bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. ?.
  adalet ve kalkınma partisi'nin ülkede çıkan herhangi bir krizde özgün bir politika ile çözüm üretememesi olayıdır.

  siyasi kriz var, sağa sola saldırarak sindirme politikası. cemil çiçek'ten başka 1 tane adam aklı selim davranmamakta...

  hububatta kriz var, "birkaç gün almayıverin" "gemiler bekliyor, limana indiririm haaa" gibi devlet adamı ciddiyetine yakışmayan çözümsüzlükler...

  ekonomik göstergeler ekside, sal çayıra mevlam kayıra.

  yaş sebze-meyve fiyatları tavan yapmış, tek ses yok.

  tarımda maliyetler artmış, türkiye üreticisi ve ihracatçısı olduğu birçok üründe ithalatçı konumuna gelmiş, tek önlem yok...

  borsa 58.000'e çıkarken "biz yaptık" denilirken, borsa 40.000 civarına gerilediğinde tık ses yok...

  5,5 yıldır kayıt dışı ekonomide zerre ilerleme yok....

  işsizlik %14'e çıktı, tek bir icraat yok...

  ekonomi abd, ab ve imf'e emanet -57. hükümet'in yani derviş politikasının noktasına virgülüne dokunmadan devam ettirme-, tarım ab'ye emanet, askeri konular abd'ye emanet... ülkede 17 ağustos gibi bir felaket olsa, akp'nin ülke ekonomisini ayakta tutacak tek bir politikası yoktur.

  al %17 faizle borç, döndür içeride sıcak parayı...

  çözülen tek şeyi kâr eden devlet kurumlarını 3-30 paraya peşkeş çekercesine satmaktır.
  7 -5 ... paleface
 2. 0.
  ortada bir kriz yok ki, neyini yönetsin?

  bakıyorum köşe yazarlarının hepsinin agzında bir kriz lafı, yazacak bir şey bulamayınca şimdi de kriz var havası yaratalım diyor gibiler sanki, kriz sizin ağzınızda var kelime bulamıyorsunuz, ülke de kriz felan yok.

  (bkz: sanal kriz)

  ak partiyi eleştirecem derken ülkede kriz havası yaratanlara el kaldırıyorum, yalnız elimde bir şey var!!
  4 -5 ... cehennem tanrisi
 3. 1.
  ülkedeki pirinç fiyatının bir ayda %100 artması krizi yönetememe durumunun bir sonucudur.parayı veren istediği kadar malı alıp fiyatla istediği gibi oynayabiliyorsa ve bunu hükümet seyderiyorsa bu fiyatı arttıranların içinde acaba hükümetten birileri mi var sorusu da akla gelmektedir.halen bu kadar pirinci kim neden aldı sır gibidir ve açıklanmamaktadır.bekleyelim bakalım stok açığı kadar ithal pirinç girecekmiş ülkeye.umarız alanın elinde patlar o pirinç stoğu ve böyle birşeye bir daha girişmez.
  3 ... kaizersoze
 4. 2.
  akp nin yaptığı en iyi şeydir. diğerleri için;
  (bkz: alt kimlik üst kimlik sorunsalı)
  (bkz: 301 madde sorunsalı)
  (bkz: istanbulu araplara peşkeş çekmek)
  (bkz: ortalığı karıştırmak)
  (bkz: falan filan)
  4 -1 ... rezervuariti
 5. 3.
  fen bilimleri, sosyal bilimler, iktisadi bilimlerle ilgili konularda okuyan insanlar, insanların birbirleri ve dünyayla ilişkileri üzerine çeşitli konularda bilgi sahibi olurlar.

  kriz yönetimi adı verilen sistematik çalışma biçimi, bu tipte bir durumla karşılaşıldığında uygulanacak yöntemin dünyevi işlerde, doğa ve insana uygun biçimde işletilmesine dayalı olacağından, bu alanlarda eğitim almış kişilerin uzmanlığına başvurulur.

  yakın tarihimizde meydana gelen deprem felaketinde bu sebeple kriz yönetimi için jeofizikçilere, jeologlara, matematikçilere, fizikçilere başvurulmuştur. yaralıların kurtarılması, tedavisi, sağ kalanların barınması, beslenmesi gibi konularda, enkaz kaldırma konusunda eğitimli dağcılık eğitimi almış akut üyelerinden, kepçe operatörlerinden, sağlık teknisyenlerinden, doktorlardan, mühendislerden, çok kalabalık insan gruplarına kısa sürede yemek pişirebilecek yetenekte ahçılardan, kısacası organizasyonel becerilerini sergileyebilecekleri disiplinlerde yetişmiş insanlardan faydalanılmıştır.

  bu dünyaya hitap eden krizlerin çözümlerini elbette ki maddi dünyanın kurallarına hitap eden meslek dallarını yetiştiren okulların mezunlarının daha etkili biçimde çözeceği aşikardır. aksi durumda, kimsenin hiçbir eğitime gereksinme duymadan, sadece manevi bilgilerin takviyesiyle başarılı olabileceği şeklinde bir sav gelişir ki, bunu mantık sahibi kimsenin akılcı bulacağını sanmıyorum.

  bunun yanında, manevi konularda ne türden bir kriz çıkacağı ve dini konularda eğitim veren okulların mezunlarının, vasıfsız emek gücü dışında, ekonomik ya da doğal afetlerde kriz çözümüne yönelik belli derecelerde manevi rahatlama dışında ne türden bir yönetim sistematiği getireceği de merak konusudur. kaldı ki panik halindeki ya da aç kalabalıkların dindar kimliklerinden daha çok ilkel içgüdülerine sarılacakları da tarihin tekrarlayan olgularından bir tanesidir.

  zaten güneş balçıkla sıvanmaz.

  bu yazıda açıklanmaya çalışılan konuların aksi geçerli olsaydı, kurtuluş savaşı'nda halife hazretlerinin duası geçerli olur, mustafa kemal gibi akıl ve bilime sarılmış bir liderin kriz yönetimine gerek duymadan ülke işgalcilerden kurtarılmış olurdu.

  öyle değil mi?*

  gülümseten edit: işbu entry girildikten sonra 1 dakikadan kısa süre içinde okunup eksi verilmesi ayrıca oldukça manidardır.**
  1 -1 ... caesaraug
 6. 4.
  bizzat kriz kendisi olduğu için normal bir durumdur. terzi sökük meselesi yani...
  1 -1 ... cehennetlik
 7. 5.
  Ülkeyi yönetiyordu da krizi mi yönetemedi? Akp'nin bugüne kadar yaptığı şu bol bol borç almak, varı yoğu dışarıya satmak;oturmlarda kartlar gezindirmek...
  2 ... davutsu