bugün

sonrasında sıra yunan adalarına ve yunanistan'a gelecektir. (durduramıyoruz patron)
son seçimlerde izmir'de 1.000.000 a yakın oy alan ak partinin önümüzdeki seçimlerde olası izmir zaferidir. Bunun sebebi akp'nin başarılı siyaseti değil chp'nin siyaset yapamaması hizmet verememesidir.

Yakın zamanda babaannemin vefatı üzerine yaklaşık 2 yıldır gitmediğim memleketim izmir'e gittim sokaklar pislik içinde hemde konakta izmir'in göz bebeğinde. Türkiye'de 50 tane il gezdim güneydoğu anadolu dahil diyarbakır ve batman'dan sonra gördüğüm en çöp şehir izmir'di.

Akrabalarımı da ziyaret ettim tabi bu gidişimde sohbet ettik bol bol kandil gecesinden bir gece önce suları kesti chp belediyesi hayırdır dedim bu ne amk hadi 1-2 saat anlarımda 48 saat su verilmez mi bir ilçeye... neyin peşindesiniz?

güya milletin ibadetine engel olacaklar bir gece önce karı-koca halvet olmuşlar su bulamasın pislik içinde kalsın... devamlı yapıyorlarmış bunu sordum amcalara, kuzenlere, teyzelere devamlı oluyormuş ramazanda daha da sık. Hele dikili denen bir ilçe var izmir merkeze oldukça uzak oranın belediye başkanı CHP'li ve tuncelili halk isyanlarda su yok yok yok! yıkanamıyor lan millet denize girip temizlenmeye çalışıyor hindistan yaptılar güzelim izmir'i.

Bu adamlar bu zihniyette oldukları sürece nefret ettiğiniz ve benimde nefret ettiğim akp zihniyeti Türkiye'de daha çok %50'li, %60 oy alır.

Zaten son seçimlerde sinyali verdi izmir bir daha'ki seçimlere akp'deyim dedi. bana inanmayan sonuçlara baksın.

görsel

akp aradaki bu az farkı kapatacaktır! chp zihniyetine bravo onların eseridir ayrıca. *
avuçlarını ovuşturarak bekleyenlerin yerel seçim zamanı geldiğinde yine siki tutacak olduğu kara propoganda.
yaşanmış olay :
2009 türkiye yerel seçimler izmir : %55 chp oyu sonrası
rte - ne oluyor bu izmire ya.. oynamıyorum ben .. ya küstüm hataya gidiyorum......
aslında alması chp'ye güzel bir ders olur, izmir'in biraz daha çehresi değşişir ve el attığı her ililçe gibi izmir toprakları biraz daha değerlenir, yıllardır bitmeyen metro krizi çözümlenir. ama gel gör ki aldılarmı bırakmıyorlar adamlar, ya da bıraksalar bile antalya örneğinde olduğu gibi tirilyonlarca borç harç bırakıp gidiyorlarki kendilerinden sonra gleecek olan parti borç ödemekten elini kolunu kıpırdatamasın.
güzelim izmir gerçekten kötü bir halde. benantalya'ya yerleşene kadar bunun farkında değildim ancak antalya'ya gelip, bir kaç ay sonra izmir'e gittiğimde gerçektenkırık dökük bir şehre giriyormuş hissine kapılıyorsunuz en azından izmir giriş çıkışları biraz daha düzenlenebilir. 3 tane girişi olan canım izmir'in tek girişi adam gibidir ki o da istanbul'dan gelen yoldur.
diyeceğim odur ki; akp gelir, izmir'i alır,zira izmir çok göç alan bir şehir akp'ye yine gerçek izmir'li oy vermez ama chp'ye ders olsun niteliğinde bazen vermesi gerektiğini düşünüyorum.
izmir'i komple içine alırsa helal olsundur.
önümüzdeki yıl yapılması muhtemel belediye seçimlerinde gerçekleşebilecek hadisedir.
(bkz: izmir in dağlarında ampüller yanar)
(bkz: baba)
AKP'nin piyangosudur...
alır mı bilmem ama, eşit milletvekili çıkarabilirler.

11 chp
11 akp
4 mhp çıkartır.
seve seve olacak durum.

gelin laikler kıllı göğsüme doğru, ahhahaha.
mhp nin gümbür gümbür iktidara yürümesi ile eş değer olan durum.
11 ay sonra gerceklesecek olan durumdur. Kocaoglu'nun becerıksızlıklerı halkı ısyan noktasına getırdı. Genclıgı boyunca dıskoteklerden cıkmayan, yasama gayesı laıklıgın elden gıtmemesı olan Cumhurıyet teyzeler bıle CHP'yı bırakmaya basladı.
yerel seçimlerde , bir izmirli olarak gözlemim maalesef akp nin ezici oyla belediyeyi devralması olası gibi görünüyor, genel seçimlerde ne olur bilinmez.
hergün rüyalarımda gördüğüm olay. *
izmir'in hizmet görmesi demektir.
alamayacaklar efendim. son 2-3 senedir izmir'linin belediye başkanı çalışmıyor düşüncesi vardı, evet. fakat metro inşaatlarının durması, köprülerdeki sıkıntılar gibi mevzularda akp'nin kamu ihale kurumu tarafından bunları durdurttuğu halk tarafından anlaşıldı. yapılan inşaatların durmasıyla 2-3 sene sarkmasının sebeplerini artık izmir'li çok iyi biliyor. gavur olayından bahsetmiyorum bile. belediyeye yapılan operasyonları da katarsak, izmirlinin koyun olmaması ve yapılanları anlayabiliyor olması nedeniyle akp'nin yine alamayacağı açıktır.
o kadar çok sıkıştırıyorlar ki resmi kurumlarla (polisi, valisi vs.) alırsa şaşırmıcam. bu oyunlarla alması delikanlılık mı derseniz? artık beni şaşırtmıyorlar.
izmire göç eden kürtler yüzünden olabilir. başka türlü entellektüel insanlar para dışında akp gibi yobaz gerici bir partiye oy vermez.
chp % 36 ya % 43 le izmir i almış mı oluyor yauv?

e biz kalkalım o zaman.
belediyenin hizmetlerinden çok memnun olmasam da, elim gitmez veremem oyumu akp'ye. böyle olunca da güzel izmirim megaköy görünümünü korumaya devam edecek malesef.
yeter artık chp'li belediyeler hiç bir bahanenin altına sığınmayın. nasılsa kazanıyoz diye düşünerek izmirlinin kemalist görüşünü sömürerek yıllardır taş üstüne taş koymadınız ama elbet bizim de sabrımızın bir sınırı var.
hayal mahsulü dizilerde bile gerçekleşmeyecek olaydır.

her kesimin belli bir oy kitlesi var zaten. gün gelip türkiye'yi batırmadan geliştiren bir parti çıkarsa, belki o alabilir izmir'i
he amk o zaman tunceli de gidecek akp ye.
not: chp li filan değilim.
pek mümkün görünmüyor izmirin akp ye gitmesi.
develer sıra sıra hendek atlarsa ancak bu günü görebiliriz.
izmirden chp nin denize dökülmesi olayıdır.
tunceli yi alamayacağını düşünsek izmir'in akp ye kolay lokma olmadığını anlarız.