1. 1.
  Erdogan´in 24 haziran 2018 secimleri icin acikladigi manifestodur. Basbakanliktan cumhurbaskanligina rte´nin akp siyasetinin tam anlamiyla bir fiyasko oldugunun itirafi gibi bir manifesto. Birgün yazari YAŞAR AYDIN´in da belirttigi gibi ‘16 yıldır yapamadım’ itirafı olmus.

  Öyle bir manifesto hazirlanmis ki; sanki yillardir bu devleti bir baska parti, kisi veya kurum yönetiyor da onlar secilince daha iyi olacak gibi. bildiginiz vizyonsuzlugun dibine vurulmus. su manifestoya bakip ilk kuruldugu dönemlerle kiyaslayinca; artik akp icinde en azindan az da olsa isinden anlayanlarin bosaltilip yerlerinin vasifsiz kisiler tarafindan doldurdugu anlasiliyor.

  --spoiler--
  muhalefet lideri gibi vaatler

  ♦Yeni yönetim sistemimiz, yasama, yargı ve yürütme organlarımızı daha güçlü hale getirecek. Daha tarafsız bir adaletin tecellisi olacak.

  ♦Yeni sistemde, yönetimde söz sahibi olmanın yegâne yolu seçimlerle milletin kararından geçecek. Bu sayede istikrar kalıcı hale gelecek. Demokrasi tüm kurallarıyla eksiksiz işleyecek.

  ♦Ekonomik ivme hız kazanacak. Faizler enflasyon ve cari açık düşecek. Dar gelirli vatandaşlarımızın hayat standartları mutlaka artacak. Vergi sistemi daha adil hale gelecek. Dar gelirli vatandaşın üstündeki vergi yükü düşecek.

  ♦Bölge ve sektör bazlı teşviklerle istihdam artışı sağlanacak yeni fabrikaların önü açılacak. ihracattaki yükselişimiz hızlanarak devam edecek. Enerjide dışa bağımlılığımız azalacak.

  ♦Şehirlerimiz, kültür sanat üreten kimlikli şehirler haline gelecek.

  ♦Dış politikamızın temel ilkeleri, bağımsızlık, milli çıkar, milli güvenlik ve vicdani duruş olmaya devam edecek.
  --spoiler--
  1 ... kultursuz dinazor
 2. 2.
  --spoiler--
  daha tarafsız bir adaletin tecellisi olacak.
  --spoiler--

  daha tarafsız olabilmesi için önce tarafsız olması gerek.
  1 ... cecen kizi