1. 1.
  boş bir cümledir, zira doğu ve g.d anadolu'dan giren tüm bağımsız adaylar önce grup oluşturup daha sonra akp ile birleşip nurtopu gibi bir cumhurbaşkanı seçeceklerdir. böylece akp yönetimi k.ırak,buna bağlı olarak pkk, ve kürt sorunu'nunu dtp üzerine atıp, kendileri AB,özelleştirme ve dış borç gibi çok elzem konularla alakadar olacaktır. bir yandan dtp leyla zana liderliğinde ülkeyi eyaletlere bölüp, kürt eyaleti kurarken, bir yandanda AB'ye girememekle beraber ülkemizin can damarı olan birçok kurum ve kuruluşunda özelleştirilmesini ağzımız açık izleyeceğiz.. (bkz: bu ülkede yaşanmaz artık)
  1 -2 ... hamdullah lannister
 2. 2.
  gayet yerinde bir tespittir. yok ne diyecekti???

  ''efenim biz aslında akp ile seçim sonrası gayriresmi olarak birleşip, tüm önemli kararlarda onların yanında olacağız, zaten planlanan ve ulaştığımız hedef tamamıyla bundan ibaretti. Baktık ki, bizim tek başımıza kürdistan hayaline ulaşmamıza bu ülkenin kimisi derin kimisiyse resmi kurumları izin vermiyor. Biz de işbu sebeple, bir taraftan bağımsız adaylarımızla meclise girip, diğer yandan da parti bünyesinde seçime katıl(a)mayarak AKP'ye gerekli fırsatı verdik. Bundan sonra denilecek şey çok basittir; 'biji kurdistan biji islam'' mı diyecekti???
  1 -1 ... fena halde leman
 3. 3.
  etkilemeseydi kimbilir nasıl olurdu, bağımsız vekiller adı altında 20'den fazla milletvekili soktular zaten.daha neyine konuşuyolar anlaşılır gibi değil.pkk girdi meclise pkk!!
  ... haydangeliphuyagidenyolcu