bugün

meral akşener'in sizi ittifak yapmaya ne mecbur etti demesiyle ortaya çıkan bir tespit. referandumdan önce bir gemide iki kaptan olmaz diyenler, bugün kendisine en sert sözleri söyleyen partiyle erken seçim için acele ediyor. koalisyonlar için kötü diyenler bugün ittifak yapıyor. söylenenlerle yapılanlar birbirini tutmuyor. metal yorgunluğu derseniz de, yorgunluk binanın bir katında varsa, her katında vardır. ben de yok diyemezsiniz.
akp hdp ittifakı hatta bunun içine hüda parı da katabiliriz bu 2-3 partiyle yapılan ittifak bu söyleyeni aşırı komikli nutuklar atan söyledigi de şu an için komik olan önermeyi çürüten hadisedir...

bundan öncesinde bir takım kişiler akpye hdp ile birlikte diyerekten agzından köpükler saçarak saydırmıyor muydu ? şimdilerin terör örgütü cemaatle ittifak falan da cabası, o zaman da mı akp zayıflamıştı...

adamların nah yüzde 80lik potansiyeli var ama bakıyorsun seçimlere yüzde 40ı zor alıyorlar neden çünkü akpnin önünda ayak bagı olan çogu parti ve görüş var.

şimdi rte cb olsun mu diye sorsanız yüzde 50 bile zor çıkar belki, veya rte'nin destekledigi bir kanun referandumda oylansın evet yüzde 50 civarında çıkar...

ama aynı halka sorun mini etek giymek yasaklansın mı diye yüzde 80den aşagı oy çıkarsa ben sözlügü bırakırıp.

rte degilde onun görüşleri oylansa rte zaten ateş eder, ama rte çıkıp bunu oylayabilir mi misal ab'den çıkalım diye falan referandum düzenleyebilir mi şimdilik zor gözüküyor ama yapsa alacagı destek anında artar.

bu ülkede rtenin düşünce dünyasının tersinin alacagı oy oranı yüzde 20dir maksimum o yüzde 20 de ortak bir payda da buluşmaz, kimi allaha inanmaz kimi inanır ama sunnete inanmaz kim ahlak nedir diye sorgular...

ama rtenin zihin dünyasının birlikteligi söz konusu..

bu rte için avantaj fakat dezavantajlı durum ise bu zihin dünyasının bölük pörçük olması. yani bakın iki tane cb adayı çıksa muhalefetten hemen sesler yükseliyor oylar bölünüyor diye, veya anadolu partisi diye bir şey kuruldu kadına etmediklerini bırakmadılar neden çünkü oyların bölünmesi işlerine gelmiyor..

ama bize bakıyorsun bölük pörçügüz...