bugün

yanlıştır. mhp kendini bitirmiş, akp artanların üstüne konmuştur.
aslında iki partinin de tabanı ortak. bütün sağ partiler merkezde tek bir parti çatısı altında toplanabilir. anap dyp mhp... özünde hepsi aynı parti.

mhp li olup da her zaman mhp ye oy verecek insanlar elbette var ama bu tip atadan dededen x partili insanları kenara koyarsak yükselen milliyetçi havayı mhp değil akp değerlendirmiştir.

terör olayları cumhuriyet tarihinin zirvesindeyken aşırı millyetçi sağ bir parti olarak mhp oy kaybetmiştir hem de çok kısa bir dönemde.
aslı bahçeli'nin mhp'yi bitirmesidir. stepnelik yapa yapa bitirdi partiyi.
(bkz: devlet bahçeli nin son hizmeti).
MHP teşkilatlarından her gün toplu istifa haberleri geliyor. Devlet bey farkında mı bilemiyorum ama partisinin AKP listeleriyle seçime girmemesi halinde meclise girme şansı çok zayıf.

Ayrıca AKP ve MHP arasında da ipler her an kopabilir. Kesin ve ilkesel bir zıt düşme durumu söz konusu. "Devletin bekası" masalıyla kandırılan sevgili Bahçeli'yi bağımsız kürdistan referandumu siyaset sahnesinden silebilir.

Irak'ta bağımsız Kürdistan'ın kurulmasına karşı Türkiye'nin Erdoğan yönetimiyle herhangi ciddi bir adım atmasını beklemek uçan spagetti canavarının tanrı olduğuna inanmaktan farksız. Ezelden beri ilişkileri barzani yönetimiyle oldukça kuvvetli.

Yazık, milliyetçiler hiçbir dönemde bu kadar aptal yerine konmamıştı.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.