bugün

büyükçekmece ilçe başkanlığı, büyükçekmece de usulsüz seçmen kaydı yapıldığını gerekçe göstererek istanbul seçimlerinin iptali için il seçim kuruluna başvurmuş.

istedikleri bu.

vakit kazanacaklar.

ibb nin 94 ten beri tüm yolsuzlukları ne yaparsanız yapın mutlaka karşınıza çıkacak. yüzleşeceksiniz.

https://www.haberturk.com...tali-icin-basvuru-2424748
sandığa saygı dedikleri ahanda bu işte.
15 senedir "sandık" diye "milli irade" diye "dünyanın en güvenilir seçimleri bizdeki seçimler" diye kandırdıklarının itirafıdır. kazanırken sandık de demokrasi de ne hilesi oy çalması ağlamayın de kaybedince dediklerinin hepsinin tersini yap milli iradeyi skleme demokrasiyi rafa kaldır oy çaliyürler diye ağla.

(bkz: akp seçilene kadar süren seçimler)

aklı başında akp seçmenleri şunları görüp ilk seçimde gene bunlara oy verirse başlarına gelen ve gelecek her şeyi hak ediyorlar demektir. hiç boşuna ağlamasınlar sonrasında. takke düştü kel göründü alın size demokrasi aşığı akp.
Bencede yapılsın akp li olup imamoğlu na oy verecek kişiler çoğaldı.
Bence secim uluslararası gözlemcilerle bile yapılsa yine itirazlar olacaktı.

Hani bir süper kahraman lafı var ya " kanı akıyorsa ölebilir de " diye.

Bu seçimler istanbul'un el degiştirecegini gösterdiği için kötü oldu.

Seçimi yenileseler de sonuç değişmez. 48 belki 68 olur ama 28 olmaz.

Artık arşivlerin yanması ve sunucuların hacklenme haberlerini beklemek lazım.
bu sefer olmadı, sonraki sefer olmadı, bir daha ki sefer, yine olmadı...

(bkz: 2019 yerel yönetim seçimlerinde dönen dolaplar)
Ysk sonucu açıkladığından bu yana fark sadece 2bin küsür azaldı. Bunun yarısı maddi hatalar yarısı da geçersiz oylardan. Çomarlarin verdiği 29 000 fark vardı söylemi doğru değil. O fark oluştuğunda sayım hala devam ediyordu.

Geriye kalan ilçelerdeki geçersiz oylarda en iyi ihtimal chp-akp kafa kafaya çıkacağı için akpnin an itibariyle kazanması ihtimali "0".

Tek şansları seçimi yeniletmek*. Tabi bu venezuelamsı ihtimalden vazgeçme ihtimalleri de mevcut, bunları seçim tekrarı kararı gelirse konuşuruz.

Ha bu arada birak seçim tekrarini oylarin tekrar sayilması bile usulsüzce yapilıyor.

islamcıdan demokrat olmaz, pes mi edecekler günü mü kurtaracaklar göreceğiz ama siyasal islamının 2019 yilinda neler yapabileceğine şahit oluyoruz.
* seçimi tekrarlatma halinde de ekrem başkanin koyma ihtimali ,31 mart gecesine göre daha yüksek.

Ek; Aslında düşündüm de tekrar seçim halinde chp kesinlikle yarışa girmemeli. Yüzde 50 katilimla yuzde 90 oyla kazansin akp.
94 yilindan bu yana yapilan bütün yolsuzluklar ortaya cikacak. akp devri kapacagini düsündüklerinden bu yola basvurmuslar.

hirsiz. ugursuz, pislik herifler. sakin normal gitmeyin siktirin gidin.
Akpnin seçimle gitmeyeceğini gösteren hareketi.
Çok düsük bir olasilik bu kimsenin götü yemez seçimi tekrarlatmaya.
yoo aksine çok da güzel seçimle gidecekler..

ağlaya ağlaya, yırtına yırtına..

erdoğan başgana helal olsun sonunda kendini kemirmeye başladı..

siyasal islamın gizli uyanıkları dur demezse hepsi aynı potada eriyecekler..

dün güngörende insanları gördük..

başganım gel sen dön bu işten, belki önümüzdeki 4.5 yılda toparlar ve yoluna devam edebilirsin..

kısayollar kimi kurtarmış ki seni kurtarsın erdoğan başganım..
chp'nin oy kaybetmesine sebep olacaktır.

millet ittifakına oy verip, bunlar yaşandığı için ak partiye oy vermeye hazır yüzlerce insan tanıyorum.
iL seçim kurulu tarafından reddedilmiştir.
bir deneme olabilir..

başka bir yerden yada aynı yerden ysk başvurusu bekliyorum ben açıkçası..

il seçim kurulu reddetti ama daha yeseka var arkaaşlar..

bi yoklama çekildi gibi sanki..
insanların aklına şüphe düşüren nafile haraket.
Süreci uzattıkça belediyedeki usülsüzlerin üzerini kapatmaya çalıştıkları şüphesi doğuyor. Sonuç ne olursa olsun akp seçim sonrası bu 5 günlük sürede oy verenlerinin de güvenini yitirdi.
Ekrem imamoğlu saat başı televizyona çıkıp halkı bilgilendiriyor anasının ak sütü gibi helal olan, hakkı olan mazbatayı istiyor. Akp ne yapıyor bir taraftan ysk yı oyalarken diğer tararta perdenin arkasında örtbas çalışmaları yapıyor.
Dün yözdil'in köşe yazısıyla dalga geçiyorduk. Adam haklı çıkacak galiba.
il seçim kurulu reddedmiş ama birazdan yks acil toplanıp kabul edebilir,
akp çıldırdı halkı demokrasiyi, milli iradeyi ve tüm değerleri resmen hiç sayıp ülkede sivil darbe yapmaya çalışıyor.
seçimi kaybedince her yol mübahtır lugatıyla hareket eden partinin son çırpınışlarıdır.

bence seçim de yapmayalım, oy da vermeyelim.

reis kafasına göre milleti atasın.

her akrabaya bir şehir versin, oranın başkanı olsunlar, ne güzel, aile ülkesi.
Kabul olursa, ilametimi istanbula aldırıp, bir oy bir oydır diyrceğim gelişme.
odri meydan diyorum..

reyiz, ekoyu başgan yaptırmak istiyor..

çok komik bi ülkeyiz lan..
Eğer ki YSK olurda yanlış bir karar verir ve Seçimler tekrarlarını ise Ben şimdiden söylüyorum seçime falan gerek yok. Bir daha da hiçbir şekilde Sandığa gitmeme.
kültürel tahribatın bilfiil müsebbibi olan akkadroların, genel seçimde meydana gelebilecek herhangi bir değişme sonunda, bugün yararlandıkları spekülatif kazançları kaybecekleri korkusudur bu. Dolayısıyla bu seçim iptali çabasının kültürel yozlaşmaya sebep olan akkadroların tepkisiyle karşılaşacağı tabiidir.

https://www.milligazete.c...esinlikle-bir-seyler-oldu