bugün

Başlıktan da anlaşılacağı üzere,AKP sempatizanı değilim ve sempatizaı olmayan insanların bulacağı tek şeyi aramak için toplandık,

tanım yapmak gerekirse;AKP'nin iktidara geldiğinden beri yaptığı tek iyi hamle,şey,olay,durum vsvsvs.

Tarafsız olmak gerekirse sağlık alanında ciddi insani düzenlemeler ve gelişmelerdir bu tek iyi şey.

Zira eskisi kadar SSK koridorlarında ölen,basit bir ameliyat için 6 ay sonraya tarih alınan,özel hastanelerde 200 lira muayene parası alınan bir dönemde değiliz.
sağlık alanında hastalar için yaptıkları yadsınamaz. ama tam tersi şekilde sağlık sektöründe çalışanların da ağzına sıçmıştır... yani biri kazanırken biri kaybetti. doktor vs. değilsen sorun yok...

onun dışında başınabuyruk hareket eden askeri hizaya sokmasını takdir etmişimdir, ancak onu da suçlu suçsuz herkesi içeriye tıkarak yaptılar. yani yine biri kazanırken biri kaybetti. akp maalesef herkese eşit davranan bir parti olamadı. çünkü bu zordu ve kolay yolu seçti.
(bkz: uşaklık)

amerikaya olsun, israile olsun, kıçık kırık talabaniye bile uşaklık ediyor.
bunu da gerçekten iyi beceriyor.

hastane yol mu dediniz, e memleketi sattı adam , 2 gram uyku ilacı da vermesin mi.
(bkz: boş konuşmak)
(bkz: ağlamak)
(bkz: bir dediğinin tersini hem de ertesi gün söylemek)
doktor arkadaşım tayyip baba diye ortalıkta dolaşıyordu..daha sonra düşman kesildi başbakana..

gerçekten sağlık düzenlemeleri hastanelere, hastalara güzellik sağladı.. fakat doktoru, hemşireyi aynı şekilde kollamadığını düşünüyorum..
din tüccarlığı yapmak onların yaptığı kadar 68 defa hacca giden necmettin erbakan bile yapamadı.
sigara yasağıdır. eskiden kapalı yerlerde sigara içenler yüzünden biz sigara içmeyenler de zarar görürdük. gerçi hâlâ daha kurala uymayan işletmeler var ama yine de eskiye göre daha az.
vatan hainliği, türk ve türklük düşmanlığı.
laf kalabalığı.
Sigara yasağıdır. Ekmeğin zenginleştirilmesi'dir. Otoyol-Demiryolu inşaa faaliyetleri'dir. Yeni havaalanları kurulmasıdır. Havacılığın teşviklerle geliştirilmesi dolayısıyla havayolu yolculuğunun lüks olmaktan çıkarılmasıdır.

---> Görüldüğü üzere AKP'nin bir kaç tane iyi yaptığı şey bulunmaktadır.
Vergilerle halki sikmek.

kimsesizlerin kimi olacağız diyen adam, Işsizlerden aylık 213 lira para kesiyor sigorta primi diye.

Hastanelerde ameliyat veya tedavi ücretini ödeyemeyen adamlar hastanede rehin kalirken müslüm gürses' in 600.000 liralık borcunu sildiren bi başbakanımız var hamdolsun.
sağlık reformu dedikleri hede.
mağdur edebiyatı yapmak.
her zaman en haklı benim diye bağırmak.
lafı eğip büküp kendi çıkarına uygun hale getirmek.
vs. vs. ne çok iyi şey yapıyorlarmış. yazarken farkettim ama kaçı halkın çıkarına orası tartışılır.
(bkz: kandırmak)
siyasetin arabeskini yapan partidir hep damardan girer duygularla oynar.
Düşünüp düşünüp zar zor bir tane iyi faaliyet bulma çabasıdır. Bir tane buldum valla buldum ve takdir ettim bak tekrardan. Kapalı alanlarda sigara içme yasağı sigara içmeyenlere zorunlu da olsa, yasal dayatma da olsa biraz saygı duyulmasına sebep oldu.
- internet haberi dolaylı yoldan geliştirdi. çünkü yanlı gazete ve dergi oluşmasını sağladı.
- ölüm olaylarını komik duruma getirdi. bu sayede insanlar ölüme alıştı ve bunu yadırgamaz oldu. *
- askeriyeyi harcadı ve ülke vatan sevgisini yıktı. bu sayede milliyetçi elemanlardan da dolaylı olarak kurtulduk.
- tarımı ve hayvancılığı bitirdi. bu sayede avrupada özenmiş olduğumuz hayatı biraz olsun çekebildik. *
- gdo'lu besinleri destekledi. bu sayede ilerde çocuklarımız mutasyon geçirecek ve x men tarzı gezip şekil olacaklar.
- metrobüsü getirdi ve ülke de ki seks tabusunu yıkmaya karşı bir eylem gerçekleştirdi. *
- kedileri daha zeki yaptı. (bkz: trafo patlatan kedi)
- başbakan veya cumhurbaşkanı tarzı kişileri daha halktan biri imajı verdirdi. *
- bushun yanında bacak bacak üstüne attı. *
- komşularla tam sorun ilkesini benimsedi. *
- marmarayı yaptı. *
- gezi parkı eylemlerinde insanları* öldürttü ve dövdürttü.
- soma da hatta yahudi dölü olduğu iddaa edilen bir adamı dövdü, dövdürttü. *
- alevi mezarlarını yıktırttı akp, istanbul genel merkezi yaptırttı. *
- başörtü yasağını kaldırıp devlet dairelerinde rahatlıkta başı kapalı girilmesini sağladı. *
- eurovisiona katılmamızı engelledi. * *
- patronun yanında oldu ülke ekonomisini korudu. *
- son olarak twittera gider yaptı. *
not: (!)
not: bunlar son seneler de yaptığı icraatlar. artık gerçekten hatırlayamıyorum. gerçekten merak eden olursa yılmaz özdil beraber yürüdük biz bu yıllarda kitabını okuyabilirler.
sigarayı yasaklamak.
hangi yaptığı iş kötü ki...
Hırsızlık, yolsuzluk.
koyun gütmek.
Din sömürüsü.
Algı ve kitle yönetimi, baskı, korku ütopyaları, korkulan geçmişin taze tutulması vs...
aslında örnek çok ama en bariz olanı:

(bkz: yol)