1. 1.
  Onur,şeref,haysiyet.
  3 -3 ... seyin seysinin seysi
 2. 2.
  insanlık.
  1 ... ruhbiberi
 3. 3.
  (bkz: akp nin türkiye ye kazandırdıkları)
  2 -1 ... slash
 4. 4.
  hitabet sanatı. Deniz Baykal'ın takdire şayan, kuvvetli, kendisini haksızken haklı konuma geçiren, kendi içinde anlamsal büyünlük taşıyan, kendi görüşünü yer yer ses tonuyla oynayarak olabildiğince iyi anlatan ve mutlaka çok okudugunu gösteren hitabeti yanında Ak parti'li siyasetçilerin yarım yamalak devrik cümlelerle birşeyler söylemeye çalışmaları ibretliktir. Ak parti kahvehanedeki insana hitap edebiliyor ama az buçuk mürekkep yalamış insanda hiçbir etki bırakamıyor, öyleki mutlak derecede haklı oldukları mevzileri bile kaybediyorlar. Acilen hitabet dersi almalılar.
  ... hasta siempre
 5. 5.
  iski yolsuzluğu gibi yolsuzlukları, hortumlanan bankalar (ege bank vs.), cem uzan ve tayfasını, ergenokon gibi mafyacıları, 6 adet sıfır, özel hastanelerin ssk lıya bakmamasını, imf nin her gün gündem olmasını, avrupa birliğinin en ufak sinyal vermemesini vs. vs. vs.

  ayrıca devlet bütçesinden önemli rakamlar kaybetmiştir. (yıllardır memura ödenmeyen nemaların ödenmesi, ev konut yardımı diye kesilen paraların geri ödenmesi gibi).
  -1 ... viba
 6. 6.
  2004-2009 yılları şimdilik.
  ... casua
 7. 7.
  yakın zamanda hiç bunu tartışıyor durumda kalmayacağız.
  bir kısmını batırıp, bir kısmını satacaklar.
  ... tiberina
 8. 8.
  pahalılık, işsizlik.
  ... kotu kalpli ceyar
 9. 9.
  kötü yaşam.
  -1 ... kotu kalpli ceyar
 10. 10.
  adaletsizlik.
  ... kotu kalpli ceyar