bugün

iktidarın bile düşündürmek için her şeyi yapacakken, gerçek anlamda beceremeyeceği bir eylemdir. çünkü insan bilmez mi kadrolaşıp kadrolaşmadığını. sonra gülerler adama. tamam eksileneceğim biliyorum ama madem eksileneceğim tadını çıkartayım.

hocam nedir bu mülakat saçmalığı. sınavlardaki başarıyı yok saymak için, kadrolaşabilmek için ortaya çıkarmışlar adeta. pes yahu.

bir ara zeytinburnu belediyesi'ne telefon açarken selamınaleyküm demeyince sorununuzu dinlemeden kapatıyorlardı.bu da güç gösterisi idi adeta.

NOT:

kadrolaşma olacaktır tabi. zira bir iktidar çalışacağı adamları seçebilmelidir. daha etkin yönetim yapabilmek için gereklidir bu. lakin bunun da etik kuralları var, yolu yordamı var. sen devlet bünyesinde hep kendi adamlarını doldurursan olmaz. ne demek yahu çöpçüsünden amirine kadar her yerde adamını doldurmak. ayıp yahu.
akp'nin sadece 2003 ile 2006 yılları arasında 6656 kişi ile rekor kırdığı düşünülürse, zeka geriliğinden başka bir şey değildir. ecevit'in 1400 kişilik atama sayısını da eleştirdikleri hesaba katılırsa ikiyüzlülük olarak da adlandırılabilir. bunun dışında belediye burslarının da akp yandaşlarına dağıtılması, yardım kömürünün kendi yandaşlarına verilmesi de sayılırsa milyonu bulur. bu kadar gerçekle yüzleştikten sonra hala kadrolaştığını düşünmemek de kör olmayı gerektirir.
akp nin son seçimlerde aldığı oya bakarsak ülkenin yarısı akplidir dersek çokta garipsenmeyecek şeydir. zira her iki adamdan biri oy vermişse her işe alınan iki kişiden biri veya ikisi akplidir.
güncel Önemli Başlıklar