bugün

bu satten sonra gerekli/mecburiz/zorunlu olan eylemdir. izmir bilindiği gibi ömrü billah mualefet olarak kalmış ve kalmaya devam edecek bir partinin kalesidir. çokça nadir ilçeleri bazen merkez sağ partisini yönetime taşımıştır. ama geneli itibari ile kafa cumhuriyet halk partisi'ne yatıktır. cumhuriyet halk parti'sinin böylesine güçlü olduğu bir bölgede ak parti'nin de biraz çabalaması gerekir. gerekli merciler bu işi eline alıp, büyük bir kararlılıkla yürütebilir diye düşünüyorum. insanlara ulaşarak onları bilinçlendirmek, dünden bu güne ak parti'nin bu ülkeye ne gibi büyük katkılar yaptığının bir portresini aşılamalılar die düşünüyorum. yoksa ak parti hiçbir zaman galip gelemez orada; izmir'de.
--spoiler--
ömrü billah mualefet olarak kalmış ve kalmaya devam edecek bir partinin kalesidir
--spoiler--

geziye götürdü diye akp ye oy veren insanların şakşaklandığı bir memlekette izmir halkını küçümseyen bu sözden sonra okumayı bıraktım.
kaldıki sen alkolü yasak etmişsin. o adam sana oy verir mi? he diyorsan ki biz oraya şakirt nüfusumuzu yerleştircez. anlarım.
türkiye cumhuriyeti anayasası'nın gösterdiği yol doğrultusunda hareket eden hükümete "alkolü yasakladınız" deyip ütopyadan iftiralarda bulunan bireyleri de bilgilendirmek de bu çalışmanın bir ürünüdür misalen. çünkü insanların doğru bildiği çok yanlış var.
rakı balık, midye bira kültürü olan bir izmir halkına anayasayanın gereğini yaptık masallarıyla uyutarak alkolden uzaklaştırmanın sonuçlarıyla karşılacak ve ters tepecek bir çalışmadır.

ayrıca 24 yaş olayını savunan bu insanlara 18 yaşında askere giden gençlerin sorulması, gdolu besinler tüketen gençlerin sorulması ve hangi mantıkla arada bir alkol alan insanların haklarını gasp edersiniz soruları bu çalışmaları baltalayacaktır.
arada bir arkadaşlarıyla kafa dağıtan gençleri "kötü alışkanlıkardan sizi kurtarcaz" diyerek sanki hergün içiyorlar muamelesi yaptıkları izmir'de anlaşıldığından boşa kürektir. akpliler küçük düşmesin gençleri korumak falan.
hee ancak ve ancak 18 yaşından küçük liseliler alkolden korunsun tabikide. ancak ailesi sahip çıkmayan liseli, oy verme hakkı bile kazanmış olan benim hakkım, özgürlüğüm neden engelleniyor sorusu bu çalışmayı bitirir.

sonuç olarak izmir halkı, gençleri koruyoruz ayağına alkole sınırlama getiren insanları sevmez.

elbette alkol üzerinden gidersek basit kalır..

peki şu öğretmen ve emekli maaşları konusunu ne yapacağız.
yada 4 lira olmuş yakıtı.
yada biten et sektörünü.
yada andımızı postal yalama olarak gören zihniyeti.
yada şu eylem yapanların tutuklanmasını ne yapacağız.
yada bu başbakan'ın kabadayı uslübunu.
yada dokunulmazlıkları kaldıramayan başbakanı.
yada seçim barajını indiremeyen ama demokrasiden bahsedenleri.
yada ...
bi boka yaramayacaktır.
nafile çabadır. izmir gibi kale ne viyana'da görüldü, ne başka bir yerde.
izmir i kalkındırabilmek, daha hızlı gelişmesini sağlayabilmek amacıyla yürütülmüş seçim çalışmalarıdır. Tabi kendileri istemediler. Kendileri çekecekler sonra benden söylemesi.
satılık olacağımıza lükssüz oluruz. aynı ingiliz gemilerini sevinçle karşılayan ecdadınız gibisiniz.
Ümit yoksulun ekmeğidir.