1. 1.
  akp nin hükümet kuramaması sonucu oluşacak durumdur.bunun oluşabilmesi için diğer partilerle koalisyon kuramamasi gerekmektedir.bugün görünen tabloya göre bu olasiliğin oluşabilme olanaği vardir.eğer şayet bu durum oluşursa toplumda bir rahatlamanin ve gevşemenin olacaği da gozlenmektedir.dediğim dedik politikalarin yerine uzlaşi ve barışcıl politikalrın yapilabilme olanağinin doğmasi anlamina gelir.ayni zamanda toplumdaki bolunmüşlüğün giderilmesi ve hoşgörünün tekrar sağlanması da olası durumlardandir.
  1 -2 ... carlott
 2. 2.
  olası durum karşisinda insanlarin mutluluk şarkılari soyleyeceği bir olaydir.
  2 -1 ... carlott
 3. 3.
  çoğu insanın temennisi olan durum.
  2 -1 ... vakatanka
 4. 4.
  gerçekleşmesi ile bizi neşeye boğacak durum* .
  2 ... baz
 5. 5.
  22 temmuz günü gerçekleşmesini umduğum hadise.
  1 -1 ... leggare
 6. 6.
  gerçekleşmesi halinde rte'nin ağzını daha da bozacağını tahmin ettiğim durum. iktidardayken "ananı da al git", "ispatlayamayan, işte ben oraya üç nokta koyuyorum" gibi pek çok rezil cümleye imza atan rte muhalefet olursa korkarım bu sefer direkt soy sop sülale üzerinden bu tarz söylemlerine devam edecektir. * *
  ... thomas anderson
 7. 7.
  turkiye belki de ilk defa yaratici, yapici, uzlasmaci, barisci, realist, rasyonel, muhalefet olup ise yarayan milletvekilleri gorur. chp o zaman, "aa, meger boyle olmali imis muhalefet" diye ic gecirir. yani sirf bunun icin bile akp muhalefette kalsa ama, cok zor, kalmaz ki.
  -1 ... kani ronik
 8. 8.
  bugün itibariyle solda birliğin sağlanmasından sonra olmasi muhtemel durum.
  -1 ... carlott