye yazmıyorum çünkü bir insan pedofiliyi neden savunur ? üstelik gözlerime baka baka yaptılar bunu. sadece siyasi görüşleri benimle aynı diye böyle çocuklara cinsel istismarda bulunan iğrenç yaratıkları savunmayı rabbim bana nasip etmesin. bir gün bu duruma düşer gibi olursam ağzım mühürlensin oracıkta geberip gideyim. en azından şerefimle gömülürüm kimse arkamdan sapık piçin teki idi demez..
  12 -1 ... mel mel bakan gibson
 4. 4.
  Siyasal islamın yok olması. Siyasal islam akp ile zirve noktaya ulaştı, eğer Türkiyyi bir Afganistan'a çeviremezlerse konumlarını daha fazla koruyamayacaklar ve siyasal islam türk siyasi tarihinin çöplüğünde ki yeri alacaktır. Akpnin en büyük ve henüz gerçekleştirmediği başarısı budur.
  2 ... enkidu1986
 5. 5.
  rahmetli, büyük lider mustafa kemali milyonlar anladı sayelerinde. senelerce binlerce kitap okumuş olan ben hiç bir bok öğrenememişim akp gelene kadar.
  ... dergah sovalyeleri
 6. 6.
  kadındırıla kandırıla tecrübe kazandık. E herhalde kandırılmamayı öğrenmişizdir artık.
  ... xaar
 7. 7.
  1. Dünya savaşından sonra ne olmuştu onu hatırlatması. ülkenin sorunu tekrar yaşamadan hatırlamamak. sağolsun hatırlattı; Tarikatların neden kapatıldığı? fabrikaların açılmasının ne gibi faydaları olabilirmiş? padişahlık sisteminin ülkeye zararı nasıl dokunuyor?
  ... azref
 8. 8.
  Sahte milliyetçileri afişe olmalarını sağlamak.

  Anlaşıldı ki bunların amacı milliyetçilikten çok kendi faşist sistemlerini getirmek.

  Şurda dürüst bir hdp li olsa da tartışmak, ama yok ki.
  ... tea man
 9. 9.
  ak göt kara göt ayrımıdır. insanların menfaat uğruna ne kadar değişebileceğidir aynı zamanda.
  1 ... flat head
 10. 10.
  Sigara yasağıdır.
  ... osmannaga