bugün

bugün gazetelere düşen akp'nin bundan birkaç gün önce düzenlediği erzurum mitinginde sözlerini ercan saatçi'nin yazmış olduğu "işte yeni türkiye" adlı parçanın izinsiz çalındığı ve atam izindeyiz bölümünün parçadan çıkarıldığını iddia eden haber..

--spoiler--

Ercan Saatçi, AKP'nin Erzurum mitinginde çaldığı marştan "Atam izindeyiz" bölümünün çıkartıldığını söyledi. Işın Karaca ve Saatçi, marşın izinsiz kullanımı için AKP'ye ihtar çekti.

ERZURUM'da AKP'nin mitinge dönüşen, açılış törenlerinde, Işın Karaca'nın seslendirdiği "işte Yeni Türkiye" marşının çalınmasının ardından Karaca'ya çok sayıda tepki mesajı ulaştı. Marşın Erzurum mitinginde çalındığını, kendisine gelen maillerden öğrenen Işın Karaca, olaya sert tepki gösterdi. Karaca, kendisinden izin alınmaması nedeniyle, dün AKP'ye, "marşın çalınmasını durdurun" diye ihtar çekti.

ATAM iZiNDEYiZ'E MAKAS iDDiASI

Işın Karaca'nın menajeri de olan kardeşi Akın Büyükkaraca, AKP'ye bu şarkıyı vermediklerini belirterek, şunları söyledi: Bu, TOFAŞ'ın Türkiye şarkıları çalışması çerçevesinde yapılmış bir şarkıdır. Işın Hanım'a tepki mailleri geldi. Işın Hanım çok üzüldü, müthiş rahatsız oldu. Çok ağır tepkiler aldı. AKP'ye ihtar çektik. Olayın peşini bırakmayacağız. Rastgele her yerde çalınsın diye okumadık.

Işın Karaca'nın yanı sıra, şarkının telif haklarını elinde tutan sanatçı Ercan Saatçi de marşın Erzurum mitinginde çalınmasına sert tepki gösterdi. Saatçi, hem marşın kendilerinden izinsiz çalındığını hem de "şarkıda tahrifat yapıldığı" gerekçesiyle, AKP'ye ihtar çekti. Saatçi, AKŞAM' yaptığı açıklamada, "Şarkının sözü, bestesi bana ait. AKP'nin bunu çaldığı bilgisi, bana cumartesi günü geldi. izinsiz çalmışlar. Hiçbir şekilde onlara ben vermedim. ANAVATAN bizden istemişti, üç ay önce onlara vereceğimizi söylemiştim. AKP, 'Atam izindeyiz' kısmını şarkıdan çıkarmış. Kendi kafasına göre üzerinde oynamışlar, böyle şey olmaz." dedi..

--spoiler--

http://www.hurriyet.com.t...undem/6516556.asp?gid=180
bir an mars yazısını görünce, tayyip ne zaman mars'a gitti, biz ne zaman bu kadar ilerledik, hani ilk uzaya giden türk cem uzan olacaktı gibi sorulara kendime sormama yol açmış yanlış anlaşılmaya müsait haberdir efenim.
(bkz: akp nin marstan atam izindeyiz yazısı çıkarması)
(bkz: marsta atam izindeyiz yazısı bulundu)
ic anadolu'da turkcu, istanbul'da piyasaci, avrupa basini onunde laik, diyarbakir'da kurtcu olan partiden beklenebilecek davranistir.

(bkz: kurban olayim ayina yildizina)
(bkz: babalar gibi satarim)
(bkz: islam kokenli parti degiliz)
(bkz: sen ne mutlu turkum diyene dersen o da ne mutlu kurdum diyene der)
akp yi eleştirecek birşey bulamayan zihniyetin bir laiklik bir de atatürkçülük bahaneleriyle akp ye saldırması sonucu ortaya atılan iddadır. son derece gülünçtür. hem çıksa ne olur çıkmasa ne olur. marşta atam izindeyiz dese ne farkeder demese ne farkeder. insan ben atatürkçüyüm demekle atatürkçü olmaz. gercek atatürkçüler * atatürkün mezarını ziyarete gittiğinde çiçek bırakmak yerine dua okuyanlardır. sözde değil özde atatrükçülük budur.
olmamış bir olaydır marşta atam izindeyiz vardır.

kanıt ;
http://video.haberturk.co...D=20499&k_A=haberturk
akp ye yöneltilen çoğu suçlama gibi iftira olduğu ortaya çıkan suçlamadır. şimdi iftiraya şakşakçılık eden zihniyet nasıl bir tavır takınacaktır merak edilmektedir. marşta atatürk izindeyiz diyor şimdi akp atatürkçü mü oldu. akp ile ilgili bütün sorunlarınız bitti mi. demekki neymiş böyle şeylere bakıpta bir yargıya varmamak gerekiyormuş.