1. 1.
  taner bakanın Vakko takım elbisesi kirlendi. derhal yandaşa aldırılsın yenisi derhal !
  1 ... sleepless man
 2. 2.
  başbakanın sağ kroşesi öldürmüyor yandaş haline getiriyor...
  ... niye ki boyle iyi
 3. 3.
  redhack adlı hacker grubunun ele çeçirdiği akp manisa m.v. Muzaffer Yurttaş'ın hazırladığı gizli rapordur. zaten gizli olduğu için doğruları içerdiği varsayılabilir. rapor şöyledir:

  "Soma ilçesinde 301 madencinin hayatına mal olan yangının nedeni için önce "(...)trafo patlaması" ardından "bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın" açıklamaları yapıldı. Olayla ilgili en çarpıcı bir iddia , "faciadan canlı kurtulmayı başaran üretim çavuşu I.B.'den geldi." denildikten sonra, patlamanın sebebi şöyle anlatıldı:

  "i.B.'nin iddiasına göre, günün erken saatlerinde trafoya yakın bir noktada bir tahkimat direği yerinden oynadı. Topçu diye tabir edilen ekip, direği değiştirmek için çalışma yaparken, yarım dinamit lokumu patlattı. Patlamayla, madeni baştan aşağı geçen elektrik iletim hattı hasar gördü."

  DEĞiŞMEK UZUN SÜRER

  Elektrikçi çağrılarak kontrol yapıldığı ve kablonun değişmesi gerektiğinin belirtildiği raporda ancak iddiaya göre, değiştirilmesi uzun süreceği ve üretimin en az 4 saat durmasına yol açacağı için, verilen talimat üzerine ekibin, kabloyu bantla sarıp direği değiştirdiği yazıldı.

  Üretim kapasitesi artırılınca daha fazla enerji verilen kabloda yanmaların olduğu bildirilen raporda, olayın detayı şöyle anlatıldı:

  "(...)Saat 15.00 sıralarında aşırı akıma dayanamayan bantlı bölgede kıvılcımlar çıkmaya başladı. Kıvılcımlar, standart dışı kabloları ve paleti tutuşturdu. Tahkimat direkleri ve kömür de alev alınca, madenin içi kısa sürede cehenneme döndü. Yıllardır madende çalışan i.B. konuşması halinde işsiz kalabileceğini ancak yine de savcının çağırması durumunda gördüklerini anlatacağını belirtti. i.B. "Çıkışa yakın olduğum için hemen kaçtım.. Sonra arkadaşlarımı kurtarmak için madene döndüm. inanılmaz sıcaklık vardı. Gözlerim içi bile yandı. Duvarlar yanıyordu. Birçok arkadaşımı orada kaybettim.

  ÖLÜM NEDENLERi KARBONMONOKSiT ZEHiRLENMESi

  Madenin girişinden 150 metre ileride başlayan yangının salgıladığı karbonmomoksit gazının tüm ocağa yayılması sonucu ölüm ve yaralanmalar meydana geldi. Madende meydana gelen yangın zaman zaman kontrol altına alınmasına rağmen tamamen söndürülemedi. Ayrıca üçüncü günde madenin bir başka noktasında başka bir yangın başladı. Yaklaşık 400 metre derinliğinde ve 4 Km lik yeraltı alanında yapılan çalışmalarda zaman zaman güçlükler yaşandı. Kurtarma ekibinde yoğun karbonmonoksit gazından etkilenenler oldu ve tedavi edildiler. (Karbonmonoksit alyuvarları parçalayarak vücudun hayati organlarına oksijen taşınmasına engel olmakta ve sessiz ve acısız bir ölüme neden olmaktadır.)"

  http://www.cumhuriyet.com..._gercekleri_paylasti.html
  ... zarbut