bugün

ekonomik krizler savaşlar kaoslar ülke yönetimine diktatörleri getirir. koalisyonların toplumsal mutabakatları sağlayamaması zehirden acı reformları icra edememesi ülke enerjisinin tek elden idare edilmesini zorunlu kılar. işte 2001 krizi ve 90lı yılların bitmek bilmeyen kaosu da akpyi bu şekilde iktidar yaptı. gerçekten de 2000li yıllarda akpnin ekonomik başarısına diyecek yok. ancak yaşam kalitesinin belli bir kerteye ulaşmasından sonra toplumların yeni ve ciddi bir ihtiyacı ortaya çıkar: bunun adı hürriyettir. oysa başarısını ceberrut tutumuna borçlu olan bir iktidar için hürriyet bir lüks hatta malayanidir.
ayrıca bugün yeni bir nesil türedi. 90lı yılları bilmeyen maddi zahmete maruz kalmamış hopa züppe bir gençlik. buna "aç mı kalmak kötüdür yoksa hürriyetten yoksun kalmak mı" diye sorsan özgürlüğün kısıtlanması fakirlikten kötüdür der. tuzu kuru ya bilmez yoksulluğu. oysa fakirlik özgürlüğün önündeki en büyük engeldir. benim üniversite okuyacak maddi durumum olmadıktan sonra eğitim hak ve özgürlüğüm olsa ne yazar.
bundan mülhem tanımımızı da yapalım: gerekli demokratik reformları gerçekleştirmediği takdirde akpnin kendisine oy verenlerin çocuklarınca iktidardan uzaklaştırılacağı gerçeğidir.
(bkz: hayallerle yaşıyor bazı ibneler)
her seçimden sonra hayali kurulan temennidir efendim ancak bir bakıyoruz hooop sandıkdan yine yeni yeniden akp çıkmış . neden çünkü arkasında aziz türk milleti var onlar oldukcada akp de olacak allah ın izni ile . dualarımız recep tayyip erdoğan için .

durmak yok yola devaaaaam .

türkiyeye zarar verenlerin şah damarını tutumuşuz bırakırmıyız yaw .

yaptıklarının hesabı silivrideki paşalar gibi paşa paşa vericekler allah ın izniyle sabırsılıkla dua larımızla beklioruz .

bu ülkenin artık şarapçılardan temizlenmesi gerekiyor çoluğa çocugada kötü örnek oluyorlar .

sirozda olmuyolar ki kurtulsunlar şu zıkkımdan .

noldu len incindin mi şarapçı .
at gözlüğü ile sınırlanmış bakışlarını sadece akp'nin oy oranına dikmiş sütçü beygirlerinin göremediği gerçektir. sandık-oy oranı herşey değildir.
görsel
siktik öldü
görsel
anketlere bakınca yine akp görünüyor. ya ne olacağıdı?

(bkz: gezi eylemlerinin akp ye katkısı)
yiğit bulut'u danışman yapmasından bellidir. klavuz- karga ilişkisi yani.
görsel
abdullah gül ün olgun ve uzlaşmacı mizacıyla geçiktirilecek süreç.