bugün

Yakındır. Gelmek üzeredir. Geç de olsa millet uyanıyor. Bir seçmeni tayyip için "dış görünüşü iyi de içi beni korkutuyor" diyorsa bu iş bitmiştir. Eli kulağında; pkk bitmezse akp bitecektir. Çok pis sıçtılar, sıvamazlarsa seçmen kolları sıvar.
sahte oy pusulaları ne güne duruyor. bi daha ki secimde %51 den fazla oy alır demedi demeyin.
Erken seçim falan yapılmazsa halkın isyan etmesi yakındır.
hayır gelmemiştir. zira başbakan gerekli açıklamayı yapmıştır.
(bkz: başbakandan yüreklere su serpen ilk mesaj)
her terörist saldırı sonrası duyulan iki klişeden birisidir.

her saldırı sonunda sığ milliyetçi söylemler ve "akp çok bozdu" geyiği gına getirmiyor mu size de?
Halkın yüzde ellisi cahilken bok gelir diyoruz efendim.
Bunu diyen insan evladı içinden; ''ulan bu hafta 5 şehit daha versek, haftaya da 15 sonra akp kesin gider.'' Şeklinde hesaplar yapıyordur büyük ihtimal. Akp giderse gitsin de ülke sizin gibi düşünmemekten beyni obezite olmuş, at gözlüklü goygoycuların eline düşmesin. Amin.
yakındır , bitmesine az kalmıştır fakat akp'nin bi dahaki seçimde de kazanacağını ve yine devam edeceğini düşünüyorum . Çünkü bizim millet ancak ülke hepten elden gidince herşeyi anlıyor . eğer bi daha seçililirse daha kötü şeyler göreceğimiz kesin bir şey .
dayanaktan yoksundur.
Son birkaç yıldır söylenen, klişeleşmiş bir kendini avutma cümlesidir.
sıcak para kaçtığında söylenmeye başlanacak olan cümle.
safsata, boş lakırtıdan ötesi olamayan 19 harfli başlık. (bkz: hayal)
Gerçekleşmesi bir hayli imkansız olan cümle. Ulan birisi de çıkıp sormuyor ki '' hey boşbakan ! Bu kadar insan açlıktan kendi elini kolunu kemirirken , senin oğlun gemi alıyor hatta üstüne üstlük gidip o geminin şirketini satın alıyor. Müslümnlığı kullanarak bu kadar iktidarda kaldın ! nerede senin adaletin ? ''. Bakın türkiye de vergi alınmayan 1 kaç şey var. Bunlardan biriside Elmas ,altın vb. ürün çıkaran şirketler. Bu şirketlerden vergi alınmaz. Ve tesadüftür ki fetullahın üst kademe yöneticileri bu şirketlerin sahipleri. Bilmem anlatabildim mi ? Yani anlayacağınız üzere unutun akp yi devirmeyi falan. gidip çay falan için.
şunu diyenler başka partiye oy atsalar şimdi başka parti iktidardaydı.
her seçim dönemi yaklaştığında söylenen söz.bu seçimde de kaybeteceğini sanmıyorum.
erken seçim değil, erkek seçim gerekir.
gereksiz edilmiş laftır. edenin de bu ülkede yaşadığı muallaktır.

şimdi burada eğri oturup doğru konuşalım; şu anda, bu ülkede tayyip efendiden daha akıllı, daha zeki, daha lider vasıflı ve ipleri elinde tutup oynatmayı bilen bir kişi gösterin, vallahi tüm millet ona oy verir. mesele sadece siyaset ise, bu ülkede hiç kimse şu sıralar tayyibin eline su dökemez.

bizim derdimiz bağcıyı dövmek olmamalı. ben ve benim gibi düşünenler, samimi olmaları hasebiyle ülkede yaşanan pozitif gelişmeleri açıkça dile getirebilirler. yapana da dua ederler. ama aynı derecede kötü olan, yanlış giden, hatalı olan şeyleri de eleştirebilirler. işte bu davranışımız sayesinde, diğer siyasi kafalardan ayrılabiliriz. kimi, bu iktidarın her yaptığını kötülüyor, bir diğer zihniyet ise göz göre göre yapılan yanlışa destek veriyor, ortak oluyor. işte bu yüzden bu ülkede amerikalılar gibi rahat bir siyaset yürütemiyoruz, bu yüzden yıllarca kardeş savaşına sahne olduk.

iki taraf da aynaya baksın, kendisine bir düzen versin. hepimiz insanız. her yaptığımız doğru ya da yanlış olamaz. gerçek insan, adam olan adam, doğruyu alkışlar, yanlışı da adamın gözüne sokar.

anlıyorum ki; bizde mal nüfusu insan nüfusunu geçmiş, biz de bu hale gelmişiz.
(bkz: lütfen yavaş yavaş ve sessiz sok diyen bayan)
bugün rüyamda gördüğüm olay. kongre vardı ve kimse gelmiyordu.
benim için eğlenceli bir rüyaydı. orada ne işim olduğu ise muallakta.
olamayacak hadise. oyları kimin verdiği değil kimin saydığı önemlidir.

edit: iktidar yandaşları seri eksiliyor.
(bkz: lag var beyler)
görsel
Chp, hdp, kandil, ABD, israil, Rusya, Almanya gibi ülkelerin yoğun çabasıdır.
Bu aralar sıkça duyulan akp kaynaklı laftır. Amaç, Güya ankara patlamasından sonra yönetim ve güvenlik acizliğini eleştirenleri teröristler ile aynı safta gösterip, "hepsi birleşip hükümeti devirmeye çalışıyorlar" algısı oluşturmaktır.
1- Türkiye dahil orta doğudaki ülkelerin hükümetleri Amerika ve siyonizm belirler.

2- Bunların kullandığ en büyük güç medya. ülkede yandaştan başka medya kalmadi.

3- şu anda türkiye tüm düşmanlarının istediği hale gelmiştir, hemde akp nin eliyle, böyle becereksiz bir hükümeti düşman denilen güçler neden göndermek istesin?