bugün

belki de bu konuda da kandırılmışlardır, ama geçmişte pek değer verdikleri söylenemez.

evet, başlıyoruz;

1-ben kadın erkek eşitliğine inanmıyorum;
görsel

2-yalnız bırakılan ya davulcuya ya zurnacıya;
görsel

3-kadın herkesin içinde kahkaha atmayacak;
görsel

4-tecavüze uğrayan doğursun gerekirse devlet bakar;
görsel

5-tecavüze uğradıysa çocuk değil anası ölsün;
görsel

6-türk kadını evinin süsüdür;
görsel

7-evdeki isler yetmiyor mu;
görsel

8-medya abartıyor kadına şiddet algıda seçicilik;
görsel

9-kadına şiddet abartılıyor;
görsel

10-kadın mıdır kız mıdır bilemem;
görsel

11-kadının fıtratında erkeğe köle olmak var;
görsel

12-tecavüze uğrayan da kürtaj yaptırmamalı;
görsel

13-kadınlar için tek kariyer anneliktir;
görsel

14-kadınlar iş aradığı için işsizlik yüksek;
görsel

---------------------------------------

ve bütün bunlara ek olarak, gerçek bir dünya liderinin kadınlar için söylediği bir söz;
görsel

8 mart dünya kadınlar günü kutlu olsun...
“Başı açık kadın perdesiz ev gibidir perdesiz ev de ya satılıktır ya kiralık.” Bu da unutulmasın.

Gerçi bunun cevabında büyük ayar yediler ondan çok dillendirmiyorlar...
alman basınına yansımıştı o "açık giyinen kadınlar perdesiz eve benzer" lafı...bana sormuşlardı alman kadinlari- paganviodio bey, sizce biz orospu muyuz?...diye...

ben de, benim diplomam var, ve askerde beni kantinci yapmadılar, oraya nası çıktığı belli olmayan bi tiplemenin sözlerini o kadar ciddiye almayın, demiştim.

uzun´un batı medeniyetlerinin gözünde kıro seviyesine düşmesi, kadınları aşşağılayan sözleri yüzünden oldu. sen etek boyu üzerinden, çarşaf üzerinden, dini giyim üzerinden kadınlara saldırırsan, hollanda ´da kıronun bakanını köpeklere ısırtır, götüne tekmeyi basıp, ülkeden attırır.

aval aval bakarsın ondan sonra, sokaklarda portakal bıçaklarsın.

medeniyetin ana döngü noktalarından biri kadının toplum içindeki itibarının yükseltilmesidir. buna saldıranlar, ne makamda olurlarsa olsunlar, gözden düşerler.