bugün

halk tvde yayınlanmış bir ankete göre %36lara kadar inmiştir.
chplilerin kendi aralarında yaptıkları anket sonucu vardığı sonuçtur. size göre bu ülkede akp'ye yüzde 1 bile oy çıkmaz dimi?
kimsenin kararı değişmemiştir. sadece chp yandaşlarının sesi çok çıktığı için kendilerini çoğunluk olarak görmeye başladılar, o kadar. olay bir yanılgıdan ibaret.
düşse ne olacak amk..

çare chp mi?

akp'den bile kürtçü...

çare mhp mi akp'nin koltuk değneği...

çözüm mecliste değildir.

uyanın artık...
halk tv de yayınlanmış bir ankete göre % 0,6 lara kadar inmiştir.
Hadi bakalım o düşen oylar nereye gidecek onuda söyle.
halk tv ye göre 36 imiş ugur dundara göre de 34 bu çok güvenilir kaynaklar öyle diyorsa kesin doğrudur.
bu da bir başka partinin oylarını yükselttiği anlamına gelir. hangi parti olduğunu gerçekten merak edenlerdenim.
son olaylardan sonra artmadıysa hiç birşey bilmiyorum. olaylar güzel başlıyo sonra eşşeğin amına su kaçırıyolar her zaman aynı muhabbet. sonra akpnin oyları artıyo.
çakma devrimcilerin yeni rüyası. hee amk sen cam çerçeve indirince ak partiye oy verenler oylarını chpye vermeye kalktılar, yoksa perinçeke mi kaydı oylar, bi s..rin gidin ya önce düşünün sonra yazın. sözlük kaçmıyor ya amk.
(bkz: bir kaynak olarak facebook) *
recebimin götünü yalayanların göremediği oranlardır.
kafası çalışan herkesin çok rahat görebileceği gerçek.

akepe denilen oluşumun normal şartlarda kemik oy oranı yüzde 5-10 aralığındadır.
amerikanın müdahalesi ile bu oran sanal bir şekilde yüksek tutulmaya çalışılmış ve adil olmayan seçimlerle
yukarıya çekilmiştir.

ilk başlarda refah partisinin kemik oyuna talip olan bu parti istediği tabanı bünyesine katamamıştır.
aklı başında refah seçmeni zaten akepeye oy vermiyor. arada numan gibi ayrılıkçılar ayak oyunları ile
oy bölmeye çalışıyorlar.
yanisi akepenin asıl tabanının bir kısmı bile farklı bir menfaat eğilimi gördüğü an rotasını o yöne çevirecektir.

ilk seçimlerde alabileceği maksimum oy oranı yüzde yirmidir eğer hile hurda olmazsa.
demişti dersiniz.
mantığa aykırıdır. ama tabii yapacaklar böyle haberler.
Alternatif bir parti olmadan akpnin gitmesi ulke icin iyi degil.
Akp nin oylarinin dusecegi acik. Bu inat daha da devam ederse yine duser. Yerel secimlerde istanbul u kaybedebilir.
yıllardır söylenen şey. ne bitmez oymuş, düş düş bitmiyor.
gerizekalı tespittir.

ulan yazıyorum yazıyorum anlamıyorsunuz. ortada matematik hesabı var, oyların düşmesi için ak partiye oy veren seçmenin ak partiyi bırakıp başka bir partiye oy vermesi gerekmez mi, bu kadar seçmen boş oy mu atacak sığır. peki ak partinin seçmeni nerden geliyor, eski dyp anap seçmeni, milli görüş seçmeni, liberaller ve biraz da mhp seçmeni.

beyninizi s..yim bu seçmen grubu hangi mantıkla hangi partiye oy verecek. chpye mi oy verecek işçi partisine mi oy verecek. türkiyede sağda güçlü bir parti çıkmadıkça ak parti seçmeni başka yere gitmez. ayrıca memlekette sağlanmış ekonomik istikrarı bozmamak için bir sürü kişi ezbere ak partiye oy verecektir. ev kredisi çekmiş, uzun vadeli borçlara girmiş milyonlarca insan var. hadi bunları geçtim, yukarda da yazıyorum, sığır oğlu sığır ak partiden kopan milyonlarca oy hangi partiye gidecek bir cevap ver, sonra konuş. her yıl aynı terane.
akp nin oyları düştüğünü söyleyen cahil insan beyanı. tam tersine artıştadir.
diğer partilere shift+del veya akp için yapılacak bir iki enter ile tekrar yükselişe geçeceğini düşündüğüm söylem.
Bir varsayım ve olası zor bir fikri ayyuka çıkaran cümle.
işin parti boyutunu geçtim de olası bi seçimde akp olur da oylarını yükseltirse, bu sokaklardaki insanların çoğu akp mazlum edebiyatı yaptı bizi kandırdı, sokağa döktü oyları topladı diyecek. işin siyasi boyutunda değilim sadece bazı demokrasi sevdalısı hazımsızları hazmedemiyorum.
başlığı şimdi her entry si ile bir daha okudum da. entry leri avaz avaz yazanlar neredeler şimdi diye düşündüm? akp nerede? tayyip erdogan nerede?
tam düşeceken muhalefet bir şey yapıyor adamlar gene yükseliyor amk ben de anlamadım.
Yeni cikan partiyle mumkundur.

Yuru anadolu partisi.
yanlış olan durum, bu halk akıllanmaz. yine gider ona oy verir. fark yapmaz yani, adamlar her türlü yanlışı da yapsa sonuçta halkın özüyle bağdaşan bir ideolojiyi benimsemiştir. o ideoloji de oy almaya yeterli durumdur.
seçim olmayan dönemlerde ve seçim dönemlerinde sürekli söylenen şey.

ama ne hikmetse seçim geceleri hep artıyor amk.