1. 1.
  Doğrusu akp'dir. ak parti ise sadece kelime oyunu ile yapılan bir psikolojik harekat'tır. (Bilmeyenler için Psikolojik Harekat, hedef birey, grup ve toplumların tutum ve davranışlarını etkileme suretiyle hedeflerin elde edilmesini desteklemek için yürütülen faaliyetlerdir.) anayasayanın siyasi partiler hakkında maddelerine göre şu anda isteyen kişi "ak parti" adında bir parti açabilir, hiçbir yasal engel yoktur. akp'nin kendisine "ak parti" demesi, ak rengin şeffaflığı, dürüstlüğü, iyiliği simgeliyor olması ve kendi partilerinin de öyle olduğunu göstermeye çalışmalarıdır.

  Bu yüzden lütfen akp ile ak parti'yi karıştırmayalım, isteyen araştırsın ya da bana mesaj atsın, dediklerimin harfiyen doğru olduğunu, isteyenin "ak parti" diye bir parti açabileceğini, çünkü "ak parti" diye bir parti olmadığını belgeleyebilirim. Bilgi paylaştıkça büyür.

  Edit: Bir anket veya soru soran başlık değildir, sözlük formatına lütfen bu hale getirmeyiniz.
  3 ... dreamcatcher
 2. 2.
  her akp'linin yaptığı ardından;ak parti diye bir parti yok akp'dir o,hem ortada ak olan bir şey göremiyorum ben diyerek ayar verdiğim durumdur.
  3 -1 ... ucuncayir666
 3. 3.
  tansu çiller ve cem uzanın sıklıkla kullandığı" pislikleri kapamak için beyaza bürünelim" taktiğinin son dönem uygulamasıdır.

  anasütü ile örtüştürülen ak kelimesinin toplumda yarattığı hissiyatı kullanma uygulamasıdır.

  kanı, fikri, isteği bok olanın ak a konma arzusunun uygulamasıdır.
  3 -1 ... anti
 4. 4.
  hiçbir özel veya tüzel kişiliğin kendini nasıl tanımladığı önemli değildir. kişiler icraatlarıyla anılır. ak olmak, kara olmak ise bu icraatlardan etkilenen insanların yorumuna bakar. ancak şunu da unutmamak lazım; küçümsemek, aşağılamak, hakaret etmek insanlara puan olarak döner bu ülkede. bu partiyi kurduran, başındakini de başbakan yapan, yüzde 34 oyu veren değil, bu kişiyi hapislere atarak halk kahramanı yapanlardır, seçimlere girmesini engelleyerek ezilen lider yaftası vurduranlardır. ne kadar saldırılırsa kişi o kadar güçlenir unutmamak lazım. bu tabiatın bir kuralıdır.

  (bkz: reklamın iyisi kötüsü olmaz)
  2 ... palta
 5. 5.
  başarılı bir pazarlama çalışmasıdır.

  (bkz: Onlar ak da biz kara mıyız)
  ... davutsu