1. 1.
  kendi kibir ve egolarından farkına bir türlü varamıyorlar ama bu düpedüz akp'nin sonunun başlangıcıdır. akp de bu süreci hızlandırmak için elinden gelen her şeyi fazlasıyla yapıyor.

  bu halk, kendini halkın verdiği kararının üstünde gören herkesi cezalandırır. tarihte bu hep böyle oldu, hep de böyle olacak.

  hatırlarsınız türk halkı seçimini yaptı ve akp'yi tek başına iktidara getirdi ama akp seçildikten sonra bir kapatma davasıyla karşı karşıya kaldı. o zamanın statükosu, kendini halk iradesinin üstünde gördü. halkın verdiği kararı beğenmedi. daha sonrasında ortaya çıkan tek şey ise; halk desteğini arkasına daha fazla alarak iyice güçlenen ve bunu tek otorite olma yolunda kullanan akp oldu.

  şimdi aynı yanılgıya akp düşüyor. kendini denetimsiz ve yaptırımsız bir güç haline getiren akp, halkın verdiği kararı beğenmiyor. baskıyla bu kararı değiştirebileceğini sanıyor. oysa ki halkın bu kararı vermesindeki en büyük etmen zaten erdoğan'ın kuvvetler ayrılığı ilkesini yok etmesi. bütün denetim mekanizmalarını vasıfsız ve işlevsiz birer biblo haline getirmesi. başkanlık sistemi getirilirken bu sistemin denetimsiz olduğu, denetimsiz güç olamayacağı eleştirileri getirilirken akp'nin tek savunması "denetleme gücü halkın seçimi" oluyordu. halk da bu gücü kullanıyor.

  akp bu güce itaat etmezse başlamış olan bitiş sürecini daha fazla hızlandıracak gibi görünüyor.
  5 ... serdarsl06
 2. 2.
  sözlükte pek s.klenmeyen bir başka tespittir.
  ... serdarsl06