'adalet ve kalkınma partisi'nin dört yılı asan iktidarı , irtica konusunda tartısmalarla gecti. genelkurmay'ın son bildirisinde , irticai faaliyetlere iki örnek vardı. ama arsivlerdeki örnekler cok daha fazla . akp iktidarı 'bizim laiklikle sorunumuz yok' dese de , ortadaki örnekler kafaları karıstırıyor.
_tbmm baskanlık koltugunda imam hatipliler, 21 yasında cocuk!
_ilkögretim okulunun sitesinde said nursi'ye övgü
_carsaflı cocuklar,23 nisan 2006 corlu'da yapılan senliklerde
_türbanlı folklorcu cocuklar, bülent arınc'ın bulundugu resmi gecitte
_naksibendi seyhini ziyaret, erdogan, 16 aralık 2005 konya'da tahir büyükkörükcü'yü ziyaret etti
_göztepe parkına cami
_piyer loti mi, eyüp sultan mı?
_devlet hastanelerinde türbenlılar
_ido feribotunda kıble oku
_kırmızı sokak planı, akp'li belediyelerin ickili mekanların aynı yerde toplanmasını öngören 'kırmızı sokak' planları tepkiler sonrası ertelendi.
eyüp belediyesi , kutlu dogum haftası'nda valilik ve milli egitim müdürlügü'nden izinsiz okullarda brosür dagıttı, brosürde 'örtünmemek günahkar olmaktır. basörtüsü yasagı , islam dinini hatırlatan her seye düsmanlıktır.' deniliyordu. *
akp'nin ekonomi karnesi, akp'nin dış politika karnesi, akp'nin sosyal hizmetler karnesi, akp'nin sağlık hizmetleri karnesi, akp'nin eğitim karnesi... gibi notlara nazaran apaydınlık bir karnedir.

zikredilen karneler yerine akp'nin irtica karnesi konuşulmaya devam ettikçe akp daha da güçlenecektir. havanda su dövmemek için akıllı olmak, arızaları doğru tespit etmek ve halkı gerçek arızalar konusunda ikaz etmek gerekir.

uludağ sözlük'teki birkaç "duyarlı" yazar dışında, halkın büyük çoğunluğu için "irtica" hiçbir zaman tehdit olmamıştır.
Tabanına "aslında biz her şeyi türkiye için yapıyoruz" diyerek yedirmekteler. Ancak suriye savaşında Türkmenlere hiç ama hiç yardım etmemeleri ama tekbir getiren arap gruplarına silah ve ilaç yardımı yapmaları, ne olduklarının gayet göstergesi.

Yani eğitimimizi zaten en başından torpilliyorlar..

Allah aşkına devletin başındaki bir insan. Bu getirdiği eğitim sistemiyle yetişmiş bir halk ile süper güç olacağını düşünüyorsa durumumuz çok vahim ki öyle.
bir seçimlik canı olan beyhude çabanın özeti olan karnedir.
türban dahil tüm yobaz düzenlemeleri hayatın içinde " hayat " bulmamış ve ellerinde patlamıştır.
geldikleri nokta, devlet gücünü kullanarak yalan, talan, yolsuzluk ve soygundan ibarettir.

her kökten dönüşümün ana dayanak noktası yetişmiş insan kaynaklarıdır.
tarikatçıdan, devlet talancısından dönüşüm kadrosu olmaz.
olsa olsa " çöküş " kadrosu olur.

geçmiş olsun.