bugün

Efendim öncelikle başlığın tam açılımını yapayım:''akp'nin oy alamadığı yerleri, oy aldığı yerlere oranla daha aşağıda tutması ve gerekli yardımlarla ilgilenmemesi.
Şimdi efendim, bugün gördüğüm bir olayı anlatayım. Tatil için gelmişiz Çanakkale'ye; geziyoruz, tozuyoruz vs. işte bugün de gidip balık tutalım dedik. ama balığı iyi bir yerde tutalım, ganimeti de iyi olsun dedik. işte etraftan bilgi aldık karar verdik Kumkale'ye gitmeye. Kumkale'de çanakkale'nin ücra kasabalarından biri. oylamada da chp kazanmış tabi. çıktık yola gittik kumkale'ye tabelayı gördük Kumkale'ye hoşgeldiniz falan. Ulan girer girmez bir döküntüdür düzensizliktir çarptı gözümüze. anasını satayım yollara bir asfalt bile dökmemiş piçler arabanın anası sikildi bi çukur bi tümsek bi taş toprak. hee öyle köy falanda değil yani gayet bildiğin bizim istanbul'daki bağcılar gibi bir yer. * Şimdi diyorum ki 2011 in türkiyesi'nde ve marmara'nın gelişmiş şehirlerinden olan çanakkale'de nedir bu rezillik! ulan amına koduğumun evlatları herkesin geçip gittiği kullandığı yolu anasının amı gibi bırakmışsın, köpeği salsan yolunu bulamaz. Gidip istanbula kanal açacağın parayı buluyorsun da bi yol mu yaptıramıyorsun? Çanakkale dediğimiz yerde bu vatan için birçok şehit verdiğimiz yer, türkiye'ye giriş kapısı. buraya yapmayacaksın da nereye yapacaksın. bunun gibi bir çok olay var ülkemizde. Akp oy alamadığı yerleri sikine bile takmıyor arkadaş, bu böyle biline! bu sadece içlerinden bir örnek. Adamlar oy almak için bilerek buralara yatırım yapmıyorlar. tabi halkta napsın çaresiz oy veriyor ki bir şeyler yapsınlar buralara da diye. Daha hala böyle şeylerden sonra akp ye oy veren zihniyeti anlayamıyor insan.
doğrudur. ilgilenmiyorlar. hatta gavur muamelesi yaptıkları laik bir şehir var.
sevmesemde o pencereden bakan biri gözünden haklı görüyorum. kendine oy vermiş kişileri elinde tutma ve onlara bir vefa borçu nedeninden yapmış olduğu bir yatırımdır. bizim gibi kısa zaman aklı olanlar enson yaptığıyla ilgilendiğimizden seçim yakınlarında yaptığı değişikliklerden etkileniyoruz. sonrada %50 oy alıyorlar. demek ki biz kıymetlerini bilemiyoruz. kendimden şüphe etmeye başladım.