1. 1.
  akp?

  israil?

  pkk?

  kahramanlık?

  amerika'yı unuttuk...onu da bir dahaki seçimlerde şeyederiz artık.

  tanım: akp'lilere göre akp hükümetinin pkk ve israil'e karşı takındığı tavırdır.
  2 -2 ... bu boru baska boru
 2. 2.
  akp israile karşı değildir netalyahu hükümetine karşıdır. netalyahu hükümeti devrilsin akp gene israille dost olmaya devam eder.
  1 -1 ... coban surusunu yoneten koyun
 3. 3.
  mavi marmara olayından sonra ilişkilerin kesileceğini ve bu konunun kapanmayacağını söyleyerek 1 hafta sonra tatbikata devam eden zihniyetin vermiş olduğu tepkidir. yani aslında öyle bir tepki yoktur. sadece lafta kahramanlık, göz boyama vardır.
  1 ... tatsiztat
 4. 4.
  israile aramız bozulsun bozulsun diye bazı dinciler çırpınıyodu. ne oldu elimize ne geçti. 9 tane ceset. amerikanın gazına gelmiş havlayan bir fino köpeği imajı. amerika ya tayyip bak biz bu ortadğıyu demokratikleştirecez. sizde tek demokratik ve çoğunluğu müslüman ülkesiniz şu orta doğuya bi örnek ol bakim hadi dedi. rte de "yes sir" dedi çavuşçuluk yaparken israili hesaba katmadı gerçi oyuna bakarsak salak araplar yedi zokayı. ama israilde düşmanlık sonucu 9 şerefsizi geberti türkiye rezil oldu elli koluda bağlı israile hiç bir yaptırımıda yok. gerçi bu olaydan sonra rte çenesini kapattı. tipik arap kafası işte dayak yemeden susmuyor.
  ... billiejean